Cok maden suyu icmek ...

dişlere mideye veya vucuda kotu bir etkisi olurmu .. nerdeyse sudan cok soda iciyorum limon katarak ... ozellikle disler icin bir zararı varmı... teşekkurler ..

Güncellemeler:
shweps club soda ymıs ictigim .. dikkat etmemistim ben

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

 • evet, dişleri aşındırır gazlı içecekler. sanırım tel var diyeceğim de yaş 25-29 olabilir tabi de dediğim gibi dişler asit erozyonuna uğrar. asit erozyonu: link  Asit erezyonuna karşı önlemler:  · Diş fırçalamak ağız hijyeninin korunmasında ve dişlerin çürümesinin önlenmesinde çok önemlidir, ama asitli yiyecek ve içecek tüketiminin hemen ardından diş fırçalamak erozyonu artırır.  · Özellikle bu tür içecekleri veya yiyecekleri tüketenler, ağızlarını temiz hissetmek için hemen gidip dişlerini fırçalıyorlar. Bu, aşınmanın hızlanmasına yol açar. Kişi, bu tür asitli yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra ağız ortamının pH’sını yükseltmek için bir yudum su alabilir, nötr bir içecekle ağzını çalkalayabilir.  · Dişleri, ağız ortamı asitli durumdan kurtulduktan sonra fırçalanması daha doğru olur.  · Ağız hijyeniniz için sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra Nasoral ağız gargarası kullanabilirsiniz.  · İçecekleri tüketirken pipet kullanın  · Meşrubatları hızlı için, uzun sürede küçük yudumlar alarak içmekten sakının  · Gazlı içecekleri köpüklerini yok etmek için ağzınızda tutmayın ya da ağzınızda çalkalamayın.”

  0|1
  • Şikayet

   teşekkurler .. bende pipet kullanmaya dikakt ediyorum zaten bole gazlı bişi icerken ... ama sodanında hafife alınmıcak zararları var demek ...

  • Şikayet

   ben teşekkür ederim. evet, her asitli/gazlı içecekte var bu zarar maalesef