• Sor
  • Bence

Cok maden suyu icmek ...

dişlere mideye veya vucuda kotu bir etkisi olurmu .. nerdeyse sudan cok soda iciyorum limon katarak ... ozellikle disler icin bir zararı... Daha Fazla

Güncellemeler:
shweps club soda ymıs ictigim .. dikkat etmemistim ben

En İyi Görüş

• evet, dişleri aşındırır gazlı içecekler. sanırım tel var diyeceğim de yaş 25-29 olabilir tabi de dediğim gibi dişler asit erozyonuna uğrar. asit erozyonu: link Asit erezyonuna karşı önlemler: · Diş fırçalamak ağız hijyeninin korunmasında ve dişlerin çürümesinin önlenmesinde çok önemlidir, ama asitli yiyecek ve içecek tüketiminin hemen ardından diş fırçalamak erozyonu artırır. · Özellikle bu tür içecekleri veya yiyecekleri tüketenler, ağızlarını temiz hissetmek için hemen gidip dişlerini fırçalıyorlar. Bu, aşınmanın hızlanmasına yol açar. Kişi, bu tür asitli yiyecek ve içecekleri tükettikten sonra ağız ortamının pH’sını yükseltmek için bir yudum su alabilir, nötr bir içecekle ağzını çalkalayabilir. · Dişleri, ağız ortamı asitli durumdan kurtulduktan sonra fırçalanması daha doğru olur. · Ağız hijyeniniz için sabah ve akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra Nasoral ağız gargarası kullanabilirsiniz. · İçecekleri tüketirken pipet kullanın · Meşrubatları hızlı için, uzun sürede küçük yudumlar alarak içmekten sakının · Gazlı içecekleri köpüklerini yok etmek için ağzınızda tutmayın ya da ağzınızda çalkalamayın.”

• teşekkurler .. bende pipet kullanmaya dikakt ediyorum zaten bole gazlı bişi icerken ... ama sodanında hafife alınmıcak zararları var demek ...

• ben teşekkür ederim. evet, her asitli/gazlı içecekte var bu zarar maalesef

Kızlar Ne Diyor 7

• Mineralli olduğu için soda fazla içersen böbreklerde taş yapabiliyor , ben önceden 8-10 tane içiyordum ...

• 8-10 taneeee

• Öncekileri Göster
    • inanmıyoruuummm :))

• :)

• Tansiyon problemi yaratabilir.

• bende ole bişi hissetmedim sporda yaptıgıma belki .. teşekkurler ... genede dikkat edicem dediklerinize

• rica ederim.

• dişleri bilmem ama mıdene cok zarar verır bugun cıkmaz ama ılerıde cok sıkıntı cekebılırsın bırde cok maden suyu ıcmek bağırsakları tembellestır oyle duymustum bagırsakların yapması gereken bazı gorevlerı maden suyu yapar ve bagırsagın tembellesmesıne sebep olur

• peki boyle yapsam ... mesela et yedigimde sindirmesi uzun suruyo .. sanki maden suyu daha hızlandırıyo ... boyle durumlarda icsem ... bir zararı olurmu

• Öncekileri Göster
    • teşekkurler arkadasım ...

• rica ederim arkadaşım:) yardımcı olabıldıysem ne mutlu

• maden suyu faydalıdır ama aç karnına içme. mide zaten asitli bir de sodayla hepten harap olur =P

• soda ayrı maden suyu ayrıdır ..maden suyu normal sudan daha yararlıdır ...

• Asit yok mu soda da tabi ki dişlere zararı var

• :/ daha az icmem lazım yani ...

Erkekler Ne Diyor 5

• herşeyin fazlası zarar...su bile günde 10 litre içersen ya da 1 saatte 3-5 litre içersen zarardır...almanyada su yerine maden suyu içiyorlar...madem suyu faydalıdır...

• haklısın dostum .. herseyin fazlası zarar ...

• Böbreklere zararlı.

• Soda içme, maden suyu iç. Bu doğal, kaynağından çıkan suya maden suyu denir ve uzmanlar da tavsiye ederler. Ancak günde iki taneden fazla içmek iyi değildir diye biliyorum. Mümkünse de sadesini al. İçinde şekerli meyveli olanları alma. Onlar doğal olmuyor.

• maden suyu asitsiz heralde ?

• Hayır, asitli ama doğal o.

• gene onunda zararı vardır heralde dislere gene ... simdi ona alısırım bide bir faydası olmaz .. dikkat edem en iyisi :) dislerimi kaybetmek istemem ya da midemi :)

• çok maden suyu içmek tansiyon açısından zararlı oalabilir, içerisindeki mineral tuzlar tansiyonu yükseltir ve hele limon ile karıştırarak içiyorsan mideye zararı olur, tabiki çok içersen

• Günde 2 taneden fazla içme

• eyvallah dikkat edicem onerilerinize :)

Yükleniyor...