Pharmaton kullananların yorumları neler? Sonuç nedir? Denildiği gibi "mucize" midir?

Son zamanlarda halsizlik, uykusuzluk, dalgınlık/unutkanlık sorunlarıyla debelleşiyorum. Kime şikayetlensem bu vitamin ilacını şiddetle tavsiye ediyor. Son olarak doktora başvurdum kullanmamda sakınca görmedi. Kafama takılan yani şu; iştaha etki edip kilo aldırabiliyormuş -yani kimilerine etkisi bu yönde olmuş-. Kilo almaya pek müsaitim bu ara, korktum. Ama inanılmaz halsizlik ve unutkanlık yaşıyorum. bana da yapsın bi güzellik patlatsın bi mucize. :/ Pharmaton kullananların yorumlarını alabilir miyim?

Güncellemeler:
Ben büyük beklenti yaptım galiba, her hangi bir değişiklik yok. Çikolata kokusunun arkasındaki iğrenç kokuya daha fazla dayanamayıp bugün bıraktım.

0|0
67|92

En İyi Erkek Görüşü

• Pharmatonda ginseng var ancak dozu çok düşük.

b vitaminleri iştah açar. kilo aldırabilir.

pharmatonun klasik bir multivitaminden fazlası az miktarda ginseng içermesi.

Çok da birşey beklemeyin yani.

hafıza için ginseng ve gingko biloba destekleri kullanabilirsin. Vitamin ihtiyacın yoksa boşuna kullanma.

1|0
    0|0
    • Boş yere kullanmış oldum sahiden de.

• daha ciddi desteğe ihtiyacın var sanırım.psikiyatriste gitmeni öneririm. büyük olasılık modiodal yazar. hafızayı güçlendirir uyku ihtiyacını azaltır.

En İyi Kız Görüşü

• bence unutkanlık ve dalgınlığının tam sebebini öğren önce. belki b12 eksikliği olabilir; böyle bir durumda farklı ilaçlar denenebilir. ya da stres kaynaklı bir dikkat dağınıklığı ise, stresi üzerinden atacak bir şeylere yönelmek sorunu çözmene daha yardımcı olabilir (sarı kantaron hakkında çok olumlu şeyler duydum mesela). doktorun alabileceğini söylediyse bana söz düşmez elbette ama, yine de vitamin bile olsa bir ilacı alırken düşünmek gerek bence...

bu arada, multivitaminlerin kilo aldırdığı düşüncesi yine b vitamininin vücuttaki etkisine bağlı oluyor genelde. bu yokluğunda ortalığı fena dağıtan terbiyesiz vitamin, vücuda toplu halde girince de ödem oluşmasına sebebiyet verebiliyor. o nedenle ilk kullanmaya başladığın zamanlarda tuzu azaltarak bu etkiyi azaltabilirsin.

tersten gidiyorum, kullanıp kullanmadığımızı da sormuşsun. evet kullandım, herhangi bir vitaminden daha fazla etkisi olmadı üzerimde. hatta onu kullandığım kış hayatımda olmadığım kadar çok hasta oldum! kişinin ihtiyaçlarına göre değişiyor sanırım etkisi...

1|0
    0|0
    • Kan sayımı falan bir kac test yapıldı ve bir sorun yok. Mevsim geçişleri neden olabilir dediler en son. Beyaz tenliyim ve hafif halsizlik de soluk bi suratla dolaşmak durumunda kalıyorum. O yüzden uykuma ve beslenme düzenime çok fazla dikkat ederim.

Dediğin gibi ilaç sonuçta her önüme geleni kullanmam ve ilaç kullanmak konusunda sorunluyum ki biliyosun bu devasa boyutta görünce korktum, nasıl yutucam onu düşünüyorum.

Verdigin bilgiler için teşekkür ederim, tuzu azaltırım mutlaka. :)

• rica ederim:) bu arada, bemiks c diye bir vitamin var. pharmaton'dan çok daha hafiftir ve doktorlar vejetaryenlere bile tavsiye ediyorlar. bir de onu araştırabilirsin. ayrıca direkt olarak panax ginseng'ler de tablet olarak mevcut, hem enerji verir hem toksik atımına yardımcı olur. ona da bir bakabilirsin istersen...

Erkekler Ne Diyor 91

• Ben kullandım. Sadece bir ay günde bir adet kullandım ve memnun kaldım. Çok yoğun olduğum bir dönemdi ve dalgınlık, unutkanlık şikayetlerim vardı. Kullandığım dönemde; iki ya da üçüncü günden itibaren bu şikayetlerimin ortadan kalktığını ve artık daha dinç olduğumu hissettim.

Sürekli kullanmak istemediğim için 2 ay ara verip, bir ay kullanmayı planlıyorum.

0|1
    0|0
  • düzenli ve sağlıklı olarak temel beslenmeni sağladıktan sonra bu turden takviyelere ihtiyacın olursa kullan. temel beslenme duzenin bozuksa ve bunu düzeltmek için birşeyler yapmıyorsan bu tur takviyeler iyi gelmeyebilir. bahsettiğin ürün hakkında eksi sözlükte vs yerlerde ilginç yorumlar var.

0|0
    0|0
  • 5 ay kadar kullandım bu sene.
    yalnız benimki farklı bir amaç içindi :/
    sınava hazırlanırken aynı zamanda çalışmam gerekiyordu.
    ikisi aynı anda yürümeyeceği için gece güvenliğinde çalıştım.
    gündüzleri de dershaneye gittim. bu süre zarfında da bu ilacı kullandım. bende yaklaşık 4-5 saaat sonrasında etkisini gösteriyordu. yani beni uykusuzluğa karşı durmamda yardımcı olması yeterliydi. çünkü artık kahve bile işimi görmez olmuştu. faydası oldu mu? olmuştur illaki. sonuçta normal besinel alman gereken vitaminler filan var içinde.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben modiwake kullandim 1 donem kpss den once 1 ayda yuzde 50 netlerim artti. 0 uyku harika konsatre. Yesil recete ama. 1 ay soonra el motor becerilerimde aksakliklar olustu. 1 ay var alan sinavi na bir de bunu deneyeyim diyorum. Ayni zamanda calisiyorum da iste.

• 2ay

Benim dedigim uyumamak icin psikiyatrinin verdigi zihni ve bunyeyi zihnde tutan 1 ilac. Recetesiz sarilmiyor. Aynen zamaninda calismayinca sonuc bu.

• 2ay

öyleyse ders alınmıştır :]

• B12 eksikliği var sende. Test ettir. Tam kan testinde B12ye bakılmaz pek.

Pharmaton bir kez kullandım o gün yataktan kalkamadım. Tesadüf dedim 1 ay sonra tekrar kullandım yine aynı sorun oldu. Bir daha da kullanmadım. Herkese yaramıyor sanırım.

1|0
    0|0
    • Bu tarz ilaçlarla türk insanının üzerinde deneyler yapıyorlar... Aldığım günün akşamı darmadağın oldum : öksürük, titreme ve ateş!!! bence bu kapsuller mikrop yuvası!!! sakın kullanmayın

• Uykuda ya da direnc arttirmada bir etkisi yok onun gunluk hayatta yuklemeniz gereken vitaminlere takviye yapma gorevi goruyor ya da hic almadiginiz vitaminleri yukluyor tv de cikan reklamlara bakmayin derim ama yine de etkisi yadsinamaz.

0|0
    0|0
  • Pharmaton vitamin zaten.Hiçbir zararı olmaz.İçinde fazla yok zaten.Bir kutu kullanıp bırakabilirsin.

0|0
    0|0
  • Doktor tavsiyesi üzerine kullanmıştım bende gözle görülür etkisi olmuştu{ginseng içerir bu yüzden az uyuyanlar için birebir }..ama yok ben biraz daha bakinim diyorsan TELEVİUM var

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ve kesinlikle kullan..

Şöyle anlatabilirim ki, beni resmen ipten almış bir vitamindir bu. İçindeki ginseng özü, beynini 10 kaplan gücünde çalıştırırken, diğer eklentiler bedenini tam gaz harekete geçirir..

Aynı anda, beş işi mükemmel bir şekilde yetiştirirken, yürümekten, sağa-sola gitmekten tabanlarım ağrımaya başlamıştı, ama farkında bile olmuyordum.. Normalde bozuk olan uyku düzenim, bu vitamin sayesinde çok güzel düzene girdi. 6 saatlik uyku yetip artıyordu bile. İşin cinsel yanını ise hiç anlatmıyorum..

Tek eksi yönü ise, vitaminin sağladığı enerjiyi yakamaman dolayısı ile kilo alman. Prospektüsünde ise hareket sebebi ile oluşan ter kokusunun iğrenç bir şey olması (Çok az bir denek sayısı) ve sabahları mutlaka tok karnına alınması yazılı. Aksi halde miden bulanabilir.

Ama, kişisel tavsiyem mutlaka kullanmalısın. İlk kullanımında, gün içinde ''harika nedir? Nasıl yaratılır?'' sorularının cevabını alacaksın..

Bir ay süre ile düzenli kullan..

1|0
    0|0
  • Omega 3 ve ginseng takviyesi tavsiye ederim en azından doğal olduklarından sorun yaşama olasılığınız yok.

0|0
    0|0
  • çok az dinç hissettiriyor

0|0
    0|0
  • Oyle bir etkisi varsa denemek lazım

0|0
    0|0
  • Kullandım. Vücuttaki laktik asit birikimini engellediği için spor yaparken ya da günlük hayattaki fiziksel aktivitelerde vücütta oluşabilecek ağrılara karşı yardımcı oluyor...

0|0
    0|0
    • İstah açtığı dogru mu

• Teşekkürler

• Eyvallah...

• Dostum pazarlama taktiği o, yoksa bonibon değil onlar, güzel bir reklamı dayarlar ama zerre işe yaramaz :D

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben de yaradı. Her bünyeye etki etmiyormuş zaten.

• 1ay

Dalga geçme. Kullandım yaradı işte. Halsizlikten yerimden kalkamıyordum önceden.

• 1ay

Kutuyla iç işte daha çok ilaç işine yarar senin :D ahaha

• İlacı daha önce duymadım ama vaktiniz varsa spora gitmenizi tavsiye ederim uykusuzluğa da iyi gelir yorgunluğa da hiç olmadı aktara girin ordan bitkisel şeyler tercih edin

0|0
    0|0
  • Evet bu sabah içtim.

0|0
    0|0
    • Nasıl iyi mi kilo aldırıyor mu

• Evet istiyorum araştıraym dedini sağol :)

• Ensure en etkilisidir günde 5 liraya geliyor ama :(

• kullanmıyorum

0|0
    0|0
  • Güzel al bence

0|0
    0|0
  • Kullandım bir süre ama çok bişi farketmedi hep reklam şişirme, vücuda belki takviyesi vardır ama mucize bekleme sadece dengeliyordur mineralleri vitaminleri falan..

en güzeli doğal beslenmek vitamin vs hikaye hepsi...

0|0
    0|0
  • Kullandım 5 ay falan. Sonrasında değişik değişik sorunlar yaşadım vücudumda. Pharmatondan mıdır psikolojik midir bilmiyorum. Fazla kullanmamak gerek. Doğal yoldan alman daha mantıklı. Meyve sebzeden idealini alıyorsun zaten.

0|0
    0|0
  • Kısa vadede etkili olduklarını düşünüyorum ama uzun vadede vücutta bir sorun çıkarır mı diye de şüphelenmeden edemiyorum.

Hiç kullanmadım bu tür takviyeler. Ha zamanında protein takviyesi almıştım ama o bunlardan değil.

0|0
    0|0
  • B12 içerikli diğer ilaçları dene ama sadece hapla kilo alamassın. oermaton sadece vucıdun alması gereken vitamini sağlıyo fazlasını değil

0|0
    0|0
  • yok kullanmam

0|0
    0|0
  • ben değil

0|0
    0|0
  • Vitamin enerji vermez sadece hasta olmadan önce hastalıklara karşı korur ;)

0|0
    0|0
  • Ben de bir süre kullandım. Açıkçası çok da gözle görülür bir etkisi olmadı. Kışın hiç hasta olmadım ama bilmiyorum bir katkısı var mıdır.. Sadece vitamin değil, tüm kış boyunca tamamen sağlıklı beslendim çünkü.

Onun dışında halsizlik hala var. Uyku düzenimin bozulmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum onun da. Bir de yoruluyorum cidden. Normal belki de.

0|0
    0|0
    • İlacı kullanmaya devam ediyorsun ve hala halsizlik devam ediyor? Yapma. :/

• Bu aralar günlerim yoğun geçiyor. Ve sabah kahvaltısında yarım litre ılık-ballı süt içiyorum. Biraz da uyku düzenim bozuk bu aralar. Halsizliğim bundan kaynaklanıyor olabilir.

• Herşeyin doğalı makbuldür

0|0
    0|0
  • Kardeşim fayda görebilirsiniz ama uzun vadede zarar da görürsün. Bunun yerine çığ çerezleri ve taze meyve sebze ile beslenmeyi tercih et.

0|0
    0|0
  • Ben iki ay kullandım kardeş. Faydasını gördüm. Ama anlatılan gibi öyle aman aman faydası yok.. Sabahları aldım ben günde bir tane..

0|0
    0|0
    • E peki senin amacin neydi, ne isine yaradi?

• Anladim, peki yan etkisi veya sana gore bir zarar oldu mu?
      Simdi neden birakdin ki misal.
      Ben de hani zayifim, birde zihinde tutuyor diye duydum.

• Yan etkisini görmedim. Multivitaminler sürekli kullanılmaz. Ara vermen lazım. Böbrek ve Karaciğerine sıkıntı olur sürekli kullanmak.

• 45 lira sanırım ama gerçekten etkili bir multivitamin. Reçetesiz.

0|0
    0|0
  • Kullanıyorum evet faydasınıda görüyorum bir ay kullanıp bir ay kullanmıyorum
    Ben daha çok enerji verici özelliğinden dolayı kullanıyorum vucudun toparlanmasına yardımcı oluyor
    Kilo yapıyor evet. Bana yapmıyor ama kullanıp yakamayanlara kilo yapıyor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    61

Kızlar Ne Diyor 66

• bence yeterince vitaminli şeyler yemediğin için unutkanlık halsizlik yaşıyorsun zaten bu ilacında amacı vücudundaki eksik kalmış vitaminleri tamamlamak bence yediğin vitaminl veren şeylere yoğunlas hemen bu gibi durumlarda ilaca yönelme... kilo alsanda ona göre bi rejim uygularsın...

1|0
    0|0
    • Her zaman olduğu gibi hersey. Her hangi bir degisiklik yok, beslenmem de veya yasam biçimim de. Haklısın bende öyle düşünüyorum hemen ilaç olmamalı ama bu durum canımı sıktı artık, çalışıyorum ve çalıştığım ortamda bu büyük sorun. :/

• ozaman bı dene faydası oldugu gıbı zararınıda gorursun vucudun sıvılcelenmeye baslıycak benden soylemesı...

• heryerde reklamları olan herkez tarafından bilinip kullanılan ürünlerin sağlıklı olduğu kanısından vazgeçmemiz lazım toplum olarak. bahsettiğin pharmatom gıda takviyesinin içerisinde gluten, soya, yapay aroma ve kıvam arttırıcı gibi bir sürü kimyasal maddeler var. hem gün içerisindeki bitkinlik halinden kurtulmak hemde kilo almak istiyorsan aşağıda hergün kullandığım takviyeyi paylaşıyorum tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Supradyn kullandım, bir etkisini göremedim. Belki pharmaton daha iyidir bilemiyorum... İyiyse ben de alabilirim.

0|0
    0|0
  • Kardeşim sınav haftalarında kullanıyor. İçinde ginseng ve multivitaminler var. Faydalı ama kilo problemin varsa çok sık kullanma kilo aldırıyor.

1|0
    0|0
  • onun canlandıran etkisi içinde gin seng olmasından geliyor. eğer kullanacaksan direkt ginseng kullan, vücuduna ihtiyacın olmayan vitaminleri yükleme, onlar yüzünden kilo alma.

Ha bir de, ben olsam kahveyi tercih ederdim.

0|0
    0|0
  • Ygs-lys ye hazırlanırken kullanmıştım. Okul dersane arası çok yoruluyordum uykumu alamıyordum güçsüz düşüyordum akşam ders çalısamıyordum faydası olur diye kullanmıstım ama faydasını ben fark edemedim zaten konsantrasyonu arttırmak gibi bir faydası yok

0|0
    0|0
  • bu vitamin tarzı olan ilaç değil mi? ben almıştım suda eriyen tabletini hiç işe yaramıyor..

0|0
    0|0
  • kilo yapacağını sanmam, multivitamin neticede. iştahını açabilir, yeme o zaman :)

fakat ben kullanamadım. acaip mide bulantısı yaptı, bıraktım

1|0
    0|0
  • Bir araştırma var bu konu hakkında. Bir insana piyasadaki birçok vitamin hapını (ki bizim içtiğimiz gibi değil baya azla sayılarda) veriyorlar bir kaç ay sonra kan değerleri ölçülüyor ve bakıyorlar ki haplar hiçbir boka yaramamış. Sadece biriki marka vitamin çok az dozla etki göstermiş. Haberin olsun da

0|0
    0|0
    • Kan değeri önemli değil, beni günlük işlerimden kurtarsın da..

• vitamin filan
    kullandım pek bir işe yaramıyo açıkçası, psikoljik olarak şartlıyosun kendini
    diyetisyene git, mis gibi bir program çıkarsın sana
    belki kanın da düşükse o da yorgunluk yapar

0|0
    0|0
  • Aldım. Harika bir şey :)

Bir tane içiyorsun 3 gün dinç ve çeviksin.

Her gün her gün içmene de gerek yok.

Öğrenciysen süper etkili.

Onun dışında gerek yok kullanma çünkü çok hafif bir vitamin de değil.

Daha günlük şeyler kullanmanı tavsiye ederim.

0|1
    0|0
    • spor yapıyorum bide vitamin eksikliği var onun için kullancam

• Dayım kullanıyordu çok övdü gayet memnundu

0|0
    0|0
  • rüyamda vitamin hapı alıyordum kalktım siteye girdim sorunu gördüm:) hayırdır inşallah:))

bugün açık eczane bulursam ben de alayım:)

0|0
    0|0
    • :D

• tamamen plasebo olamaz içine bir şeyler koyuyorlar sonuçta demi

• yani:) tabi de o etkisi için demiştim:)

• Üniversite sınavına hazırlanırken kullanmıştım. Şimdi düşününce, sabah 7'de evlen çıkıp akşam 10'da eve geliyodum ve hala dinç oluyodum... Bu aralar tekrar başlamayı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • çok etkisini görürsün düzenli kullanınca

0|0
    0|0
    • sen hiç kullandınmı pharmaton peki veya benzeri vitamin ürünlerini?

• tok karna alınıyor demek doğru olmaz ama, aç karna alınca özellikle mide rahatsızlığın varsa bulantı vs sorun olabiliyor. evet ginseng var içeriğinde, hafıza ve konsantrasyon için de oldukça önemli ginseng.
      benim pharmatonum da bitti 4-5 gündür yenisini almayı da unutuyorum bir performans düşüklüğü hissediyorum kendimde, iyi oldu yorumunu gördüğüm, bu gün unutmayayım :)

• al bencede bende alıcam zaten :)

• Kilo yapmaz sanırsam

0|0
    0|0
  • Ben kullandım bir dönem ama memnun kalmadım Centrum daha güzel

0|0
    0|0
    • Kilo aldırdi mi ne kadar süre kullandin

• Bu arada Pharmaton kilo aldırmaz canm bosuna kullanma

• Onu zaten ben almadım annem hastayım diye almış dinc tutması için

• Bendede öyle bir etki yaptı. İşe yaramaz bir ilaç

0|0
    0|0
  • Recetesiz satiliyor. Ben kendim kullaniyorum ozellikle sinav donemleri

0|0
    0|0
    • Etkisini gordun mu

• Evet sinav zamani tek kurtaricim gercekten. Bazen gunde 2 3 sinavim oluyor o zamanlar iki tane kullaniyorum

• 5 6 gunde belli olma b12 degerlerine baktir en buyuk odak kaybini o yaratiyor

0|0
    0|0
  • Bu konuda uzman kisi @erkeksihayvan :))

0|1
    0|0
    • boyle ilaclarla vucudunuzu haplara alistirmayin, bunlarin uyusturucudan bir farki yok.. beslenmenize dikkat edin spor yapin daha dinc ve saglikli olursunuz...

• faydasını görmen için her gün bir tab almalısın veenazüç ay içmelisin reçetesiz satılıyor fiyatını geniş bilgi koskkozmetik com incele

0|0
    0|0
  • halsızlık ıcın kullandım evet ıse yaardı

0|0
    0|0
    • Baska birseye faydasi var mi. Veya zarari diyelim, yan etkisi filan. Ben zayifim da kilo aldirir mi ki :D

• evet gunde bes tane falan satıyorum :s

• Uuu, yine iyisin. Bizim amcoluda gecen 20 ye kadar satmis.

• şef arda'ya sor

0|0
    0|0
    • Arda?

• Hay aksi, nasil da unuttum ardayi :D
      Nasik reklam hafizaniz var ya. Izledim evet yabanci gelmedi reklam. Hapda yabanci gelmemisti demekki reklamsan mis :Dd

• aynen aynen.. d. dd.. d. dd.

• genelde etkı eder ama ama konsantrasyon ıcın degıl o ılac

0|0
    0|0
    • Satan eczacı konsantrasyonu da arttırır dedi reklamlarında da zinde tutmak için diyolar

• solgar nero nutrıes mıydı tam bılmıyom onu ıcsen daha ıyıydı. fharmatonu sabah kahve ıle dene

• Pharmaton nedir hiç bilmiyorum ama vücudunla işbirliği içinde halledebilirsin bu vitamin eksikliği olayını. Doğadan yararlanmak varken yapaya gitmek kötü.

0|0
    0|0
    • pharmaton vitamin takviyesi içeren bir ürün arkadaşım kısacası vitamin içeriyor doğadan yararlanmak demişşsin ne yapabilirm mesela tavsiyen nedir?

• merhaba hanımefendi
    öncelikle bunun kaynağını bulmak lazım
    neden yorgunsunuz? hormonsal kaynaklı mi salgı bezinde mi sorun hipotalamusta mı yahut
    veya dolaşım sorunu kaynaklı mı
    veya emilim ve dönüşüm sorunu mu var
    vrya beslenme eksikliği mi.. hadı bu desek, muhtemel b vit eksikliğidir ki b vit depoları bosaldıysa cok uzun tedavi süreci bekler sizi
    yani önce bir uzmandan tahlil isteyin:)
    çözüm ufak şeylerle halledilebileek kadar kolay olmayabilir

0|0
    0|0
    • Mutsuzluktan kaynaklandığını düşünüyorum.. Ya da üzüntüden.. Eski arkadaşlarım bi-iki yıldır 'ne oldu sanaa çok sakinsin' gibi tepkiler verdiğinde daha da ölüyorum. Yani yorgunluk bu sebeple bence.. Göbek bile yaptım tembellikten artık, o derece ^^

• Bir uzmandan yardım alın cevabını sevmiyorum. Yani o uzmana.. Peh uzmanmış! Ama almalıyım..

• Pekala.

• Sınav döneminde ailemin ısrarı ile alıyorum şu sıralar bir yan etkisi olmadı aksine iştahım kesildi ama dinç tutuyor kesinlikle 👍

0|0
    0|0
  • Kilo aldırmaktan başka işe yaramadı bende tavsiye etmem

0|1
    0|0
  • inanılmaz mide bulantısı yaptı. kullanamadım

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    36
Yükleniyor...