Antidepresan ilaçlar kilo aldırır mı?

misol 50 mgabizol 5 mgcedrina 25 mg bu 3 hapı doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladım. bu hapları kullanan kullanmış olan var mı ? kullanıpta kilo sorunu yaşadınız mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ağrı kesicilerle beraber içilirse azalttığın biliyorum doğum kontrol hapının etkisini.Aynı anda ağrı kesici ile içme kontrol hapını.Hapı kist için mi korunmak için mi alıyorsun?

• korunmak için

• Öncekileri Göster
    • evet yasmin. sabah ''misol'' alıyorum, öğlen yasmin, akşam ''abizol'' gece ''cedrina'' arada baya saat farkı var.

• Sorun olmaz.Peki be birşey sorsam sana kontrol hapı ile ilgili?

Erkekler Ne Diyor 8

• hiç kullanmadım anti-depresan, ama metabolizmayı yavaşlattığı için evet kilo aldırır diye biliyorum

• Profil resmine birtim al sana artı :D

• sağol (:

• Bence bunları kafana takma.Bazı bünyelerde aldırabiliyorlar ama 6 ay kullanıp bırakılıyor genelde bu ilaçlar.Kilo almaya eğilimli bünyen yoksa sorun olmaz.

• aldırıyor...

• hemde çok aldırır teyzem tomusan gibi oldu

• son sorunun cevabını burda arama artık doktora sor bence bunrda farmakoloji uzmanı olduğunu sanmıyorum

• doktora gidicem zaten ama, içim rahat değil. bir nebzede olsa burda sorumun cvbını aramak beni rahatlatıyor. en azından doktora gidinceye kadar

• hımmm yemişim kilosunu o haplar sana neler yapar bir bilsenn:)

• insan Gay Bar isletince nisantasinda anliyor herseyden :)

• Öncekileri Göster
    • o kadar cok nick değiştirince tanıyamıyoruz normal olarak:)

• biliyorum ama benim bir suçum yok hesabımı kapttılar:)

• doğum kontrol hapının içindeki kimyasallar zaten beyindeki bazı kimyasallara da etkenler, bilim bunu hep tartışır durur ama pazarı büyük işte, not: doğrum kontrol hapı tavsiye edilmez

• ''antidepresan kullanırken doğum kontrol hapı tavsiye edilmez'' bunu mu demek istediniz ?

• hayır, hiç bir zaman tavsiye edilmezi kastettim

• pardon yanlış anladım teşekkürler

• evet aldırırlar ama aslında içlerinde ki kimyasalların yiyeceklere direk etkisi yoktur, daha çok herkese antidepresan dayayan adi doktorlar kilo aldırıyor

• Valla ben 1.85 boy 64 kiloydum o hapları bir kullandım 3 ayda 82 kilo oldum.

• benim yazmış olduğum hapları mı, yoksa başka antidepresanları mı kullandınız ?

Kızlar Ne Diyor 7

• paxil kullanmışlığım var 2 yıl kilo neyim almadım

• paxil kilo aldırmayan antidepresan ilaçlarının içinde başı çekiyormuş. serotonin içeriyormuş.. benim yazmış olduğum misol de aynı, ama diğerlerinde yok sanırım.

• hayır birbirine etki etmezler

• teşekkür ederim. hani 3 tane antidepresan olunca diğer hapın etkisini azaltçağını düşündüm

• Öncekileri Göster
    • hımm gördüm merak etme birşey olmaz dozajları gayet uygun peki bu ilaçlar doğum kontrol hapı dahil hangi rahatsızlık için verildi

• kullandığım doğum kontrol hapı bunların dışında. aşırı sinir ve uykusuzluk için verildi

• bişi yapmaz

• 3 tane antidepresan biraz fazla diil mi:s travma mı gecirdin nodu:(

• aşırı sinirliyim ve uyku sorunum var. bu şikayetle gittim. biraz konuştu ve bu hapları tavsiye etti. bende anlamadım. antidepresan haricinde 1 hap daha kullanıyorum günde 4 hap.

• Öncekileri Göster
    • seni bekliyorummmmmmmmmmmmm:) mak3up:)

• kesinlikle carpıntı yapan ilacı bırak bu 1 .. ikincisi kilo sorunun da varsa tiroidlerine baktırmayı ihmal etme..tiroid sorunu uykusuzluk yapar duruma göre kilo artışı ya da verişi yapabiliyor..mesela bende de kilo alamama sorunu var..

• Antidepresanların kilo aldırması/verdirmesi kişinin kendisi ile alakalı bir durumMUŞ. Yani kullanmadan önce içinize kapanık ve yemek yeme eğiliminde olan bir kişiyseniz, ilaç kullanmaya başladıktan sonra alabiliyormuşsunuz. Ama keyifsiz olduğunuzda birşeyler yemiyorsanı da, zayıflayabiliyormuşssunuz. Benim çevremde antidepresan kullanıp da kilo alan sadece 1 kişi var, o da çok uyuduğundan, doğum yaptığından ve çok yemek yediğinden almıştı. Diğerlerinin kilosu normal kaldı.

• Bu tür ilaçların yan etkilerinden birisi de kilo aldırmasıdır.Ama kilo alabilirsin de verebilirsin de belli olmuyor.

• Antidepresan kullanmadım ama bir arkadaşım kullanıyordu. Yan etkileri: Kilo almak,Halsizlik ve cinsel isteğin düşmesiiiii. Arkadaşım 70 kilodan 80 kilo olduuuu

• kilo alımı insanın psikolojini daha kötü yapıyor.

Yükleniyor...