• Sor
  • Bence

Regl döneminde banyo yapmak zararlı mı ?

Nette yumurtalıklar hassas oluyo zararı var falan diye okudumda..

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Soyle bahsedeyim size regl donemi dus alirken,vucudunuzda kanama oldugundan mikrop kapma riskiniz oluyor.Kan cok zengim bir besiyedir mikroplar icin,sizde dus alirken sudaki ve vucudunuzdaki mikroplarin oraya dogru yonlemmesine istemeden yardimci olabiliyorsunuz.Yoksa yumurtaliklarla alakasi yok durumun,ama enfeksiyon ilerlerse gelir yumurtaliklara bir ihtimal.Dus almamanizi oneririz,yahut son gunleri kanama cok az iken alabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 7

• Konuyla ilgili bilgi sana link

• suyu tazzikle oraya tutmadığın sürece bişey olmaz yıkan paklan missss oll

• dediğine benzer seyler duymustum cevremdeki arkadaslarda dolayı edindiğim tecrübye göre de regl bitince dus alıyor bayanlar en azından kışın

• aksine banyo yapman faydalı olur

• Vallahi eski kız arkadaşım regl döneminde günde 2 defa duş alıyordu , beraber denize filanda giriyorduk. Daha sapasağlam dolaşıyor ortalıkta mendebur birşey olmaz sanırım :D:D Genetikal temizlik için özel şeyler var ne bu böyle duş jeli gibi bişey olması lazım onu kullanıyordu duş alırken birşey de olmuyordu :D

• temiz pak olmak için hergün banyo yapmalısın

Kızlar Ne Diyor 9

• hiç zararı yok için rahat olsun rahat rahat alabilirsin banyonu.

• ilk 2 gün çok sıcak suyla duş almamak gerektiğini okumuştum

• sabun veya şampuanı bikini bölgene değdirme o an enfeksiyona açık oluyolar ama ılık duş hem kendini hafif hissetmene hemde reglle gelen stresten seni maximum seviyede kurtarcaktır

• bu bilgi tamamen yanlış. guzel bir duş seni rahatlatacaktır

• yumurtalıklar hassas oluyor ama zararlı değil sadece mikrop kapma şansın var bunuda engellemek senin elinde

• zararlı değil. sancın oluyorsa hafifletiyorda

• Aksine temiz pak olmak için hergün banyo yapmalısın yapmayan ve bazı kokusu ağır olan kadınlar leş gibi kokarlar yap ki mis gibi kokasın.Duş Alarakya da her nasıl yıkanıyorsan öyle devam et.

• zararlı değil hatta yararlı

• ben dr. katılmıyorum öyle kitap ezberlemekle değil insan kendinden bilmeli beline su vurmamalı ama kendini tabikide temiz tutmalı banyoya girmek doğru değil

Yükleniyor...