Adetten önce gögüs şişmesi ve sertliğinin sebebi nedir?

Kadınların bilindik sorunudur adet olmadan önceki günler içinde gögüs şişkinliği.. Benim de bazı aylar olur bazen olmaz, ama bir kaç seferdir dikkatımı çekiyor, dokunduğum da sanki için de bir kaya parçası varmış gibi. Gözlerini kapatıp biri dokunsa gerçekten kaya bu der, o derece sert oldu. Ve ayna da baktığım da normal o sert olan yerde bir şişkinlik oldugu belli olur derece. İster istemez tedirgin oldum. Adetim bitince bu sertlık daha gitti tabi. Sizinki de bu derece mi şişiyor?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ödemden.Bol bol ödem sökücü çaylar içer isen iner.

• mesela?

• rezene çayı ödem söktürücüdür. onun dışında yeşil çay da iyi gelir.
      ya da erinmezsen kiraz sapı, mısır püskülü, maydonoz sapları ile yapacağın çayların etkisini de bol bol görürsün.

Erkekler Ne Diyor 4

• Adetten önce adet görmenizi sağlayacak bazı hormonlar yükseldiği için bu hormonların karşılığı sadece yumurtalıklarda değil göğüslerde de olduğu için gayet normaldir. Rutin göğüs muayenesinde de adetten 1 hafta sonra yapılmasını öneririz. Adetiniz bittikten 1 hafta sonra şişlik varsa doktora gitmeniz gerekirse mamografi ve ultrason çektirmeniz gerekebilir. Ama bahsettiğiniz olay şu anki haliyle gayet nornal.

• içerisinde kaya gibi olması da normal mı?

• Sertliği kişiden kişiye değişir. Adetten 1 hafta sonra normale dönüyorsa elinize bir kitle gelmiyorsa normaldir. Ama geliyorsa doktora görünmenizi tavsiye ederim.

• benim kız arkadaşımın ağrıları oluyodu tavsiyem kola çikolata ve kafeinden kaçınmak özelliklede bu dönemlerde ama sertlik oluyosa bence bi doktorada görün

• Bu soruya cevap vermem belki yersiz olacak ama kız arkadaşımında her seferinde oluyordu. Çok normal bir durum hatta benim hoşuma bile gidiyordu.

• bir erkek olarak cok sevdigim zamanlarinizdan biri yahu :))

• Başlığa baktım , 1 erkek cevap yazmış kesin Dr.Yalan dır dedim.6. Hislerim çok kuvvetli.Valla bak .D

• aslinda basligi acan kisiyi ben diye tahmin ettin degil mi ? :D nicki gorunce tabi böyle bir basligi acmadiysa yorumlamistir :P

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu şişkinlikler loblarda sıvı birikmesi ödemdir. Bu da dolgunluk hissi ve agrıya sebep olur.Agrı kısmından bende şikayetçiym, berbat bir hassasiyet

• he ya şişiyor ben takip etmiyorum regl dönemimi zaten göğüslerden anlıyorum zaten direk

• Memelerde gerginlik adet öncesi sendromunun belirtilerinden biridir. Bu sendromun sebebini hiç kimse bilmiyor, ama adet sürecinin sonuna doğru yer alan hormon değişiklikleriyle bağlantılı olabilir.Acı verici olabilse de adet öncesi meme hassasiyeti ciddi bir sorun kabul edilmez.Bu sırf sizde değil ben de hatta tüm bayanlarda olur.Ayrıca farkında mısınız bilmem ama adetken vücut daha diri daha sıkı olur.

• çok berbat bi durum ya dokunamıyor insan

• çok çok fazla ağrım oluyor normalde adet olduğumu farketmem bile hiç sancım olmaz ama o göğüs ağrısı bitiriyor beni ve çareside yok sanırım :(

• Normal kişiden kişiye değişebilir..

• bende çok olmuyo yaaama sancım çok oluyo yaaa o daha beter

• Bazı aylar evet...

• Evet bendede oluyor, hemen hemen her kızda olur bu.

Yükleniyor...