5 gündür kabızım ne yapmalıyım?

hergün tuvalete giden ben 5 gündür gidemiyorum ne bir ağrı var ne bir geldiğine dair belirti :) ama korkuyorum yakında çatlamaktan gerçi şuan şişkinlik bile yok nereye gidiyor bu yediklerim benim ya :) ne yapmalıyım ben şimdiii :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kabızlığın sebebi, alarm verildiğinde bir sebep bularak tuvalete gitmeyi ertelemen olabilir. Öğretilen aşırı titizliğin , dışarda hiçbir şekilde tuvalet kullanmamaya itmesi , bu arada hakikaten de insanların ortalığı pisleterek değil pis bırakarak kullanması ikileminde , ancak güvendiğin yerde ki o da ihtimalen ev olur, ertelemeler yüzünden :1- Ürün geriye itilir ve beyin alarm vermekten vazgeçer2- Ürünün suyu emilip sertleşir ve birikim yüzünden kalınlaşırSonuçta yeniden atım için nazlanan bir barsak tembelliği başlar, bunu sık yaşayınca da adına kabızlık denir. Güvendiğin yere ulaştığında ise hem beyin hem vücut bu ihtiyacı yoksayar, üstüne bir de uyursan , ürün iyice pekleşir ve ertesi gün de bölük pörçük atılabilir. Dolayısı ile yol hala tıkalı kalır. Bunun sonu nereye varır dersen, düzenli bir atım için belli zamanlara vücudunu alıştırmazsan sorun kabızlıktan , ıkınarak yapman ve ürünün de iç yüzeyi sürükleyerek tahriş etmesi yüzünden nur topu gibi hemoroid fissülleri oluşur ki , bunun ağrısı hayatını karartır.Hemoroid'İn sebebi her ne kadar sindirimi zor besinlere de dayansa da, asıl sebebi atımdaki sorunun ggetirdiği birikimin sertleşmesidir. Başka etkisi de bozunmuş atığın artık zehirlemeye başlamasıdır ki , bu da geçmeyen ve sebepsiz başağrısı ile kendini gösterir. Atımdan hemen sonra geçen başağrısının nedeni budur.Debridat alırsan barsaktaki sağma hareketlerini artıran bir ilaçtır. Bunun etki etmediğini düşünürsen baya bir tıkanma söz konusudur. Bu durumda müshil risklidir. Bunun yerine Libalax adında küçük tüp halinde ilacı eczaneden alıp ucundaki preparat yardımı ile alttan içeriye boşaltabilirsin. Bu son barsak hareketini artırır ve atımı kolaylaştırır. Bunu yaparken cidden güvendiğin ortamda olmalısın çünki 5 dakika içinde etki eder. Bundan sonraki dönemlerde , ilk alarmlara uyman ve besin olarak da lifli tabir edilen sebze ağırlıklı tercih etmen , düzenin yerine oturması için şart konulardır.Geçmiş olsun

Erkekler Ne Diyor 6

Kızlar Ne Diyor 5

• Kuru kayısıyı ve kuru mürdüm eriğini akşamdan bir bardak suyun içinde bekleterek sabah aç karnına bu suyu için. Suyu içtikten sonra kayısı ve erikleri yiyin. Bu işlemi her sabah tekrarlayın.Keten tohumunu havanda biraz döverek sabahları aç karnına, az yağlı yoğurtla karıştırarak yiyin.

• Dulcolax ilacını al eczaneden 12 lira, kesin çözüm

• Kayısı çayı iç anında wcye koşarsın.

• 2bardak kayısı çayı içtim tık yok

• artık sçmalısın. :( Zeytinyağı iç, yeşil çay iç.

• Bol zeytinyağlı domates ye.

Yükleniyor...