Çok sık idrara çıkma sebebi nedir?

Arkadaşlar bazı zamanlar 1 saatte belki 5 kere idrara çıktığım oluyor. Bİr gecede 3-4 kere uyanıyorum bu yüzden. İdrarımın rengide bembeyaz oluyor bu zamanlarda resmen su geliyor. Gitmediğim doktor kalmadı bi sonuç bulamadılar. Bu arada son 2-3 senedir bu problem görülmeye başladı bende. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yorumlarını rica ediyorum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bir gün içinde 8-10 kereden fazla idrara çıkıyorsanız, aniden sıkıştığınızı hissediyor ve tuvalete yetişmekte zorlanıyorsanız, ara sıra idrar kaçırmaları oluyorsa sizde de 'Aşırı Aktif Mesane Sendromu' olabilir. Hastalığın nedeni idrar torbasının istem dışı kendiliğinden kasılmasıdır. Kadınlarda daha çok rastlanırsa da erkeklerde de görülebilir. Yaş ilerledikçe görülme sıklığı artar.Bir doktora görünmeninz de fayda var.

• Her sık idrara çıkma durumu 'Aşırı Aktif Mesane Sendromu' değildir. Örneğin erkeklerde 'prostat', bayanlarda 'sistit' adını verdiğimiz mesanenin iltihabi hastalıkları sık idrara çıkmaya neden olur

• Öncekileri Göster
    • evet üroloji

• teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 2

• Doktorlar çözüm bulamamışsa ben hiç bulamam ki.

• prostat dicem ama daha 26 yaşındayım :)

• bende oyleym gece kalkıyom doktora gttm bişi çıkmadı bobrekler iyyi dedi ama ben bol su içiyorum sen de içiyosan su ondandr beyaz olması bol sudan seyrelmesnden olabilirama ben kendmi bildim bileli boyleym

• son zamanarda bişey farkettim aşrı heyecanlandığımda daha çok oluyor bu olay sanki. Sendede öylemi acaba?

• evet ozellikle sınava grince yoksa da gelyo

• nörojenik mesane die bişey var bayanlardada varmı bilmiyorıum onu araştırmamı söylemişlerdi bi araştır sende istersen.

Erkekler Ne Diyor 6

• İdrar yolu enfeksiyonu gibi görünüyor ama doktorlar çözüm bulamadı diyorsun.Şeker hastalarında da görülen bir durum sık idrara çıkma.

• Prostat başlangıcı olabilir. Üroloji doktoruna görün bence.

• Çorapsız duruyorsan ayaklarından soğuk alıyorsan çişin gelebiliyo : ) : ) ben de su içmiyorum pek ama fark ettim kışın daha çok wcye gidiyorum

• aksine evde olduğum zamanlar çorabın üstüne birde patik giyiyorum :)

• ya bendede oluyodu hatta arasra olmaya devam ediyo ama geçti sanırım

• keşke bende bir çare bulsamda geçse

• ozel bısey yapmadım aslında kendı kendıne gectı . Insallh snnkıde gecer

• üriner enfeksiyon çok sık idara çıkarır şeker hastalığı çok sık idrara çıkarır nömrojenik mesane çok sık idarara çıkarır stres çok sık idara çıkarır.üşütmüşsen çok sık idara çıkarsın...

• böbreklerin maşallahı var:)

• aynen öyle başım dertte valla :(

Yükleniyor...