17 yasından sonra kızlar uzar mı?

17 yaşında bir kız beğendim yüzü çok hoş tatlı ama benim boyumda ayrıca çok zayıf. Kızlar 17sinden sonra daha da uzar mı, ayrıca kilo alırmı yoksa minyon tipli kızlar öyle mi kalır?

Güncellemeler:
arkadaslar ben boyu uzamasın ıstıyorum yoksa fark artacak merak ettgım kılo alır mı cunku cok zayıf

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kilo zaten ileride kesin olacak. Boya gelince süt ve basket ile uzayacagı kanaatindeyim. ama normalde de uzayacaktır.

• ben uzamamasını ıstıyorum yoksa yanında cuce kalırım ama cok zayıf mınyon kızlar almazlar galıba ya oyle kalırsa bır derı bır kemık

• Öncekileri Göster
    • kilo alır merak etme. Zaten o yaşlarda hep öyle görünür ufak minyon tipli bence birbirinize karşı boş degilseniz devam et

• sanırım devam edecem sagol

Kızlar Ne Diyor 24

• Kilo alır boyuda uzar.

• çok az

• uzar ortalama 2-3 cm uzar

• 21 yaşına kadar büyümemiz devam eder. Tabi ergenlik dönemi kadar hızlı değil. Daha küçük çaplı boy uzumaları olur. Kendimden biliyorum.Mesale ben 22 yaşındayım, 20 yaşıma kadar 36 numara ayakkabı giyiyordum 2 yıldır 37 oldu ayakkabı numaram. Boyumda da bir iki cmlik uzama mevcut.Kilo alımı ise her yaşta olabilir. Yemesine ve hareketine bağlı olarak.

• kendimle ilgili verdiğim rasyonel bir bilginin neresi eksi almış ki, hayret bir şey ya :D

• sen kızdan daha çok yanına yakışmasını düşünüyorsun heralde ..

• 23 yaşına kadar yolumuz var :) Uzar

• uzamasını ıstemıyorum kı yeterkı kılo alsın cunku cok zayıf

• onu o kıza soyluycen.

• Yok uzamaz.Kızlarda boy uzaması adetten önce hızlı olur. Adetten 2-3 yıl sonra kızlarda büyüme kıkırdakları kapanır ve durur.13 yaşında olsa ilk adeti daha uzamaz.

• Senin boyundaysa neden uzamasını istiyorsun ki?Kilo problemi kolayda kemik büyüme hücreleri kapandıysa bir daha asla uzamaz kapanmadıysa 2 - 3 cm daha uzayabilir

• Boy uzaması daha çok genetik bir olay. Uzar bence. Kilo da alır. Eğer ailesi minyon ise hep öyle kalır.

• Ben kısa boyluyum ama hala boyum uzamaya devam ediyor. Genleri musaitse uzar bence.

• bilmemki benime yas 17 kilo 52 boy 1.622 ee ben pekiii?

• Genetik. Boyu uzama ihtimali yüksek ama. Reglden sonra uzamaz demişler ben baya bi boy attım ondan sonra çok kiloluydum çok zayıfladım, oda alabilir, yani senin anlayacağın her an herşey olabilir :)

• boy uzamasının regl döneminin başlaması ile bittiğini biliyorum ...bendede böyle oldu bu yüzden büyük ihtimalle uzamaz uzasada en fazla 2-3 cm ...ama biz bayanların topuklu giydiğinide hesaplarsak ...durum biraz vahim eğer yaşın geç değilse bi süre baskebol oyna kalsiyum içeren besinler ye süt yoğut peynir gibi...ama bildiğim kadarıyla kalsiyumun vücutta kullanılabilir hale gelmesi için (yani işe yaraması için diyim) bolca yeşillik tüketilmesi gerekiyormuş...biyoloji hocamız öyle sölemişti

• uzamaz adet ne zaman görmüş buna da bağlı...kiloyu srarsan durup dururken almaz

• azda olsa uzar

• Bazıları ne kadar yerse yesin kilo alamaz. ( Aynı ben gibi) Ama şunuda unutma kız dediğin zayıf, kadın dediğin balık etli olmalı.

• kalıba koy

• Mantıklı :D.

• :)

• 17 yaşındaki kızla 25+ bi erkek ( eger doğru ise yazdığın ),bence boyundan ziyade zihinsel uygunluğunuzu tartmak lazım .

• uzayanlar var... bol bol süt iç kalsiyumunu iyi al. çok küşük yaşta ergenliğe girmediysen uzayabilirsin sanırım

• ay pardon ben sen kendin için soruyorsun sandım çok dalgınım :))

• hehehe :)

• Kilo alir tabi yani alabilir, boyu da daha uzamaz pek.

• Uzarlar da kiloyu bilmem

• uzamasını ıstemıyorum ama kılo almazlar mı sence

• Öncekileri Göster
    • cobaın patlatacam onun balonunu gorecek :))
      ros soruyu sorana yorum yapsana kılo alırmı kızlar

• Aladabilir almayadabilir :)) Bünyesini bilemem:)

• 18-20 yaşına kadar uzarlar ama genetiklerden dolayı uzaması kesilebilir ama en çok 14-16 yaşlarında uzarlar

• Kızlar 22-23 yaşına kadar uzar.Lakin genetik durumlar olabilir.Bu durumda uzamaz böylede kalabilir yada bir anda boy atabilir :)

• boyundan degılde cok zayıf yaa

• -18 kötü bro. Bekle büyüsün azıcık.

• Suça girer hatta bazı durumlarda :D Gerçi en fazla 4 yıl yatıolar.
      Takarım 4 yıl yatarım yeni slogan :D

• Öncekileri Göster
    • Aynen onu diyorum bende. şerefsiz listesi link

• Kızın ayakları yere değiyordur.

Erkekler Ne Diyor 9

• gelsiimlerini tam olarak tamamlamis sayilmazlar biraz daha boylari uzayabilirKilo alma konusu omrunun sonuna kadar devam eder yediklerine ictiklerine dikkat etmessen yasin kac olursa olsun kilo alirsin

• Fazla uzamaz. Türkiye'de kadınların geneli uzun değil zaten. Benim gibi yap minyonları sev:)

• Ne olacağı hiç belli olmaz :) Ailesine bak, onlar biraz fikir verebilir.. Ama 17 yaşından sonra fiziğin çok değişmediğini de bil. Kilo kısmı önemli değil, alınadabilir, veriledebilir.

• çenesinin altına doğru aparkat dediğimiz yumruk sekliyle çalışırsak evet uzar :D

• 18 sonra uzamaz bence

• insan 17 yaşında henüz fiziksel gelişimini tamamlamamıştır...tabiki genel olarak 23-24 ne kadar gelişimi sürecektir...ama ailesinde ebebynleri minyonsa, ondanda kocaman olmasını beklemek biraz hayalcilik olur...bazen insan anne-babadan başka dayı-hala-teyze ve amcayada çekebilir...anne-baba her zaman doğru örnek olmayabiliyor...

• Uzayacagını sanmıyorum ama uzarsada 2-3 cm max. uzar.

• sübyancı derler adama.

• uzar hıc merak etme ben 26 sonra 5-6 c uzadım :)

Yükleniyor...