• Sor
  • Bence

Limonlu sodanın fayda ve zararları nelerdir?

arkadaşlar ben limonlu sodayı çok seviyorum. her gün en az 4-5 tane içiyorum. bazen aç karınla bile içesim geliyor. fakat yararlı mı zararlı mı bilmiyorum. bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Limon aromalı olansa içinde bir sürü katkı maddesi var içme derim.Sodanın içine limon sıkıp içiyorsan da çok faydalı vitamin ve mineral deposu ayrıca yağ yakma özelliği de var.

Erkekler Ne Diyor 8

• az içmekte fayda var diye düşünüyorum birde doğal soda limon iç derim

• Soda asidik yapida oldugundan ac karnina midene zarar verir.gastrit ve ulserin olusabilir ac karnina icersen.Ayrica ayakta icmekte kismen zararli mide ile ince bagirsak arasinda ayakta durdugunda waldayer mide caddesi sebeiyle asidik icerik normalde bazik icerige direncli;aside duyarli olan on bagirsana gelir.oda bagirsakta ilerleyn donemde delinmeye yol acabildigi diye bir gorus var.Mineral olarak faydali,zaten vucudun gunluk mineral alimi var.demirin bol olmasi menstural kanamalarindan sonraki demir eksikligini kapamak icin cok iyi.ama diger mineraller vucutta asiri birikerek toksik etki yapabilir.ayarini cok kacirmadam ic bence :)

• Faydası...Şişelerini toplarsan bu gidişle zengin olabilirsin...

• Fazla mineral vücuduna tabi ki zararlıdır.Ayrıca böbrekleri tembelleştirir fazlası.

• Yok oyle bisey
      Bobrek tembellesmesi ne alaka ?

• Böbrekleri çalıştırdığı için fazlası bir süre sonra tembellik yapıyor diye biliyorum

• su içme soda iç derdi dedem , devam zararı olmas

• Sade soda olsa bile o kadar zararlı,meyvelilerde katkılı dolu oluyor.Günde en fazla 1 tane hadi birkaç günde bir 2 tane iç kilo alırsın ve miden çürür.

• Valla herşeyin fazlası zararda bunun nerene zararı olur bilemem.

• fazlası zararlı mıdenın calısması zamanla yavaslar, yararı da bu durumda yok.

Kızlar Ne Diyor 3

• cok ıcıosbn bı tane yeter

• Boyun kilon kac? Ben bir yaz baya takmistim limonlu sodaya gunde uc dortane iciyordum ve baska hicbir sey yapmadim ama alti kilo vermistim biri bana zararli icme o kadar demisti sen kilo verdin mi? Hic ve zayif biri misin normalde

• ülser olursun miden delinir ayrıca mineralin fazlası tansiyonu çıkartır hatta kilo yapar günde 2 taneyi geçme

• kilo mu aldırtır herkes zayıflatır diyor aksine

• fazlası kilo aldırır çünkü vücuduna ihtiyacın olandan fazla minarel alıyorsun tuz var onun içinde sonuçta

Yükleniyor...