Demir eksikliği ilaçları kilo aldırır mı?

merhaba hanımlar,bişey sormak istiyorum.bende demir eksikliği var ve doktorum ferrum fort vermiş fakat benimde bi 5-6 kg fazlalığım var.bu ilaçlar için çok kilo aldırıyor diyorlar,sizin bilginiz varsa benimle paylaşabilir misiniz?şimdiden teşekkür ederim..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Her bünyede kilo yapacak diye birşey yok ilaçlar.Dikkat edersin biraz sorun olmaz.Demir eksikliğin ancak ilaçla gidecek gibi olduğu için ilaç verilmiş.Mutlaka iç ilaçlarını.Ferritin değerin kaç bu arada.

• test sonuçlarımı almadım,aile hekimi yaptığı için telefonla haberimiz oldu.ama öğrenirsem söyleyeceğim.teşekkür ederim ilginiz için..

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim ama çay tüketimini sıfırlamak mı gerekir yoksa yine de tüketebilir miyim

• Çayı yemeklerle berabar içme 1 saat geçsin en az.

Erkekler Ne Diyor 3

• demir eksikliğin var ve sen ıspanak tüketmiyorsun ilacı boşver ıspanak candır

• arkadaşlar bence de kilo yapmıyor kan ilaçları 3yıldır kullanıyorum kilo almak istememe rağmen bir türlü olmuyor gerçekten çok fena bir hastalık yaşayan bilir bunu herkese çok geçmiş olsun

• demir hayatın şartı o olmassa olmaz acaba demir eksikliğine sebep nedir yaş kaç sigara alkol varmı

• hayır yok bilmiyorum sebebini aslında tam olarak ama sigara-alkol kullanmıyorum

• Öncekileri Göster
    • kırmızı et çok öneriyorlar dediğiniz gibi onu sık tüketmek gerek artık

• evet kırmızı etin kassız bölümleri olacak ama gelin görünki ne eski etler var nede bu etlerin fiyatları her bütçeye et yemek yaramıyor

Kızlar Ne Diyor 6

• Kilo aldırma tamamen efsane.. Yemeni düzene sokar, spor yaparsan ilacın iyi etkilerini daha iyi görürsün.

• hadi ya.inşallah hem şu hastalıktan hem de kilo kabusundan kurtulurum umarım sağ salim.. teşekkürler..

• Demir eksikliği varsa sadece vitamin almakla bitmiyor. Ben de o kan gibi şeyi ictim. Çay icmeyeceksin mesela demiri vücuttan atiyo, hep kan yapıcı seyler yiyip iccen. Karauzum pekmezi demişti gecen biri bana, iyi bi öneri bence.

• evet bende siyah çekrdekli kuru üzüme başlayacağım..

• Ben zinco kullanıyorum. Çinko demir tedavisinde kullanılıyor. Ben de tereddüt etmiştim. Ama hiç aldırmadı.

• umarım ferrum fort da aldırmıyordur.

• Öncekileri Göster
    • teşekkür ederim umarım kazasız belasız bu hastalığı da atlatırım :)

• İnşallah :)

• 9gün

Doğrudan kesinlikle kilo yapmıyor. Sadece vücut değerleri normale yaklaşıyor , enerji üretimi normale dönmeye başlıyor bu yüzdende yeme hissi oluşuyor. Sağlıklı beslenmeye devam ederseniz bu histe ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Demir eksikliği ile ilgili biraz araştırma yaptım ve demir eksikliğinde iç organlar yağlanma yapıyormuş. Vücudun tam sağlığı için almak zorundayız bende kullanıyorum şu an , açlık hissi oluyor ama o kadar abartı derecede değil. Feramat kullanıyorum bende halsizliğim geçmeye başladı. İlaca devam arkadaşlar.

• bende kilo yapmadı hic bi zaman ne demir ilacları ne kan ilacları. sadece ödem yapiyor.

• evet bende bi şişlik hissediyorum bu yüzden çok sıvı tüketmek alzım

• ferrum fort b 12 kullandım aynı sornlrdan et balık vb seyler tuketmedıgımden kaynaklanıyo vıtamın eksıklıgı. kullanmazsan kan almya kadr gıder o kılo aldırıyo ıste :)

• amanın allah korusun :)

• evet demir ilaçları kilo aldırıyomuş ama arkadaşım 2ayda 1kilo aldı belki de onda bi bozukluk vardır hatta kilo almak istemesine ragmen alamadı

Yükleniyor...