Demir eksikliği ilaçları kilo aldırır mı?

merhaba hanımlar,bişey sormak istiyorum.bende demir eksikliği var ve doktorum ferrum fort vermiş fakat benimde bi 5-6 kg fazlalığım var.bu ilaçlar için çok kilo aldırıyor diyorlar,sizin bilginiz varsa benimle paylaşabilir misiniz?şimdiden teşekkür ederim..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Her bünyede kilo yapacak diye birşey yok ilaçlar.Dikkat edersin biraz sorun olmaz.Demir eksikliğin ancak ilaçla gidecek gibi olduğu için ilaç verilmiş.Mutlaka iç ilaçlarını.Ferritin değerin kaç bu arada.

• Çayı yemeklerle berabar içme 1 saat geçsin en az.

• teşekkür ederim ama çay tüketimini sıfırlamak mı gerekir yoksa yine de tüketebilir miyim

• Sade kepek ekmeği yeme.Dediğin doğru demir emlimini azaltır.Tam buğdağ ya da köy ekmeği ,çavdar ekmeği gibi oalnalrı etrcih et.yemeklerle siyah çay içme o da emilimi azaltır.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 3

• arkadaşlar bence de kilo yapmıyor kan ilaçları 3yıldır kullanıyorum kilo almak istememe rağmen bir türlü olmuyor gerçekten çok fena bir hastalık yaşayan bilir bunu herkese çok geçmiş olsun

• demir eksikliğin var ve sen ıspanak tüketmiyorsun ilacı boşver ıspanak candır

• demir hayatın şartı o olmassa olmaz acaba demir eksikliğine sebep nedir yaş kaç sigara alkol varmı

• evet kırmızı etin kassız bölümleri olacak ama gelin görünki ne eski etler var nede bu etlerin fiyatları her bütçeye et yemek yaramıyor

• kırmızı et çok öneriyorlar dediğiniz gibi onu sık tüketmek gerek artık

• bol bol kırmızı et yemen gerek kas olmayan tarafından öyle hemen derler pekmez iç diye pekmez demir değil enerji yapabilir kilo yapar

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• bende kilo yapmadı hic bi zaman ne demir ilacları ne kan ilacları. sadece ödem yapiyor.

• evet bende bi şişlik hissediyorum bu yüzden çok sıvı tüketmek alzım

• ferrum fort b 12 kullandım aynı sornlrdan et balık vb seyler tuketmedıgımden kaynaklanıyo vıtamın eksıklıgı. kullanmazsan kan almya kadr gıder o kılo aldırıyo ıste :)

• amanın allah korusun :)

• Kilo aldırma tamamen efsane.. Yemeni düzene sokar, spor yaparsan ilacın iyi etkilerini daha iyi görürsün.

• evet bende siyah çekrdekli kuru üzüme başlayacağım..

• Demir eksikliği varsa sadece vitamin almakla bitmiyor. Ben de o kan gibi şeyi ictim. Çay icmeyeceksin mesela demiri vücuttan atiyo, hep kan yapıcı seyler yiyip iccen. Karauzum pekmezi demişti gecen biri bana, iyi bi öneri bence.

• hadi ya.inşallah hem şu hastalıktan hem de kilo kabusundan kurtulurum umarım sağ salim.. teşekkürler..

• Ben zinco kullanıyorum. Çinko demir tedavisinde kullanılıyor. Ben de tereddüt etmiştim. Ama hiç aldırmadı.

• İnşallah :)

• teşekkür ederim umarım kazasız belasız bu hastalığı da atlatırım :)

• Sanmıyorum ya hepsi uydurma bence. Alacaksan da al sağlığından önemli değil. Demir eksikliği çok kötü bir sürü şeye sebep oluyor. Geçmiş olsun.

• Öncekileri Göster
  • evet demir ilaçları kilo aldırıyomuş ama arkadaşım 2ayda 1kilo aldı belki de onda bi bozukluk vardır hatta kilo almak istemesine ragmen alamadı

Yükleniyor...