Neden sürekli uykum geliyor?

Akşamları erken yattığımda bile sabah geç de kalksam gün boyu bir halsizlik oluyor üstümde.. sürekli uykum geliyor.. daha önce demir eksikliği çıkmıştı kan testimde. ilaç kullandım geçti ama yine oldu mu bilmiyorum et yemiyorum bu aralar.. neden böyle oluyor başka nedeni olabilir mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bakın 6-8 saatlik uyku insan vucudu için yeterlidir. Ama bununda bi zamanı var. insan tüm yorgunluğunu gece 1-4 arası atarmış.Sen eğer gece 3 te yatsan öğleye kadar uyusan fayda etmez. Bi de şu konu var. diyelimki gece 12 de yattın öğleye doğru 11 de kalktın yine vücudun kötü durumdadır. Neden mi? işte 8 saatten sonraki uyku bir sonraki uykundan gidiyor o da yarım kaldığı için vucun yorgun oluyor. Bunu bi yerde okumuştum.

• ama ben erken yatıyorum. bunu da yukarda yazdım.

Erkekler Ne Diyor 5

• Süt iç

• aynı sorun bu aralar bende de var.

• kahve iç bence

• içiyorum aslında ara sıra, ama pek fayda etmiyor..

• Doktora bir git

• anemik olman (demir eksikliğine bağlı kansızlık) uyku hali ve halsizlik yapar...kullandığın ilaç demir miktarını yükseltememiş demek ki...doktoruna danış ya 2.kutuya devam et yada farklı bir ilaç kullan...kırmızı et ıspanak marul demir içerirler...

Kızlar Ne Diyor 8

• yani kansızlıktan olabilir:)

• bendede wardı o bir ara sürekli uyumak yatmak geliyor ama bu ruh haline bağlı birşey ..

• kansızlıktan dolayı demir eksikliği yani bendede var demir eksikliği bende bu aralar sürekli uyuyasm geliyor ilaçlar belki işe yarar diye umuyorum.

• narkolepsi diye bir hastalık var.insanın sürekli uykusu gelir.doktora gidip kontrol etmelisin bence.

• Hepsi kansızlıktan yani demir eksikliği.Benimde kansızlığım var 10 saat bile uyusam gene uykum geliyor deli gibi esniyorum.İlaçlarım var ama düzenli kullanmıyorum 2 ay kullandım bıraktım et hiç yemem sebze yerim genelde.Doktorluk bir mesele yok aslında sadece kansızlıktan ileri geliyor.

• aynı sorun bendede var hemde bır negatıf olayım varkı eger 9 saatten az uyursam tansıyonum dusuyor bunun nedenı bence hareketsızlık bunye alısıyor yayılmaya tabı senı bılemem ama ben o durumdayken bende neredeyse hareket cok azdı

• nazardan olabilir bir okut kendini.

• benim de beslenmem zayıf ve uyku hali bende de oluyor. ama yatmadan önce erken kalkacağım ve uykumu alacağım diye şartlandırınca kendimi 5 saat sonra kendiliğimden ve uykumu almış bir şekilde kalkabiliyorum. bunu denedin mi.

• kendimi şartlasam da 5 saatin bana yeteceğini sanmıyorum ruh gibi oluyorum..

Yükleniyor...