Idrar yanması nasıl geçer?

sık sık tuvalete gitme ihtiyacı ve idrar sırasında ki yanma nasıl geçer bilgisi olan var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• muhtemelen sistit olmussun...antibiotik kullanman gerekebılır...tek kullanımlık antibiotikler oldugu gibi 3 gün veya 7 ila 10 gün suren antibiotik tedavileride uygulanabilio...burda seçim enfeksiyonun şiddetine ve ek enfeksiyon varlığına tabi...o yuzden bı doktora görün bence..ha birde cok su iç...idararını bekletme...bırde tuvaletten sonra önden arkaya dogru sil...böylece rektal ve vajinal bölgedeki bakterilerin idrar yollarına gecmesıne engel olursun...(bu cok onemlı bır korunma yontemıdır üriner enfeksıyonlardan)

Erkekler Ne Diyor 7

• İdrar yolları enfeskiyonu olmuşsun.Ultrasonla bakılıp tahlil yaptırdıktan sonra ilaçla geçer.

• Büyük ihtimal sistit olmuşsunÜşütmeden olabiliyormuş. Bol su iç meyve ye. Devam ederse doktora git Doktora git bir tahlil yapsınlar enfeksiyon olabilir

• üriner enfeksiyonun var...bol su iç ve bir doktora git...

• bır bevliye doktoruna gitmen gerekir sana iyi gelecek ilaclar verecektır.

• üşütmüş olabilirsin doktora gitmelisin

• 3 gunde gecmiyorsa doktora gitmelisin

• idrar yollarında iltihap olabilir ya da kum döküyor olabilirsiniz.btkisel çözüm olarak altın otu--maydonoz --kırık kilit--avakado yapragı demlenilip şekersiz içilmesini tavsiye edebilirim.

Kızlar Ne Diyor 7

• idrar tahlili yaptırman gerek iltihap ya da enfeksiyon olur genelde

• Büyük ihtimal sistit olmuşsun. Bende olmuştum sık sık idrar gelme ihtiyacı hatta idrarın geldi sanıp vc ye girip işeyememek.Üşütmeden olabiliyormuş. Bol su iç meyve ye. Devam ederse doktora git

• Sen sitsit olmuşsun bir idrar tahlili yaptır muhtemelen LÖKOSİTlerin yüksek çıkacak.Bunun için sana 2-3 tane ilaç verecek ama bu ilaçların yanında bol su tüketmen gerek günde en az 2 lt. birde maydonoz suyu falan kaynatıp iç istersen.İltihabın çözülsün.Aynısını bende yaşadım hatta dönem dönem yaşarım tek çaresi sudur...

• Doktora gitmeden ne olduğunu bilemeyiz. İdrar yolları iltihabıysa ( ki bence bu ) tahlil yapacaklar. Eğer doktora gitme süresini uzatırsan çatır çatır iğneleri yersin söyleyeyim. Ben önemsememiştim. İğne yazdı. Dönülmez akşamın ufkuna gelip, sistit olup ömürboyu bunu çekebilirsin.

• Doktora git bir tahlil yapsınlar enfeksiyon olabilir.purinol diye bir ilaç var idrar yolları antiseptiği onu kullanıyorum böyle durumlarda.ama doktora kesinlikle git ben bu idrar yollarından zamanında çok çektim.bir üroloğa görün derim

• rica ederim sana da geçmiş olsun.inşallah hemen iyileşirsin

• pki tskkür ederm g.olsn bu arada

• iyi tedavi edilmezse kronikleşebiliyor benimki öyle olmuştu içim dışım antibiyotik olmuştu bir ara.

• Öncekileri Göster
  • benimde başıma geldi doktora gittiğimde bana sadce bol bol su içmemi söyledi ve hiç bir ilaçta vermedi.

• 1- 1 buçuk haftada geçti.

• ne kadr sürede geçti pki ?

• birçok sebebi var mesela bende kum olmuştu kum idrar yolunu tahriş etmiş ve tahriş olan yer haliyle mikrop kaptığı için iltihap oluşturmuştu.. bol bol su içmen lazım ve antibiyotik kullanmalısın..geçti deyip bırakma bi anda geçen birşey değil..

• rica ederim geçmiş olsun

• tskkr ederm

• doktora gitmen en iyisi ama ana verilen antibiyotik ciprasid

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...