• Sor
  • Bence

Diş eti kanaması sorunu nasıl geçer?

arkadaşlar kaç aydır bu hastalığı çekiyorum hergün dişlerim kanıyor bişey yeşem sakız çiğnesem kanıyor düzenli olarak günde 3 kere fırçalıyorum... Daha Fazla

En İyi Görüş

• tıb birçok sorun karşısında çözüm üretemiyor en basit hastalıkları sanki iyileşmez gibi gösterip sizleri de buna inandırıyorlar çözümünü bildiğimiz birçok sorun doktorlar tarafından bilinmeyen çözümü olmayan onların tabiri ile (tıbben çaresi yok ) katagorisinde değerlendiriyorlar bu tıb kim? ne? sadece kendilerini tıb bın merkezi halinde görüyorlar aslında tıbbın merkezinde doğa var allahın yarattığı nebatlar var eczaneler ise tamamen sentetik ilaçlarla insanları günden güne hasta ediyor ve kendilerine bağımlı bir müşteri kitlesi oluşturuyorlar

Kızlar Ne Diyor 16

• Dişlerini uzun süre fırçalamazsan, yanlış fırçalarsan, fırçayı bastırırsan, olur. Diş doktoruna git bence.

• parodontax diş macunu tavsiye ederim

• benimde kanıyodu sürekli abdest filan hiç tutmuyodu sensodyn in bi macunu var onu düzenli kullandım belli süre sonra geçti

• sensodyne tam oalrak adı neydi ögrenebilirmisin kardesim

• florürlü

• tesekkürler

• O benim de başıma gelmişti. Rezil bişey gerçekten. Ben dişçiye gittim sorunun dişten çıkıp dişetiyle alakalı olduğunu söylediler ve yeditepe hastanesinin diş bölümüne gönderdiler. Bi adı vardı da unuttum. Dişeti iltihaplanmasıymış ameliyat gerekiyomuş. Korkup gitmedim. Bol tuzlu suyla her gün sabah akşam gargara yaptım. Kendi kendine geçti ve o zamandan beri yenilemedi. Ama yine de hastanede dişetleriyle alakalı branşa görünüp bi ameliyat olmanı öneririm. Bir de günde 2 kereden fazla fırçalama ve fırçalarken çok bastırma.

• sadece temizlik yetiyor malesef. küretaj dedikleri bir tedavi var. o çok faydalı oluyor. kuzenim yaptırdı kanama ve ağız kokusu kalmadı. bende dişetlerimi kestirdim. dişeti hastalığı uzmanları var onlar yapıyor. normal dişhekimleri yapmıyor.benim dişçim eskişehirde dişeti hastalıkları uzmanı fahri kavrut. süper biri:))

• Strese de bağlı olabilir..

• kanadıkça daha çok fırçalaman lazım. kanıyor diye fırçalamayı ihmal etme. diş eti hastalığını tedavi ettirmezsen sağlam dişlerin sünger gibi olan diş etlerine tutunamayacağı için dökülür haberin olsun. ihmal etme. diş etlerinde uzama veya çekilme var mı?

• düzenli dişlerini fırçalaman gerek benim diş ettim kanadığında dişlerimi fırçalıyodum

• ama geçiyosu da dişimin kanaması

• 1 günde 3 kere dişini fırçalaman gerek

• ilk ihtimalleri deneyip diş taşı ve gargara yöntemini söylemişler arada tuzlu suyla da gargara yap ve tekrar doktora git ve düzelmediğini söyle başka bir çözüm yolu arayacaklardır.

• Kanar kanar durur.

• dişlerini düzenli fırçala ve diş eti problemlerin olabilir mutlaka bir diş hekimine danış

• colget kulan çook güzel

• Kesin bir çözümü malesef yok.Çocuk gibi bakım ister buna rağmen %100 düzelmeye ulaşamazsın.Bizim doktor yengeme meyvalari ısırarak ye ve asitleri gitsin diye hemen ağzını çalkala bir tek elma yediğinde 10 dakika bekle sonra çalkala çünkü elma suyunun diş etine yararı var sürekli parmaklarınla masaj yap diye tavsiyelerde bulunmuştu.

• diş taşı temizliği nasıl ? acıtıyor mu ve ücreti ?

• başka bi doktora gitmeyi dene

• gittim ama fayda etmedi :s

• acele fakültey git , perodontolojiye görün..

• hepsi hikaye..beyazmeşe külüyle masaj yap dişlerine diş etlerine üç beş günde geçer

Erkekler Ne Diyor 17

• aynı duurmda ben varım diş taşı temizliği yapıldı şu an çok iyi diş etlerim. onların dediği şekilde günde 2 defa dişlerimi fırcalıyorum. Mart 3üne randevum var tekrar tedavinni devamı yapılacak. Ki benim bu diş eti hastalığım 5 6 senedir vardı.

• geçmis olsun fırcamı macunumu herseyin en kalitelisinden aldım ama geçmiyor arkadasım :S:S

• Öncekileri Göster
    • o zaman sabır

• 1 haftada geçebilecek bir sorun aslında yaşadığınız

• doktora git diş taşlarını temizlet özelde yapmanı tavsiye ederim devlette 5 dakika sürüyor hem eksik hemde bir ömür kadar uzun ve acılı oluyor :/

• Tuz bas az yanar ama bass geçer

• forever bright diş macunu var onu kullanmanı tavsiye edebilirim gayet iyidir. link burdan bakabilirsin.

• mmmm.selam dişlerini düzenli fırçalaman ın buna faydası olacağını sanmıyorum ...diş etlerinin güçlenmesi gerekir bunun için eskilerden bir doktor dan aktarıyorum...diş etlerinin en doğal ve geçerli tedavisi kuru soğan suyu ile gargara yapmak...benden eklenti... bunu yaparken diş fırçalarken diş etlerin güçlenene kadar dikkatli fırçala ve diş etlerine fırçanın sert ve fazla sürtünmesine engel ol ...geçmiş olsun...

• Diş hekimlerine gitmene rağmen sonuç almadıysan biraz bekle zamanla geçebilir(dişini düzenli fırçala gargara ve diş ipi kullan tabi).bide diş fırçalama şekli çok önemli sen dişlerini nasıl fırçalıyorsun?

• dişlernle oynana ve fırcala 1 haftaya kalmaz gecerr

• millet sacmalamayı bırakın diş etinin kesin bi.tedavisi yok aynı sorun bendede vardıve şu an sukur hıc bır sıkayetım yoknefes alsam kanıyordu sensodine diş macunu kullan ve kesınlıkle bastırma fırcayı yaumusak yumusak surt azını tam olarak calkalama mumkunse azındakı tukur bir kaç günde dişlerinin kanama sıklıgının azaldıgını goruceksın benım 15 gunde fılan gectı

• Hocam sen bir dahiliye polikinliğine git, hematoloji servisine hatta. Sorun dişten ziyade sistemik bir hastalığın yansıması olabilir.

• bir hastaneye gidip diş taşlarını temizleteceksin.

• Diş eti kanamalarına bakteriler neden olur. Bakteri plağı bir gargara ya da çalkalama ile giderilemeyecek kadar yapışkan özelliktedir. Bende geçen sene vardı ama sizinki kadar yoğun değildi. Diş hekimi bir ilaç verdi (adını hatırlamıyorum) 1 hafta düzenli kullandım sonra diş taşlarını temizledi sorun çözülmüştü. Sizin gittiğiniz diş hekimi bunu biliyor olmalı. Diş etleriniz şişkin ve kırmızı ise mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bir başka diş hekimine git, belki başka çözümler sunar. Sürekli diş fırçalayarak bu sorunu çözemezsiniz. Diş ipi de kullanmanız gerekir.Geçmiş olsun.

• beslenmen bozuk. meyve, sebze, çorba, adam gibi yemek ye

• düzensiz beslenmedendir. ve düzensiz uykudan. ne alakası var deme beslenmezsen dogru düzgün sagliginda olmaz

• Signal white now bazı diş eti rahatsızlıklarina iyi geliyor. deneyebilirsin

• bol bol havuç ye :D E vitamini al şu eczaanedekı dış macunlarından al adı aklıma gelmedı yumuşak uçlu fırça kullan

• aslında bu sorunların temelinde c vitamini eksikliğinden oluyor düzenli c vitamini alımında sorun

Yükleniyor...