Cipralex kullanan ya da kullanmış arkadaslar var mı?

doktorum bana cipralex verdi fakat cesaret edip içemedim. daha önce lustral prozac kullanıp pişman olduğum için cesaret edemedim fakat kendimi ilaç içmeye muhtaç gibi görüyorum suan :( 15 gün yan etkisi sürer diyolar ama devam edermi bu sizce

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Cipralex kullandım çok ağır bir ilaç değil..hatta hiçbir etkisini göremediğim için yeni ilaçlar yazmıştı psikolog..Neden kullanıyosun sorunun ne?

• Öfke kontrolumu sağlayamıyorum.. ufak şeylerde sorun çıkartıyorum kendime umutsuzluk ayrıyeten büyük bi tembellik var içimde sorumsuzluk anlıyacağın bütün olumsuz olan şeyler bende..

• Öncekileri Göster
    • sadece cipralex kullanarak yan etkilerini görmezsin tahminimce...eğer bahsettiğin kilo almak, biraz fazla uyumaksa..çünkü ben yaklaşık 8 aydır 4 farklı antidepresanı aynı anda alıyorum..8 ay içinde sadece 7 kilo aldım..bir de biraz derin uyumaya başladım hepsi bu..öte taraftan bu ilaçları kullanmasaydım herhalde intihar etmiştim..Gerçi ben çok derin bir depresyondaydım..sen benim durumumda değilsin anladığım kadarıyla(Allah kimsenin başına da vermesin zaten )
      Çekincelerin varsa doktora danış;)

• Selam..Cipralex kullandım 3 ay.İki haftadır içmiyorum.İlacı kullanmak istemiyorum.Biraz sersemlik var.Sizce geçer mi.Yoksa ömür boyu bir anda bıraktığım için böyle mi kalacm

Erkekler Ne Diyor 8

• İlaç grup olarak dediğin ilaçlardan farklı etken madde olarak.Zaten diğerleir etkili olmadığı için doktor bunu vermiş.İç bence.

• Berbat bi ilaç mallaştırıyo insanı prozac çok iyi geldi

• 2ay

senelerden beri süren insanlardan çekinme korkma belirtilerim inş bu ilaçla son bulucak.12 seneden beri içmediğimiz bok kalmadı bonz çıktı ensonunda kafayı yemezmi insan bunca sene. insanlar tipimden bile korkuyo ama bnde onlardan korkuyorum çekiniyorum. hergün vallilliğin önünde piiz içmektn bıktım ve enson vali beyle görüştüm beni kurtarın bu illetten diyerek. hemen yeşilkart ne gerekiyosa yapıolar allah razı olsun 1.5 aydır wellbutrin rexapin remeron kullandm. remeron on numara iştahım uyku düzenim düzeldi. wellbutrinde moralmen düzeltti. şimdi bu gün remeron ve cipralexe geçtim çok iyi şeyler okudum bu ilaç hakkında barlar kafeler çarşıda köşe başları volta atan ben 5 seneden beri karıdan kızdan bile kaçar oldum. işte okumadık bilgisizlik neler vrmış neler hastalığımı çözdüm arkadaşlar. depresyon sosyal fobi ve agorofobi panik atak birazda bu cipralex denen melet hepsine yarıyomuş içindeki kağıtta bile yazıyoo. ilaca yeni başlayanlar sabretsin yan etkiler 15 20 gün ama geçici iyileşmek istiyosan katlanıcan evden fazla çıkmamaya bakın sıkıntı olabilir ilacı bırakmayın hemen. bu ilaç kullandığın süre içinde yarıyomuş kendimi bir sene aştıktan sonra ilacı keserim ben ne ilaçları kestik ama hayata yeniden karışmamız lazım bu ilaç benim için yapılmış diye düşünüyorum allah hepinize acil şifa versin. ayrıca son olarak agır depresyon geçirenler hayatınızdaki olumsuz şeylere tövbe edin ve unutun allaha dua edin böyle şeylere yönelin.

• çok kral bi ilaç o ya ben nisan attiktan sonra çok kafaya taktim vitiligo oldu bende dudag dimda renk açılması oldu elidel ve ciralex verdi 6 ay kullandim hala kullaniorum sakin oluösun saflasıosun 1 hafta yarim ic vaat alışması için sonra tam iç

• Hatırlıyorum depresyon ilacı mi o

• evettttt :)

• Öncekileri Göster
    • Vücut alışıy ya ilk bi hafta yarım iç sonra tam iç saflastirio kafaya takmiosun susuosun falan güzel ya

• saflaşayım kızmayayımda bişe istemiyorum bazı şeyleri kafama takıp büyütmeyeyim yeter vallahi :)

• bunların etken maddesini yazsana bana ?

• Cipralex ilacı majör depresif durumlarda, Sosyal ve yaygın anksiyete (sosyal fobi, sıkıntı, bunaltı, kaygı gibi) bozukluğu, Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğunda, Obsesif Kompulsif Bozukluk

• Öncekileri Göster
    • Essitalopram

• uyku bozukluğu ve sexuel bozukluk libido kaybı yapar bu ilaçlar .serotonin re uptake inhibitörü dürler.serotonin salgılandıktan sonra tekrar sinir hücrelerine alınır.seroonin mutluluk veren bi hormon bence ilaçlarını al.ayrıca çocuklarda ve gençlerde intihara meyil var diyo ama sen büyüksün zararı olmaz bunu doktor da biliodur zaten.

• pardon o ne

• depresyon ilacı

• lustral prozac ı bilirim de cipralex daha mı ağır bi şey?

• bildiğim kadarıyla lustral daha ağır

• Öncekileri Göster
    • sorunlarımı çözecek bi arkadasım bile olmadığı için tek dostluğu ilactan bekliyorum

• istersen seninle siteden dertleşebiliriz.Ne dersin.Yani dostun yoksa hiç değils anlat bana.Özel bilgini ismini falan hiç sormiycam.Sadece dertlerini konuşuruz.Ne dersin

Kızlar Ne Diyor 4

• Cipralex kullandım.İyiydi fena değildi ama efexor,paxil daha etkiliydi bence.

• onlar çok daha ağır ilaclar

• Öncekileri Göster
    • Onlar bende sadece lustralda oldu diğer ilaçlarda olmadı.Olmuşsa bile merak etme geçiyor onlar korkma

• çok saol teşekkür ederm :)

• Bende kullandım çok iyi geldi

• cipralex kullanıyorum memnunum

• cipralex daha az yan etkisi olan bir ilaç sanırım ben günde yarım içiyordum hiç bir etkisi yoktu

Yükleniyor...