Sigarayı bıraktım ve çok yiyorum

Sigarqyı bıraktım iki hafta oldu ama normal yediğimin üç kqtı yiyorum beş kilo aldım .d.d nasıl durdjrcam bunu sakız makız işe yaramıyo.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sigara icmek ayak tirnaginizdan tutun sacinizin telinize kadar etkiler. Sigarayi birakinca da butun dokular kendini tazelemeye ve yenilemeye baslar. Bunlardan biriside koku alma ve tat alma duyulariniz. Bir tabak iki tabaga cikabilir.. Aa bunun tadi ne kadar guzel bir tane daha yiyim olabilir..Sebebi budur. Istah artisi en yogun olarak kendisini ilk 3-4 hafta icerisinde gosterir. Meyve sebze agirklikli beslenmeye calisin.

Sık sık azar azar yiyin, bu dogru bir beslenme seklidir, hemde mideniz tam doymayacagi icin yemeklerden sonrada sigara icme istegide gelmez.

Birde insanlarin, sigara icmeyenletinde bosluk anlarinda yaptiklari sey surekli birseyler atustirmaktir. Yaninizda cig yenen sebzeler salatalik havuc gibi, kuru meyveler kuru kayisi juru uzum gibi bunlari bulundurun. Mesela kalorisi dusuk beyaz leblebi. Istah artisinin arttigi ilk 3-4 hafta cok yagli tuzlu yemeyin.

Hersey bir kenara kilolari dert etmeyin. Saglikli bir hayata kavustunuz. Artik damarlarinizda dolan katran, cigerleriniza dolan zehirli gazlar yok oluyor. Merdivenleri yokuslari daha kolay inip cikar, uzun mesafeleri yorulmadan yuruyebilirsiniz. 2 hafta olmus, yatakdan bile daha rahat kalkarsiniz. Kisaca kilo alsanizda artik metobolizmaniz hizlanmaya basladi daha hizli kilo verebilirsiniz.

Sizi tebrik ederim..

Erkekler Ne Diyor 10

• ilerde verirsin sıkıntı yapma ;) hatta jogging yap fırsatın varsa

• öncelikle tebrikler dogru bir kara alıp sigarayı bırakmışsın ve vücudun daha fazla oksijen alıp yakıyor yediklerini korkma ilerde bu kiloyu verirsin sen istikrarli bir şekilde devam et

• sigarayı bırakalı 7 yıl oldu. çok yemek zarar vermeye başladıysa sigarayı bıraktığın gibi yemeyi de bırak. bakalım 3. bir şey çıkacak mı karşına? bir dene derim.

• az ye yada sigaraya başla

• Elektronik sigaraya gec ben kullandigimdan beri sigara icmiyorum artik içmemde sigaradan cok cok daha güzel zararsız

• çok normal bu durum... biraz daha alırsın hatta ama egzersiz yapmalısın bunun başka türlü eritmesi sağlıklı olmaz hiç bir şey yapamıyorsan yürü bol bol yürü...

• Merve daha ne yiyecen be gülüm artık son raddeye gelmişin yüzün katraja sığmayacak halde :P

• 60 candır sevgilimde bende sevıyoz balıketi ama daha da kg almamalıyım.d

• 55 kg inmen şart...

• 1.68. 57ydim nrmlde kg

• Öncekileri Göster
  • uzak dur kız çok yemekten uğraşırsın selülitlen :p sigara öyle ya bıraktınmı şişiyosun sonra kilo vermek için tekrar başlıyosun :/

• nikotin bandı sakızdan daha etkili galiba bide onu dene ama mumya yapma kendini :D

• s pora gıdıyorum gene de alıyorum kg çok yıyorum cunkuuu

• üzgünüm ama sigara bırakılmaz sadece ara verilir:)

• durmaz o rahat bi 20 kilo alman lazım :D

Kızlar Ne Diyor 5

• birden bıraktıysan öyle yapma bence hiç sigara kullanmadım ama azar azar azaltarak kendini alıştırırdın.Kafanda bitir önce sen hiç sigara kullanmamış gibi beynini yönlendir zararlarını hep tekrarla doktora danışabilirsin

• Normal.Çoğu kişi yaşıyor bu durumu.Yemeği zamanla azaltman lazım. Aynı sigarayı bıraktığın gibi

• dudağına topluiğnemi batmış:(

• e vet :-(

• bende tam tersi olmuştu yemek yiyememiştim yemek yerine bir şeyler iç kafein al

• elektronik sigara al ona bagimli ol

Yükleniyor...