Ön dişlere kaplama porselen yaptırmak acı veriyor mu? Kaplama diş normal dişin yerini tutuyor mu?

Arkadaşlar daha önce ön dişlerinize kaplama porselen yaptırdınız mı? Kaplama diş yaptırırken acıyor mu? yaptırdıktan sonra nasıl oluyor? normal dişin yerini tutuyor mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Uyuşturduktan sonra kaplama yapılacak dişleri sivriltirken acımıyor. Porselen iyidir, doğal dişe en yakın özellikte olan diştir. Dişlerinle fındık, ceviz falan kırmayacaksan normal dişin yerini tutar. ;)

Asıl önemlisi yaptırdıktan sonra. Yaptırdıktan sonra önerim hemen çiğnemeli yemeklere yönelme, ekmek, hamur işi falan yeme, çorba gibi sulu yemeklerle yetin 1 gün. Doktor 2 saat der ama inanma, dişin içindeki tutkal malzemesinin tam anlamıyla sertleşmesi 1 günü buluyor. Ayrıca yaptırdıktan sonra 6 ay ya da senede 1 kez kontrol ettir, çünkü alttan hava ya da sızıntı alabilir ve içindeki diş çürümeye başlar. (Eğer porselen kaplamanın içindeki diş ağrımaya başlarsa içeriye sızıntı alıyor demek kesinlikle.)

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir kaza sonucunda iki azı dişlerimin arasındaki 4 dişimi porselen yaptırdım.Normal diş gibi sorun yok.Bakımı kolay.

Yaptırırkende kendi işlerimi keserek alt dişlere yapıştırdı doktorum.

Normalden farkı yok.

Dişlerin sorunlu ise tavsiye ederim porseleni.

• ben yaptırdım..her zaman git gel sıkıntı olmasın diye en son gittiğimde 12 dişi birden kesti...garibim doktor "5 dakika dinlenebilirmiyim"demişti...uyuşturduğu için ben bişey hissetmiyordum...sonra akşamına geçiciler geldi...1 hafta sonra asıl dişler geldi...törpüle parlat dak derken şimdi çok rahatım...insanın gülüşü değişiyor ki ben bu yaşıma kadar sarı dişlerle gezmiştim...tavsiye olunur ama sert şeyler kesinlikle yeme kırma...

• Diş dokturu dişini uyusturur muayenehanede.Kaplama yapılacak dişler doktor tarafından sivriltilir.Sivritme işlemi sırasındaki acıya dayanmak biraz zordur .Bir kac gün sonra alınan ölçüde porselen dişler yapıskankarla doktor tarafından yerine takılır sabitlenir kendi dişini aratmaz dahada güzel olur merak etme.Porselen dişe cok fazla basınc uygulanması uygun olmaz.

• Anam yaptırdı. Kalıp alırken zor oluyormuş. Gerisi kolaymış. Öyle dedi anacığım :D

• ben yaptırdım. acımıyor, iğne ile uyuşturuyor, sonra çürük yeri oyup çıkarıyor, gerekirse dişin içerisindeki sinirleri çıkarıyor, sonra dolgu yapıyor. bir gün sonra da kaplamayı takıyor. normal diş gibi oluyor. dişin renginde takıyorlar.

• acımaz korkma..

Kızlar Ne Diyor 3

• şuanda iki tane var ama alt dişlerimde önlerde değil ayrıca iğne vurdutan sonra hiç acımıyor ve çokta sağlam oluyor.

• arkadaşım yaptırdı çok acımıyormuş ve uzun yıllar kullanabiliyormuşsun,sadece kalıp alırken biraz zorlanırsın.

• mecbur değilsen yaptırma...

• :))) sanırım:P

• sitede kediler hariç herkesin dişi iyi herhalde :):)

• Geçmiş olsun..dur bakalım daha ne diyecekler? belki buradan bile tavsiye alırsın..ben çok önce özelde yaptırmıştım...zengindik o zaman..

şimdi sigaraya paramız yetmiyor:D

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...