Su içmek, devamlı tuvalete çıkmak

günde 2 litre su tüketiyorum.ama durmadan tuvalete çıkayorum .bu durum nedir?kötü mü iyi mi?

Güncellemeler:
sağolun arkadaşlar hepinizin yorumları super

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• içtiğiniz su miktarı normal aslında. 1,5-2 litre civarı. bununla birlikte ayrıca sıvı alırmısınız ? kış aylarında sık idrara çıkmak normal bir durum aslında soğuktan dolayı. soğukta böbrek faaliyetleride artar ve terlemede az olduğundan. çok sık tekrarlarsa bir doktora gözükün derim.

• sağolun teşekkür ederim cevabınız için ben daha yeni başladım 4 gün oluyo normalde su içmezdim kilo veriyim diye su içmeye başladım yararlıymış araştırdım.
      ama tuvalete çıkıyordum ama şimdi saat başı çıkıyorum soğuktan dolayı olması imkansız benim için .

• Öncekileri Göster
    • bencede. o program sayesinde vücudunuzun algoritmasını bozmadan zayıflayacağınızı ümit ediyorum. başarılar.

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 49

• Sonuçta 2 litre su içimen normal zaten.Epğer çok fazla tuvalete gidiyorsan idrar yolu enfeksiyonu sorunun olabilir.Üroloji bölümüne gidip idrar tahlli yaptırman en iyisi.

• iyi tabi suyu tutmuyo vucudun

• 2 litrenin zararlı olcağını sanmıyorum ama nickinde erikli olunca gülmedim değil hani :)

• :)

• Ben günde 3-4 litre su içiyorum aynen tuvalet ihtiyacı biraz daha fazla oluyor. Böbreklerin görevlerini başarıyla yerine getiriyor yani bir sıkıntı yok bence.

• o olay bende de var ve şüphelerim var.Madem 2 litre sağlıklı ve ideal neden sık çıkarıyor tuvalete. Umarım bi sorun yoktur.

• maydanoz oluyorum ama nickine göre başlık açmak budur arkadaş..

• Kötü niye olsun ? İçtiğin suyu böbreklerin süzüp aşağı indiriyor...Normal olanda budur..

• Yeni basladiysan vucut bir sure sonra alisacak daha az cikacaksin.

• su sanıldıgı gıbıde faydalı degldır. bazende su böbreklerını temızlıyor ancak cok su orayı curutuyor. detaylı arastır dkkat et..

• Maşallah iyi su tüketiyorsun ben günde 2 bardaktan fazla içemiyorum :) kışın soğuklardan dolayı tuvalete gitme sıklığı artar bu normaldir. 2 litreyi aşmadığın sürece pek sorun olacağını sanmam sadece çok su içmekten dolayı şişip yemek yiyemez hale geliyorsan o zaman kötü olur.

• Bence iyi.

• şeker hastalığı olabilir...

• ne demek istiyorsun burda.seni çişemi tutalım .

• 2 litre su içilirse tabiki tuvalete çıkılacak kardeşim

• şu tüketmek kelimesini ömrüm boyunca sevemeyeceğim

• Sık sık tuvalete cıkman iyi degil su icmenden kaynaklanmıyor o farkı bir şey vardır.. Su kaybetmek iyi degil suyla birlikte bi cok vucudu dengeleyen mineralleride kaybediyorsun (:

• sağlık için çok iyi devam

• iyidir. çok iyidir

• Arkadaşlar eriklinin ceosu aramızda :)

• 2 Lt. çok değil ama 2 lt de bile sık sık tuvalete gidiyosan böbrekler fabrika gibi, yani iyi bişey :)

• bendede aynı sorun var.bende çok merak ediyorum cevabı

• işemek güzeldir şarrrrrr der gider ohh rahatlarsın :)))

• tabiki iyi sindirim sistemin güzel çalışıyor kafanı takma aynı sorunla ben doktora gittim ve cevap benim söylediğim gibiydi:)))

• eğer ilave su deposu yoksa içinde:)) sürekli çiş yapman çok normal böbreklerin pırıl pırıl olmuştur

• prostat olabilir ...

• en iyisini sağlıklısını yapıyosun normal bişey ;)

• o 2 litre suyu gün içine yayarsan tuvalete daha az çıkarsın.

• tabi tabi:)

• bendede var soguk havalarda daha çok oluyor hemen gidiyorum markete alıyorum 2 litre erikli su başkasını içmem marketten çıkar çıkmaz çöğdürüyorum

• :) teşekkür

• kilo vermek istiyosan iyidir.su bağırsakları çalıştırır.

• kış ayındaysın terleyemiyosun mecburi olarak idrar yoluyla atıyosun tuvalte çıkmaman demek o 2 litrenin hergün vvucudna eklenmesi demek 2 haftada davul olurdun : d

• inat yap 3 litre iç bakalım ne olcak

• 2 litre içiyosan 2 litre işersin

• Çok normal.

• iyidir iyi böbreklerin çalısıyo işte ne güzel tıkır tıkır

• reklam kokuyor burda bence

• E ne bekliyordun 2 litre su nasil disari cikacak

• Aynısı bende de var. Metabolizma hızlı çalışıyor ve böbrekler normalden %30-40 daha fazla çalışıyor. Aslında iyi bişiymiş..

• iyi değil tabi

• böbreklerin iyi çalişiyo maaşaallah..:))

• benim cevap yanliş galiba..D

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 16

• evet iyi tabi böbreklerin çalışıyor. kışın daha sık gidilir zaten.

• günde en fazla 1 lt tüketebiliyorum :/

• sence kötü mü? nrmal değilmi sence?

• normal bunda ne var

• çok normal

• Sebep sonuç ilişkisi var işte neyi soruyorsun? :/

• Bu insanlarin da her sorulana alayci yaklasimlari ayar ediyor beni. Kiz bir sey sormus duzgunce. Hey allahim. Neyse tuvalete cikman iyidir. Bol su icip surekli tuvalete gitmen vucudundaki toksinleri atar. Fazla cikmanin diger sebebi de kis aylarinda olusumuz. Kesme suyu bos yere.

• durumun saligin için çok iyi devamli wc gitmende bedenini pisliklerden falan temizliyo süper bi$ey helal

• Helal valla herkeste olması gereken bir alışkanlık ama insan yapamıyor helal sana:-)

• yani herşeyin fazlası zarardır derler ama bilemedim:)

• iyi çok iyi hemde

• Böbreklerin iyi çalışıyor demek ki

• Ben tuvalete gitmeden icebildigim kadar iciyorum, iki is olmasin ehe.

• keşke bnde o kdar içebilsem pırıl pırıl olurdu cildim.haftada bir su içiyorum.

• Ne istiyorsun ki, tuvalete çıkmamak, o 2 litre suyu vücudunda tutmak mı?

• bilmiyorum iyidir

Yükleniyor...