Yüzümdeki morluk ve şişliği nasıl geçirebilirim?

arkadaşlar düştüm burnum şişti fakat gözlerime dağıldı şişlik morardı.. ben bu morluğu ve şişliği nasıl geçirebilirim? buz uyguladım yararı var ama daha etkileyici bişey bekliyorum. N'olur yardım. Sabaha az da olsa geçmesi lazım cok kötüyüm...

Güncellemeler:
ya bu gecti ama kızarıklık varr napcam eczaneden ne alabılırımm yardımmmmm :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Git hemen acile. Belki beyin sarsıntısı geçirdin?

Kırılmıştır burnun

• 2 gün soğuk uygulamakla indimi, kırıktır o şişiriyordur belki, sıkıştırıyordur. Gözlerin ne olacak?Neden doktora gitmiyorsun ki?

• 2 gündr soğuk uygulyrm

• 2 gün gün diyorsun, o ilk anda olur

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 3

• zeytin yağı sürmeni tavsiye ederim. ablamın çocuğu biyerini incittiğinde ya da morarttığında sürüyoruz ertesi güne birşey kalmıyor.

• hirudoit krem ...gerçekten işe yaradğını göreceksin...

• pekı tsk ederım

• onu hiç duymadım...

• o halde aldırayım hemen.biberıye yağıda kullanyrm gerci etkısı var gibi..

• Öncekileri Göster
  • reparil jel ve dermovate krem karıştırıp iyice yedirerek derine sür

arkadaşımda işe yaramıştı

• boynunda morluk vardı 3 günde geçti :) eczaneden aldık

• ışe yarıyor mu urkadaşında qıqlık ve morluk varmıydı ve bunlurı eczaneden mı alcam fıyatı nedır

Kızlar Ne Diyor 9

• lasonil krem al yoksa hirudoid krem al işe yarıyor.

• önce bir dr a görün eğer ciddi birşey yok ise lasonil pomat morluklara iyi geliyor.

• alkol veya kolanya sür sürekli..alkol biriken kanı dağıtıyor..birebir denedim :)

• alkol ve kolonya mı gercekten mı..bıberıye yağı da surdum ama?

• burnun kırılmış olabilir, bir doktora göründün mü?

• valla ben kırdığımı yıllar sonra anladım, o kadar da dayanılmaz olmayabiliyor yani:)

• kırık olsa duramam kııı ? şişliği indı gözlerım ıştee hafif şiş patates koydum morluğun yerını kızarıklık aldı..

• morluk ve şişliğin gözlere dağılması iyi birşey bir doktora görün mutlaka.izlerin çabuk geçmesi için de elma kabuğunu hergün sür.hafif yaralar da varsa elma kabuğu iz bırakmadan geçiriyor.

• şişliğe en etkili şey buz.eğer kırık,çatlak yoksa sabaha kadar geçer diye düşünüyorum.bence yat dinlen şimdi çünkü uyurken de vücut kendini yeniliyor.

• şişlık ınsın yeter morlüğu ben kapatrm sabaha nnmesi lzmm yaa off

• iyi yapmışsın.direk fayda etmez ama az da olsa bi tesiri olur.hergün uygula muhakkak bir de sabah olunca doktora git bir krem verir onunla beraber daha faydalı olur çünkü seninkiler yara diil morluk.yara olsa elma kabuğu bikaç günde geçirirdi.ben de düşmüştüm çok kötü çenem yaralanmıştı balom da bir hafta sonraydı aksi gibi.bir hafta boyunca hergün elma kabuğu beklettm balo gününde yaram belli olmuyorduçok fazla .o portakal kabuğu kalınlığında yara kabuğu düşmüştü.

• Öncekileri Göster
  • morluğu çiğ patates dilimi iyi gelir, ya da bir gün boyunca buzdolabının raf kısmında kaşık bekletip sabaha kaşığı gözünde gezdirmek. yurtta kalmanın tecrübesi bu.

bir doktora görünsen daha iyi olur. ( bu da olmazsa olmaz tavsiyesi)

• Tamam ya birşey yok.Bir tanıdığım da geçenlerde düşmüş çarpmış,senin gibi olmuş,kırık falan yoktu.Sadece gizleyebilirsin kapatıcı uygulayarak,zamanla kendiliğinden geçer ancak.

• O da zamanla geçecek.Böyle durumlarda sıcağı sıcağına müdahale yapmak gerekiyor.Seninki geçmiş.

• şışlığı nasıl gecırcemm

• gecmis olsun.

sabaha sislik gecse bile morartilik fazlalasarak kalir. burnun kirilmis olabilir hastaneye gitseydin.

• iner biraz daha ama hepsi degil

• sıslığı ıner mı

• o morluk yarina kalir canim. hatta 3-4 günde anca iyilesir.

• Öncekileri Göster
  • kızım acile gitsene. belki kırılmıştır burnun..

• en azından bir krem falan verir morlugu gecirmesi için.

• kırıklık yok ama ne ağrım var ne sancım..

Yükleniyor...