• Sor
  • Bence

Gribe ne iyi gelir?

1 gündür çok hastayım boğaz ağrısı ateş öksürük kırgınlık yani herşey var.yataktan kalkamıyorum çok kötüyüm bildiğiniz bi karışım herhangi iyi... Daha Fazla

En İyi Görüş

• daha öncede ünzile arkadaşımız sormuştu ona yazdığım cevabı aynen kopyalayıp sana yapıştırıyoruumm..sana bişey diyimmi bu konuda mucize bişey biliyorum diğer arkadaşlarda bilgisi olsun önümüz kış lazım olacak...tüm tavuk suyuna çorba yapacaksın haslayacaksın suyuna bi güzel çorba tabağına koyduktan sonra karabiber pul biber ve limon sık sabah akşam iç ertesi güne canavar ol .bilim adamları açıklamışlar tavuk suyu antibiyotikten daha etkili maddeler taşıyormuş ve gribi anında bitiriyomuş.googleda yazarsa tavuk suyu çorbanın faydaları zaten çıkıyor.

• teşekkürler annem yapıyor şimdii zaten söylediğin iyi olduu

• afiyet olsun:)

• 47gün

Bu şişirilmiş hormonlu tavukların ne kendisinin ne suyunun faydası olur. Yapılacaksa köy tavuğu ya da organik tavukla yapılmalı

Erkekler Ne Diyor 52

• arkadaşım su kaynat..bi leğene dök..içine biraz tuz at ...büyük bi havlu ile leğene buharı tut!1 saat ferahlama garantisi

• Geçmiş olsun
    Süt içerisini zencefil ve bal koy karıştır iç

• aaa iyimiş doğal yöntem hemde teşekkür ederim...

• Düzenli beslenme gribin en iyi çözümü.

• Vitamin depolayın , soğuğa maruz kalmamaya dikkat edin .

• nanelimon kaynat, ayağının altına sıcak su torbası koy, sırtına vicks sürüp havlu sar

• saoll

• sıcak bişiler tüketmeye bak.

• her sene en az 3 kere grip olan biri olarak sözlerime güvenebilirsin :) öncelikle ilaç içtin mi onu sorayım.

• gun ortasinda dayanamadim ictim :( iyi degil ama napayim

• Öncekileri Göster
    • :)

• ne okuyosun?

• Limon, portakal, mandalina üçlüsü ama limonu fazla yeme.

• Greyfurt veya kivi. Ama ilaç kullanıyorsan sakın ama sakın yeme. Zehirlenebilirsin.

• kivi var evde harbi işe yarar mı

• Öncekileri Göster
    • Ahaha tamammm :))

• Ben insan görevimi yapayım da. Gördüm içim rahat etmiyor. Taylot iç diyen arkadaşlarıız var. Limon içtiysen taylot içme tansiyon yapar çok tehlikeli. İlaç kullanıyorsan (taylot vb. ne olursa) kuvvetli doğal şeylere dikkat et. Evde de kimse yokmuş. :) Abartma yani :) Allah şifa versin, geçmiş olsun.

• Burun akmasi soguk alginligidir,gripte burun mukozasi kurur.
    Bakteriyal kaynakliysa antibiyotik rahat atlattirir,viral ise c vitamini ve agri kesici sana direc verir.
    Virdir buyuk ihtimal parasetemol tarzi bir agri kesici at.
    Minoset,parol vb.
    Biraz daha rahat atlatirsin

• çok tıbbi bir açıklama gibi oldu ama teşekkürler :)

• Öncekileri Göster
    • gerçekten teşekkür. geçmezse dediklerini yapıcam saol :)

• Rica ederim daha fazla yardimci olabildiysem ne ala :)
      Gorusmek uzere

• gecmis olsun öncelikle kendinizi yormayin pc basinda fazla kalmayin devamli nane limon kaynatin icin ve en kisa zamanda aramiza dönün

• Eger baş agrisi ve burun tikanikligi varsa aferin sinüs ve orfline burun spreyi (deniz suyu) menthollu olabilir ve extra tholdot olabilir

• Taylot iç direk geçer.

• Olması lazım evde onuda içerimmm :)

• Günde 2den fazla içme zararı olur bu arada :)

• ıhlamur kaynat... cok faydalıdır.. grip ilaçlarından neler var? aferin-fort kullanabilirsin.. toz şeklinde c vitaminleri var... burnunada viks sür...

• gribin ilacı neymiş? zira kendisine semptomatik tedavi yapılır.. ateşin çıkarsa antipiretik başın ağrırsa analjezik yorgun olursan dinlenme bazı durumlarda tylol hot vs vs

• portakal limon bı kasık bal bide tarcın at.. yapıstır qıtsın :) yani iç..
    olmadı nane lımon ve karabıber dök iç terle sabaha bıseyın kalmaz..

• denicem şimdi inş işe yarar saol :)

• qecmıs olsun.. havalar aldatıcı qunesı qorunce dırek yazlıkları qecırme ustune.. :) daha cemre dusmedı :) dıkkat et kendıne.. en kısa surede ıyılesmen dıleqıyle.. ii qeceler :)

• doktoların tavsiyesi ;ilaçlı ilaçsız 7 gün yatacaksın :)

• bir çay bardağı votkaya bir çay kaşığı karabiber bir çay kaşığı zencefil at 30 dakikada sinüslerin burnun açılır 24 saat boyuncada hapşırık gider.

• votka yok :)

• elma sirkesi de olur

• ben grip olduğumda yatarken tylolhot içiyorum üstüme 2-3 kat battaniye yorgan filan sonra sabaha su gibi terliyorum vücut kırgınlığı atıyor.Sabah çakı gibi kalkıyorum.

• çay bardağına 3/1 rakı 3/1 su 3/1 limon

• adını bilmiyorum ama burnun üstüne takılan birşey var onu kullanmalısın

• zeytin yapragı 1 dakıka arastır oku nedemek ıstedıgımı anlıcaksın

• nane limon zencefil bal ihlamur bu karışımdan vazgeçme ve bunu içtikten sonra uyu sabah bi duş al kendini daha iyi hissedersin .gerçi bi iğne vurdursan daha yararlı gibi olur

• Ben genelde limon yerim 4 5 tane :) çok faydası olur ardından sıcak yatak ve terleme epey bir geçirir.Limonlı çayda iyi gelir,ayrıca bugüne kadar herhangi bir ilacın faydasını görmedim.

• geçmiş olsun

• Geçmiş olsun <3 :(

• Teşekkür ederim :(

• rica ederim :(

• Nane limon karabiber. karıştır iç.

• nane limon içemiyorum ki ben..

• karabiber dök içine

• Pardon içiyorumki anladım ben :D:D vallahi bilmiyomki ne yapsak :/

• bol bol limon ye çayına sık kesin faydası oluyor

• çok teşekkür ederim hemde pratik..

• rica ederim geçmiş olsun.

• Terle bol bol.

• tamam

• Cevaplamayaydın daha iyidi. :/

• Vallahi başka çaren yok. Nane limon şekersiz sıcacık içeceksin 2-3 bardak :)) Bol bol c vitamini al. Portakal mandalina limon vs. Meyve çayları da çok etkili oluyor. Ada çayı, ıhlamur. Öteki türlü ilaçla iyi olursun o da iyileşirsin ama bir dahakine daha kötü olursun. Çünkü ilaç vücut direncini düşürür.

• doğru ilaca pek karşıyım ama geçecek gibi değil :/

• Öncekileri Göster
    • turp gibi olcam inaşallah :)

• Hadi bakalım inşallah :))

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 27

• en iyi gelen şey orjinal tavuk suyuna çorba ...

• Canım çok geçmiş olsun.Theraflu ya da nurofen iç hap olarak. Tavuk suyu çorba+ıhlamur ve en önemlisi dinlen canım.

• Sağ ol canım benim..

• Öncekileri Göster
    • ben de aynen öyleydim.Şükür edicem bin kere halime diyodum :( Bişey olmaz kuzum en kötü gidersin bir serum yersin 2 güne ayaktasın bende öyle olmuştu bir sefer ..

• hastane zaten görünüyor banaaa kuzum, sağ olasın

• Ayva,elma, karanfil,zencefil, adaçayı kaynatıp içebilirsin. Direncini artırır hastalığı daha çabuk atlatırsın.

• deniz suyu burun spreyi al bol bol c vitamini
    en önemlisi doğru aile hekimine :)

• Bir fincan sıcak suya bal ve limon bu bir mucize..

• +1

• nane limon:)))

• :) nane limon midemi bulandırıyor normal de içerim ama hasta olunca iştahım kesildii:)

• Öncekileri Göster
    • tamam deniycem baktım netten umarım işe yarar..tesekkür ederim

• bişey değil:)

• Geçmiş olsun <3 :(

• Teşekkür ederim canım yaa <3
      Bir an önce geçse nefes alamıyorum, zorlanıyorum...

• Öncekileri Göster
    • Hayır sildim :'(

• ahaha durr :)

• nane limon,sıkı giyin ve uyu sabaha kalktığında hiçbirşeyin kalmaz.

• burnum akıyor demişsin burnum tıkalı yazmışsın akıyorsa tıkalı değildir. vicks krem al sıcak suyun içine koyup buğu yap tıkalıysa açılır.

• 1 bardak sıcak su 1 tatlı kaşığı bal yarım çay kaşığı toz zencefil 1-2 dk dinlendir günde 3 kere iç...Prof. MARANKİ nin tarifi denedim birebir ilaç falan istemeyeceksin bundan sonra

• bol bol meyve yiyin gece yatarkende bir unttum adını aferindş sanırım ondan için ıhlamur da kaynatın bir de çorba acılı ama bişiciğiniz kalmaz geçmiş olsun

• kaynamıs bir bardak suya 1 tatlı kasıgı tuz 1 tatlı kasıgı karbonat at karıstır hafif ılıdıktan sonra burnuna cekiip burnunu bu suyla temizle burnun kısa surede acılır.

• Ballı adaçatı birde dayanabilirmisin bilemiyorum ama bal limon karabiber üçlemesi :) geçmiş olsun..

• manisa mesir macunu çayı içiyorum birebir ama aktarlarda var mı bilmiyorum geçmiş olsun bu arada

• Geçmiş olsun öncelikle , evde mutlaka ateş düşürücü şurup falan vardır onu iç yoksa nurofen varsa onuda kullanabilirsin Tylolhot varsa hemen yapıp iç .Hiçbiri yoksa bir ıhlamur kaynat içine zencefil ,bal falan kat ,en çokta dinlen ama :)

• Taylot iyi derler ( kimi de, kalp için tehlikel madde içeriyor dyor) Sıcak suya limon sık iç.Kimyasaldan uzak dur yani hap felan.
    A werewolf boy, bu filmi de dinlenme aşamasındaizle tamamdır. Geçmiş olsun.

• aynen ilaca bende karşıyım
      teşekkür ederim

• ekinezya çayı çok iyi gelir.Bir de theraflu diye bir ilaç var doğru mu yazdım bilmiyorum ama o iyi gelir.Geçmiş olsun.

• Teşekkür ederim canım =))

• rica ederim:)

• Sıcak bir yatak, nane limon ve uyku

• ıhlamur kaynat içine az zencefil koy bir t.k bal azda karabiber at ama dikkat et az olsun snra bi güzel iç faydası oluyor gerçekten.

• bolca c vitamini tüketmelisin

• '' C Vitamini'' desteği..

• Tylolhot içip yorganın altına gir terlet kendini iyi gelir geçmiş olsun

• Ayağını sıcak tut, başını serin. Bu tip konularda düşünme derin derin. ahah.Kısacası bilinen yöntemler işte. sıcak bir şeyler iç, vitamin takviyesi yap falan fıstık.

• sen şimdi burda sölenilenlerden hangisini yapacaksın _? aklım karıştı

• seçicem bazılarını:))

• bende grıbım şu anda hemen kalk ve çaydanlıga nane lımon karabıber kekik ve su koy kaynat sabahtan berı 2. bardagımı ıçtım ve şu anda daha ıyıyım en azından oksuruk ve ates geçtı geçmıs olsun sımdıden

• saool

• onemlı degıl

• burnun akıyo mu tıkalı mı? c vitaminine yüklen.

Yükleniyor...