• Sor
  • Bence

Grip nasıl geçer?

Önceki gece boğazım yanmaya başladı sabah kalktım salya sümük grip olmuşum. Kırmızı burunla dolaşıyorum ve nefret ediyorum bundan. Bi an önce nasıl... Daha Fazla

Güncellemeler:
Çalışıyorum ve istirahat şansım yok malesef.

En İyi Görüş

• 4-5 kivi veya yarım kilo mandalina ye. İçinde parasetemol olan bir ilaç iç. Yedek iç çamaşırlarını odana kolayca alabileceğin bir yere yerleştirip, yatağa girip, yorganın altına kafanı sokup terle ve terlediğinde üstünü değiştirip terlemeye devam et. Geçmiş olsun.

Erkekler Ne Diyor 31

• zamanla geçer, geçmiş olsun

• İstirahat etmezsen yedi günde, istirahat edersen bir haftada geçer derler. Geçmiş olsun :)

• Ayy o değilde 1-2 gün sonra burun derin soyuluyor ya o çok kötü geçmiş olsun.

• yapılabilecek birşey yok. soğuk algınlığı ilacı falan al. vitamin desteği al. sıcak falan birşeyler tüket ve sabret.

• Tuvalet kağıdına geç.

• 2 rulo bttı zate:(

• oturma fazla , sırt üstü yat kafanı yastığa koy

• bir bardak ılık suya 1 çay kaşığı iri tuz ve 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp, bu slüsyonu sabah akşam burnunuza (abdest alır gibi iyice içe gidecek) uyguluyorsunuz... faydasını görürsün...geçmiş olsun sümüklü kızz :))

• tuvalet kağıdı rulez

• nurofen ıc

• Nane limon kaynat iç .. Sıcak bişeyler iç hep bide hastaneye git bir iğne tamamdır :)

• sümüğe müdahale etme burnundan akıp ağzına girsin bu şekilde kısır bir döngüye girer peçeteye gerek kalmaz

• hastaneye gıt acıle bı iğne çaktır sabaha bişeyın kalmaz

• Oyy oy oy kıyamam =) Geçmiş olsun sayın bayan =)

• 2-3 adet limonun suyunu sık bir bardak suyu kaynat, limon suyunu o kaynamış suya karıştır,sonra bi güzel iç ,ondan sonra bi paket tylol hot iç bunları kendini iyi hissedene kadar uygula gecmiş olsun sümüklü zozo..

• silme burnun yara olur , lavaboya git silmekle baş edemessinn

• Tuvalet kağıdı rulosunu yanına al anca yeter.

• bence git birini kandır mikroplarını ona at kurtul gripten:))

• Benim burnum bi kere 1 ay aralıksız akmıştı hayattan soğmuştum.

• Doktora git yada olmakla uin bid1000 mg ve Nurofen gold al 1 günde boğaz ağrısı ve ve burun akıntısı geçiyo kuzenim söyledi Hacettepede kbb çi

• Nurofen Cold demek istemişsin.

• Evet :)) yanlış yazmışım amoklavin bid 1000mg nurofen cold al (bana sorarsan önce doktora git)

• Bol bol sümkür.
    Bir de Nurofen Cold Flu adında bir ilaç var, onu kullan.

• Ben de az grip oldum.Suda eriyen c vitaminlerinden al.

• Geçmiş olsun.. Sıcak nane limon iyi gelir.. Bir de dinlenme şart..

• mermi yemiş gibi konuşuyon :)

• mermi yedimmm soll yanımaaaaa:(

• önce burununu iyicene temizle eğer doktorunda ilaç vb. birşey aldıysan onu kullan yoksa burnuna tuvalet kağıdı sıkıştır çünkü tuvalet kağıtları yumuşaktır yara yapmaz.

• burnuna tampon yap bacıım

• Bir çorba yapayım mı sana arkadaşım :))) ?

• mercimekk:(

• Anlaştık :))
      Hepsi bitecek ama ...

• sıcak içcekler, güzel beslenme...akşam oldu eve gidince hemen yat...

• theraflu ıhlamur ikilisine dayanmış durumdayım şuanda, çok pis şey şu grip.

• soda nın içine limok sık. sonra bi çay kaşığı tuz koy ve karıştır. bardağa sodayı az koy,çünkü tuz koyduğun zaman köpürüyor.. ben böyle iyileşmiştim, tavsiye ederim:)

• teşekkürler.

• geçmiş olsun

• izin alma şansın da mı yok gidip iyice bir dinlen her yerin ağrıyordur halsizlik de vardır

• Aynen öyle izin alma şansım yok halsizlik baş ağrıısı göz yanması ne ararsan var :(

• nane limon iç sen ayrıca hareket etmen de gerek yoksa daha çok uyuşursun oturuyorsun şuan limon portakal tüket bolca c vitamini

• Teşekkürler çok sağol. :)

• grip yaz 2222 ye gönder :):):) şaka bi yana geçmiş olsun yorganı iyice ört güzelce bir terle karabiber olan nane limon ve terledikten sonra üstünü değiştir temiz hava al arada vücudunu dinlendir canım :)

Kızlar Ne Diyor 11

• Kongest adlı ilacı kullanıp iyileşmeni öneririm.

• Nane limon kaynat, iç.

• Kendını sıçak tut, yeterınce temız hava al, zamanla geçer.

• şuan bende gribim ve eve gitme sansımda yok sanırım aynı durum ve bır suru ıs benı beklıyor canım calısmak dahı ıstemıyor yenı uye oldum can sıkıntısından:) sana tavsıyem lımon bulma sansın varsa bır bardak cay ıcıne yarım lımon sık ve ıç şu an oyle yapıyorum kendıme gelır gıbıyım

• Sağolasın canım :)

• sana bişey diyimmi bu konuda mucize bişey biliyorum diğer arkadaşlarda bilgisi olsun önümüz kış lazım olacak...tüm tavuk suyuna çorba yapacaksın haslayacaksın suyuna bi güzel çorba tabağına koyduktan sonra karabiber pul biber ve limon sık sabah akşam iç ertesi güne canavar ol .bilim adamları açıklamışlar tavuk suyu antibiyotikten daha etkili maddeler taşıyormuş ve gribi anında bitiriyomuş.googleda yazarsa tavuk suyu çorbanın faydaları zaten çıkıyor.

• tamiflu

• tamiflu mu? yok canım o kadar da değil...theraflu demek istedin sanırım...

• yok tamiflu dedim domuz gribi ilacı grip olmak üzereyken bi tane iç pırt geçer

• ben vala tuvalet kağıdı kullanıyorum daha ekonomik.bi de bi parça alıyosun tek kullanımlık sonra çöpe.selpak buyuk oluyo 2-3 defa siliyon

• Gelişine gelişine sümkür.

• Doktora git derim. İlacını en iyi o verir. Ayrıca sıcak bir şeyler içmek iyi gelir.

• grip iken doktora gitmek bana pek anlamlı gelmiyor açıkçası.

• Kendi başına ilaç kullanmaya meyilli gördüm kendisini. Hiç değilse doktora gitsin de doktor versin ilacını. Ben de grip olunca gitmiyorum açıkçası.

• Sağolun açıkçası :D

• grip istirahat etmeden geçmez arkadaşım.doktor bir arkadaşım var ve hep grip için şöyle der:"ilaçla tedavisi 1 hafta sürer,yatarak tedavisi 7 gün sürer.":))anlayacağın grip ilaçla da ilaçsız da bize yapacağını yapar.

• :))

• haha...:))

• Hinkireceksin bebeğim :/

• beslenmene dikkat et bol bol yeşil salata ye limon tüket. bol sıvı al şekersiz ılık bitki çayları iç ıhlamur adaçayı tarçın karanfil zencefil.. dinlenmeye çalış alabiliyosan izin al 2 - 3gün. aa bide suda eriyen aspirin iyi gelmişti bana vücut direncimi arttırmıştı sanki.

Yükleniyor...