• Sor
  • Bence

Balık yağı hapı kullanmak boy uzatır mı?

Arakadaşlar kardeşim kız 16 yaşında ve 1.65 boyunda boyunu çok kısa buluyor sizin bilgilerinize göre ;- balık yağı hapı kullanmak boy uzatır mı ?-tam yağlı mı yoksa yarım yağlı mı süt içilmeli ve de günde kaç kez ?Teşekkürler ..

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• balık yağı aşırı iştah yapar kilo alır şişmanlar yani kısa ve obez hisseder kendini o zamanda :) boyu gayet iyi ki uzarda 2 3 sene daha bol bol kalsiyum alsın.

• işte bu cevap güzel :) içimi kararttılar ya

• ben 18 yaşıma kadar uzadım daha fazla boy atan tanıdıklarımda oldu sıkıntı yapmasına gerek yok. internetten araştırın boy uzaması için vardır belki egzersizler falan

Erkekler Ne Diyor 19

• Büyüme kıkırdağı kapanmadıysa uzar.Balık yağı eğer balık tüketmiyorsa omega 3 desteği açısından iyi.Sütü yarım yağlı içmesi daha sağlıklı.Sıçrama olan sporlar yapsın bir de içinde.

• Erkek arkadaşına göre boy uzatma fikri de ilk defa duydum :) Peki uzadı ama ayrıldı bu sefer de 165 boyda bir erkeğe kapıldı . O zaman nerden kestirsem mi diye düşünecek :) 165 boy 16 yaş için normal aralıklarda demek ve daha 22 yaşına kadar da uzaması muhtemel, şu an gaz verirse ve uzamaya da devam ederse, cidden uzun sorunları ortaya çıkar. Bu dediklerin, yarımı yada tam yağlısı öyle bir etkide bulunmaz . 1- Sırtını dik tutup tutmadığını kontrol et, genelde kızlar göğüsleri saklama alışkanlığıyla öne büker göğüs kafesini , bu da alışkan kambursu oturuşu getirir. Varsa dik oturmaya geri dönüşü ile en az 2 santim daha kazanır. 2- Kapılara zıplamadan daha etkilisi düzenli basket , yapabiliyorsa barfiks ve yüzme omurlar arasını açan hareketlerle doludur. Bunlarla da 1 sene içinde 3-4 cm daha kazanır, şu an tam yaşında bu sporların3-Protein ağırlıklı yiyecek tüketmesi , yani beyaz kırmızı et ve sistemden kolay atılması için de lifli yiyecekler alması gerek, ıspanak pırasa semizotu fasulye gibi.

• 1.65, bir kız için ideal bir boy, özellikle de ülkemiz için...

• orası öyle ama 1.70 olmak varken :)

• Öncekileri Göster
    • Kardeşinden değil, kendinden bahsediyorsun, değil mi ? :)

• ben kendimden bahsettem yazardım benim diye neden kendimi 16 yaşında gösterip yanlış öğrenim biraz mantık :)

• kilo alır hem kısa hem kilolu olur hepten depresyona girer :D:D:D

• hangisi kilo aldırıyo ?

• Öncekileri Göster
    • yaptım :)

• aferin :D:D

• Balık yağı boy uzatmaz. Aslında beslenme ile boyun hiçbir alakası yoktur. Genetik olarak belli bir kotanız vardır bunu arttırmanın tek yolu spor yapmaktır. Basketbol voleybol yani bol zıplamalı sporlar öneririm. 25 yaşındayım hala yılda 1-2 cm uzuyorum. :) Haftada sadece 1 gün voleybol oynuyorum.

• kardeşin nerede yaşıyor ki kendini çok kısa hissediyor 1.65 boy dıyon zaten erkek lerın boyları genelde 1.73

• yok bunun ki 1.79 muş :)

• hımm :)) 16 yaşında bide buyuk sorun ... asıl gorev sana dusuyor bunun o kadar onemlı olmadıgını anlatman lazım

• dinlese bi kapıların üstüne çıkcak zıplycam diye :)

• balık yag iştah açar kilo yapar ve spor yaparsa o yaptıqı yaqları vucut qelısımınde yararı olabılır..

• boyunu uzatmak yerine boyunun normal olduğunu kavrayacak tedaviler daha hızlı çözüm verir. büyük ihtimal çevresinde uzun kızlar var. ama kısa olan o değil çevresindekiler uzun bunu ona kabulletirtmek lazım

• işte sorun orda kabullenmiyo

• Öncekileri Göster
    • getir bana kulağını çekeyim

• yok kıyamam

• kardeşin bluğ cağında hala vucud gelişimi devam etmekte,boy uzaması diğer unsurlarda olduğu gibi genetik bir konu diğer bireylerle de ilgilidir,

• hala uzama şansı var demi

• elbette yanılmıyorsam boy uzaması yirmili yaşların başlarına kadar devam eder,durumdan şikayetçisin iseniz bir uzmana danışın..yinede

• öyle yapcaz artık

• boyu türkiye standartlarında ( bayanlara göre ) neden kompleks yapıyorki

• Genetige bakiyo brazda bu. Ailendekiler uzunsa bisey yemesen icmesende uzarsn ztn :)

• çok kısa değil annem babam normal teyzem ve dayım uzun fark eder mi :)

• Öncekileri Göster
    • bence 1.70 olup bırakabilir bu işleri

• 170 ideal evt.

• Gayet normal boyu var, git ona de ki, dengesiz bir şekilde uzun boylu olacağına böyle orantılı bir şekilde kısa boylu ol daha iyi, hem erkekler kısa boyluları daha çok sever

• ama sevdiği çocuk 1.79 muş :)

• Öncekileri Göster
    • bence biraz moral ver ablası olarak gitsin en azından bir meraba desin, bütün sıkıntıları biter, öyle balık yağı yarım yağlı süt tam yağlı süt ile olacak iş değil :))

• haklısın :)

• ben o boydayım :) neresı kısa yav haydaaa.hem de tam gelısme cagında o daha boy atar.sakın bısey kullanmayın.sakın ama sakın.sadece sut ıcırın gunde 2 kez.

• tam mı yoksa yarım yağlı mı :)

• Öncekileri Göster
    • bı kere al sutu kaynat.sutun kokusundan anlarsın zaten ole fazla su katıyorsa ne tadı olur ne kokusu.bence 1 kere al dene

• tamam :)

• 16 yaşındaki bi kiz çocuğu ergenlige gireli ortalama 4 sene olmuştur . Bu zaten sonra boyu uzamaz belirgin bir sekilde anca 1 veya 2 cm . Süt içmek faydalı olur balık yagi faydalı olmaz

• süt ? Tam yağlı mı yarım yağlı mı

• Devam sütü

• 1.65 kısa mı ? Saçmalıyor kardeşin.

• sevdiği çocuğa göre kısa

• kız ile erkeğin boyu eşit olmaz zaten... 14 cm de gayet uygun bir boy farkı..

Çoğu kız 1.60 boyunda ve 1.90 boyunda erkekle çıkıyor.

• türkiye şartlarıına göre 1.65 boyu bir kız için yeterli bir boy ve daha 16 yaşında fizik gelişimi 21 yaşına kadar gelişecek ve birazda spor yaparsa normalinden daha uzun olur, öncelikle bolca yüzmeli

• 16 yaşında boyu gayet normal ve dahada uzayacak hep aynı kalmayacak

• umarım

• Öncekileri Göster
    • ben olsam benim diye yazardım neden kendimi 16 yaşında gösterip yanlış bilgiler alm ;)

• tamam pes bişi demedim :)(:

• tipik türk geni taşıyor kardeşin de :) daha çok genetik olur bu tür şeyler...

• biraz daha uzasa iyi olur ailemiz de o kadar kısa değil

• ikisi de boy uzatmaz

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence complexi var biraz, 1.65 bayan icin tam ideal boy !Bide topuklu giydigini du$un, super, morel ver sen karde$ine, kuruntu yapma super boyun de.Büyume cagi tam durmu$tur o ya$ta bence, balik yagi boy uzatmaz bence. genetik faktorler onemli tabi. bu ya$tan sonra zor bence.Sadece süt degilde, genel olarak gunluk calcium ihtiyaci 1000 mg bayanlarda.1bardak sut, peynir, 1kase yogurt, gunluk 1porsiyon meyve, 1porsiyon sebze.Buda, kemik erimesi olmasin diye, ve guclu kemiklere sahip olmak icin $art.

• Danone yedirin bol bol.

• yalan ya :)

• Sevimli bir yalan olsun.

• boyu kısa değil ayrıca balık yağı hapı kilo aldırır.kalsiyum kaynaklı beslensin ve spora yönelsin

• boyu gayet ideal bence . balık yağı boy uzatmaz

• süt ?

• süt kemik gelişimi için ideal. en fazla 1 senesi var kardeşinin belkide tamamladı

Yükleniyor...