Dişim çok ağrıyor ne yapabilirim?

Ya dişim bu kaç gündür çok ağrıyor şiddetli hatta ne yapayım ya doktora gitmek istemiyorum, korkuyorum :(((

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• umarım tek korkun ''dişçiye gitmek'' olur hayatının geri kalanında...

• dişçiye gideceksin de mi bu kadar iltifatın üzerine artık bi zahmet :))

• teşekkür ederim doctorhouse :)

• ben gizemli den bahsediyoruz sanmıştım :P

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 11

• dentinox jel kullan

• cevap vermeye bile gerek yok ama..

mecbur doktor gideceksin. gitmezsen ağır geçebilir..

ama o zaman yandın gitti.. ya dişii kaybedersin ya da kanal tedavisine girerler ki..

kanal tedavisi denilen şeyin acısı başka hiç bir yerde yoktur.

uyuşturcu ilaçla çok gelişti.. git şu doktora

• dolorex hemen kesiyor benim de ağrıyor dolgu eskimiş :D sgk nın diş hastanesine gittim kanal tedavisi dedi tamam dedim yapın ne gerekiyorsa o da gerekli malzeme burda yok dedi :) bende niye var o zaman bu hastane kimlik kontrolü için mi var dedim doktora :) çektim kapıyı çıktım

• Bi' duble Rakı iyi gelir.

• eninde sonuda doktora gideceksin. kendine boş yere eziyet etme.mazosiştmisin

• Apranax fort

Majezik

Tantum

Vermidon

panalgine

Novalgin

Etidon fort

Dişte şişme varsa yani iltihaplı ise Etidon fort u şiddetle öneririm.

Herhangi bir Antibiyotik önermeyeceğim çünkü çok sert tepkiler geliyor bu konuda.Eğer iltihap varsa diş hekimine git Antibiyotik versin yoksa bu ağrı kesiciler yalnız geçici çözüm olur.Eğer ağrı kesici yoksa bir su bardağı suya bir çay kaşığı tuz at ve ağızda gargara yap,yada soğuk kompres uygula ağrıyan bölgeye bunlar seni ara ara rahatlatır.

• o halde bu acıyla yaşamayı öğreneceksin :)

• gidiceksin başka çaren yok. Ben de tırsa tırsa gidiyorum dişçiye. Hatta en son annemle gitmiştim doktor güldü bana :)) ne gülüyon bee dedim ben de :))

• mutlaka gitmelisin..daha kötü sonuçlar doğurmaması için gitmelisin...

• clove oil, hint yağı bizde ki adı dişinol (kısa vadede ağrıyı keser.)

doktora git şişkinlikvars apse yapmıştır. hemen çekmez zaten antibiyotik tedavisi verecektir. duruma göre dolgu yapar.

• pamuğa rakı dok dişine koy bir şey olmaz.hiç olmadı 35 liği bitir daha agrı falan kalmaz

Kızlar Ne Diyor 7

• doktor şart ama geçiciolarak kolonya sür pamuklu çubuğa dişe değdir

• Diş derken 20lik diş ağrısı mı? Eğer öyleyse harika bi yöntem söyleyim:Sarımsağı güzelcene döveceksin sonra bi pamuk yardımıyla tortusuyla birlikte ağrıyan yerde bekleteceksin..Gözlerinden yaşlar akacak,dayanılmaz bi ağrı oluşana kadar beklet sonra çıkar ağzından koku oluyor; ama çok etkili test edildi onaylandı;)

• sanırım dişin apse yapmış ağrı kesici felan acısını geçirmez sen cesaretini topla doktora git bir antibiyotik yazsın :))

• Eninde sonunda o doktara gidilecek! tabii bence. :)

• kolonyalı pamugu disinin ustune koy uyu

• korkunun ecele faydasi yoktur. gitmelisin. eger disinde cürük varsa yanindakilerede zarar verir.

bisey olmuyo zaten korkulacak birsey yok. felegin sasiyor sadece okadar (:

• hahhahaha

• tutmuş bi aletle çekmeye çalışıyor, bana da düz dur diyor :))) etki-tepki yasasından bahsedecektim de uygun pozisyonda değildim :))

teknoloji o kadar gelişti buna çözüm bulamadılar mı diye bağırdım...

içimden :P

• hahahhahha benziyor zaten.

• Öncekileri Göster
  • Apranax yut diş ağrısı için zaten doktorlar genelde bunu verir.

Yükleniyor...