Uyuşturucu kullanan insanlar nasıl anlaşılır?

uyuşturucu kullanan insanlar toplumuzda çok fazla. bi insanın uyuşturucu kullandığını nasıl anlarız? her belirtisini yazarsanız sevınırım =))

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kan ve idrar tetkikleri dogru sonucu verirkan ve idrar tahlili istediginde kaçacak yer arar vermek istemezUyuşturucu madde kullanan gençte gözlenen ilk değişiklik çevrelerinde yaptıkları değişikliktir. Yeni arkadaşlar edinirler. Eski arkadaşlıkları biter. Kişi iki nedenle çevresini değiştirmek zorundadır. Birincisi, yeni arkadaş çevresinde daha rahat madde bulabilecektir. İkincisi, bulabildiği maddeyi bu çevre içinde rahat kullanabilecektir. Genelde okul içinde bu tür maddeleri kullandığı düşünülen kişiler ile arkadaşlık etmeye başlamıştır. Kullandığı maddenin etkisine bağlı olarak ruhsal değişimler gösterir. Kimi zaman neşeli, sakin, kimi zaman öfkeli, saldırgan davranışlar gözlenebilir. Madde etkisi bitince davranışları farklılık gösterir.Odasından dışarı çıkmaz.Sınıf içinde dalgınlık, dikkat eksikliği göze çarpar. Derse konsantre olamaz. Hafif uykulu bir hali vardır. Bu durumdan genelde rahatsızlık duymaz. Belirgin bir halsizlik, yorgunluk gözlenebilir. Solgun, bitkin bir hali vardır. Kısa süre sonra okulu terk edebilir. Genel bir isteksizlik olabilir.şimdiden kolay gelsin

Erkekler Ne Diyor 6

• Uyuşturucu veya uyarıcıların kullanılma ve bağımlılık belirtileri cinsine göre değişir.Bunu ancak onunla çok zaman geçiren birisi isen farkedebilirsin. Bu belirtilere göre doğrudan karar vermemek gerekir çünkü başka bir sebeple de o belirtiler görülüyor olabilir. En büyük belirti uyuşturucu veya uyarıcının etkisinde iken kişiliğe uymayan davranışlar gösterilmesidir.

• mesela ornek ver

• Öncekileri Göster
    • saol =) nasıl bı koku olucak

• Alkol kokusu tabii ki :D))

• ileri düzeyde değilse anlayamazsınbenim çoğu uyuşturucuyu kullanan bi arkadasım vardı normal eğlenceli çocuktu yani normal bi insandan farkı yoktu ama zayıftı bide halsizdi burdan anlayabilirsin belki

• Akşam konuştuğunda çok mutlu, sabah konuştuğunda çok mutsuz ise ve bu tekrarlıyorsa olasıdır.

• esrar içiyorsa gozleri kızarır.. unutkan ve antisosyal olur. extacy kullanıyorsa en sevdiği muzik electronik olur. goz bebeklerinin siyahı aşırı buyur. cok terler. eroin kullanıosa surekli kasınır. gozlerini odaklayıp bakamaz.. kokain içiosa gozleri cukurundan fırlıcakmış gibi durur. uyusturucu kullanan kişi cok para harcar.. vs..

• Hiç bir şekilde anlayamazsın. Ben 30 yaşındayım 10 senedir kullanıyorum 5 yıl birlikte olduğum kızlada 2 yıldır evliyim 7 senede o anlamadı bile. Ancak bağımlı olduğumu düşünmüyorum. Evlendikten sonra sayıyı çok azalattım çünkü 8 - 10 ayda bire düşürdüm. Riske gerek yok. Keyif almak yeterli.

• * anlıyamazsın...18 yasındaki çocuk anlıyamaz tabi..

• artık 13 yaşında çocuğun eline torba var herkez kullanıyı.

Kızlar Ne Diyor 8

• ne kullandığına göre değişir, bunun net bir tanımı yapılamaz. genel olarak fikir edinmek istersen şunlara bir göz atabilirsin: link

• Soluk tenli olurlar, burunları kanar, yazın bile üşürler, gözlerinin etrafı bol çizgili ve mordur, aval aval bakarlar ve takıntılı hareketleri vardır belli bir noktayı sürekli kaşıma, ayak titretme,parmak üstü derilerini soyma gibi =D Bunları biliyom ben =D

• ilk gordugun ınsanı yada az gorustugun ınsan da bunu ayırt edemezsın ancak krıze gırdıgı anda anl arsın elı ayagı falan tıtrer hıc olmadı kan testı kesın sonuc sac telı de olabılır kopar ver test yapınlar hepsı dokulur

• Gözleri torba torba oluyor..Günden güne zayıflıyor...Kriz anında ise dişleri birbirine çarpar.Dilini sürekli döndürür ağzının içinde vs..Ever bazıları anlaşılmaz o anlaşılmayanlar kaliteli uyuşturucu kullananlar...

• anlasilmasi biraz zordur. ama kokain kullanan biri burnunu cekiyor sürekli (hasta degilken) onu farketmistim (:aileleri bile zor anliyolar hatta bazen yakalayana kadar hic anlayamiyorlar. bir anne bile cocugundaki kücük degisiklikleri farkedemiyorsa disardan birer yabanci olarak bizim bunu farketmemiz biraz zor.

• gözlerinin altı çökük ve hafif mor oluyor

• Gerek hal ve tavırları , gerek gözdeki değişimler , gözün kanlanması , göz altlarının morarması. Zayıflığı , yemek yeme ihtiyacı vs.Çok iyi saklayanlar var. Ama mutlaka bir yerden patlak verirler.

• uyuşturucu kullanan insanlar tahmin edebileceğinizden çok fazla.dışarıda gördüğünüz insanları %90 ı en az bir kez denemiştir.koku ve tavırları konuşmalarından anlayabilirsiniz

Yükleniyor...