Uyuşturucu kullanan insanlar nasıl anlaşılır?

uyuşturucu kullanan insanlar toplumuzda çok fazla. bi insanın uyuşturucu kullandığını nasıl anlarız? her belirtisini yazarsanız sevınırım =))


0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

 • kan ve idrar tetkikleri dogru sonucu verir

  kan ve idrar tahlili istediginde kaçacak yer arar vermek istemez

  Uyuşturucu madde kullanan gençte gözlenen ilk değişiklik çevrelerinde yaptıkları değişikliktir. Yeni arkadaşlar edinirler. Eski arkadaşlıkları biter. Kişi iki nedenle çevresini değiştirmek zorundadır. Birincisi, yeni arkadaş çevresinde daha rahat madde bulabilecektir. İkincisi, bulabildiği maddeyi bu çevre içinde rahat kullanabilecektir. Genelde okul içinde bu tür maddeleri kullandığı düşünülen kişiler ile arkadaşlık etmeye başlamıştır. Kullandığı maddenin etkisine bağlı olarak ruhsal değişimler gösterir. Kimi zaman neşeli, sakin, kimi zaman öfkeli, saldırgan davranışlar gözlenebilir. Madde etkisi bitince davranışları farklılık gösterir.

  Odasından dışarı çıkmaz.

  Sınıf içinde dalgınlık, dikkat eksikliği göze çarpar. Derse konsantre olamaz. Hafif uykulu bir hali vardır. Bu durumdan genelde rahatsızlık duymaz. Belirgin bir halsizlik, yorgunluk gözlenebilir. Solgun, bitkin bir hali vardır. Kısa süre sonra okulu terk edebilir. Genel bir isteksizlik olabilir.

  şimdiden kolay gelsin

  0|0