Sürekli birşeyler yeme isteği duyuyorum. Neden?

Arkadaşlar daha önceden yemekle aram fazla iyi değildi. Sabah kahvaltısını yaparsam o günü yemek yemeden de gecirebiliyordum ama bunun bende hastalık olarak etki etmeye başladığını fark ettim. Dr.a gittim ilaç verdi kullandım ama ben şuanda sürekli birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum. Öğlen olmadan acıkıyorum, akşam olmadan acıkıyorum ve sürekli elimin altında birşeyler bulunduruyorum, durduramıyorum kendimi. Kilo almaktan korkuyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yanlış şeyler yiyorsan sürekli yeme ihtiyacı duyarsın çünkü vücudun gerekli besnleri alamamıştır. ne yediğini yazar mısın? biraz taş devri insanları gibi beslenmeye bak: avlayıcı-toplayıcı insanların yediklerinden ye; örneğin et, ciğer, böbrek, elma, armut, erik, ceviz, böğürtlen, kiraz, badem.hamurlu, şekerli ve tuzlu şeylerden uzak dur. yani ekmek yeme, meyve suyu içme. ayrıca patates, biber, fasulye gibi pişirip de yediğimiz semze-meyvelerden de uzak dur.bunlar zararlı mı? pek zararlı değil ama yararlı da değiller, içlerinde eksik şeyler var ve alamadığın için sürekli yeme ihtiyacı duyarsın.bir arkadaş da spor yapmanı önermiş, evet spor da yap, daha sağlıklı bir iştaha sahip olursun.unutma, taş devri insanlarıyla hemen hemen aynı fiziksel ve ruhsal yapılara sahibiz. onlar gibi beslenmezsek, onlar gibi iş yapmazsak sorunlar ortaya çıkar.örneğin insanlık tarihinde diş çürükleri tahıl kullanımıyla birlikte başlıyor.

• sayayım sana günlük neler yediğimi..
      Sabah kahvaltım fix çeyrek ekmek arası kasar, öğlene kadar küçük bi kutu süt içiyorum zaten öyğlen oluyo
      Öğle yemeğinde ne varsa artık yiyoruz iş yerinde ama et ürünleriyle pek aram yok sadece ızgara yiyorum..
      işte benim için öğleden sonra oburluk başlıyo çay, kahve, süt, yoğurt, çerez, krakerler vs. vs.

• Öncekileri Göster
    • diş ağırısından iyidir.seni bilmem ama ben bir daha diş ağırısı çekmek istemiyorum. ekmek kıtlık dönemlerinde yemek bulamazsan yiyebileceğin birşey olarak geliştirildi, ama bizim aptallığımız gelnek gibi devam ediyoruz.

• bende 15 yaşıma kadar diş doktoruna gittim sürekli, Şuanda 21 yasındayım ve ımm sey porselen dişlerim var =//

Erkekler Ne Diyor 9

• doktor iştah açıcı vermiş sana onu kullanıyorsun güzelim bunda telaşlanacak bişey yok :))) ilacı bıraktığında normale dönersin... :)))

• Ben ilerde bu ilaçlar yüzünden şişman birşey olmak istemiyorum ama ilaç kullanmayıncada yemek yiyemem hiçç o da çok kötü etkiliyor beni.. .s

• Öncekileri Göster
    • o zaman da zayıf olursun tahta gibi...

• Kolay kolay normal kilomun altına düşmüyorum ben.. Yemek yemeyince tansiyonum - kan sekerim falan düsüyor bu gibi rahatsızlıklar yasıyorum sadece..

• miden büyümüş bence

• bu adam sana iştah açıcı vermiş olmasın. Peki bu ne zamandan sonra olmaya başladı yani ne biliyim dün iyiydim bugünden itibaren kendimi tutamıyorum değildir heralde.

• obez olma yolunda iyi yolculuklar

• töbe de

• töbe

• Spor yapmanı öneririm kiloları aldıktan sonra vermek daha zor olur. Sporun binbir faydası var hem.

• Akşamları yaklasık 45 dk jimnastik yapıyorum..

• Öncekileri Göster
    • evde en fazla dambıl, plastes topuyla jimnastik yapabiliyorum =)

• Pek seçenek bırakmıyorsun :D Ben hic ayırt etmem acıkınca yerim sporumuda yapıp karsılıgını verırım. Eger yapabılıyosan acıkınca sebze meyve ye daha ne dıym :D

• Belkide mutsuzsundur, mutsuz insanda kendini yemeğe verir...

• Olabilir buda büyük bir ihtimal, bende anlamıyorum ki mutlu muyum, mutsuz muyum...

• aynı ben:)

• iyi birşey değil ama..

• valla sorma son 1senede 15kg aldım. Gerçi ben yeni halimden memnunum önce çok zayıftım ama. daha fazlası kötü tabi

• İlacın adı ne merak ettim.

• vegaferon fort ve multivitamin+mineral

• Demir eksikliği için kullanılıyormuş. Vitaminler de biraz iştahı açabilir. Ama yemek yeme alışkanlığının tamamen değişmesi, bilmiyorum, psikolojik bir şeyler olabilir mi.

• Bilmiyorum, belkide alıştırdım artık kendimi buna yani sürekli oturarak çalıştığım için sürekli birşeyler yiyorum ve buna midem alışmış ve sürekli yemek yemek yemek .s

• farklı bir ilaç kullanımı stres hareketsizlik hormonal değişimler...hepsi iştah açabilirler...

Kızlar Ne Diyor 7

• metobolizman hızlı çalışıyorsa sorun olacağını sanmıyorum ama kilo almak istemiyorsan sebze meyve salata tarzı şeyler yemeye çalış ancak böyle önüne geçebilirsin bu durumun.

• İştahın açılmış... Arık bı yerde durmazsan o kıloları veremeyeceksın... Abur cuburdan uzak durman şart.

• Midende ya da bağırsaklarına kurt falan olmasınBelkide psikolojiktir..

• yok yok bende kurt yoktur =) ben 2 hafta öncesine kadar bu kadar yemek yemek istemezdim ki..

• Sen yinede bir test yaptır, ne kaybedersin ki :)

• kan şekerini ölçtürdün mü? yahut bağırsak parazitlerin olma ihtimali var. son ihtimal, canın sıkkın yada mutlusun, mide ye vuruyor, durmadan acıkıyorsun

• Olabilir..

• Öncekileri Göster
    • Allah korusun ya kötü bişey değildir heralde yani..

• yok yok değildir. yemek yemenin önüne geçemezsin, miden iyice genişler.

• Reaktif hipoglisemi problemin olabilir. Ani şeker düşüklüğü.

• O kadarını ben bilemicem.. Ama ilaç kullanmaya başladıktan sonra bu alışkanlık başladı..

• İlacın yan tesirirdir belki ama bir doktorunla görüşmelisin başka büyük bir sıkıntı olmasında

• miden büyümüş sanırım. benimde kilo aldığımın sinyali bu oluyor. sürekli canım birşeyler yemek istiyor. çabuk acıkıyorum çok yiyorum vs. zor oluyor ama kendini biraz sınırlayıp çok yememeye dikkat ederek eski düzenine dönebilirsin.mide tekrar eskisi gibii oluyor.

• Birde sürekli oturarak çalışıyorum hani direk kilo alıyorum yani =/ sigarayı bırakmamda buna büyük etken sanırım..

• Öncekileri Göster
    • bence yemek yiyeceğin zaman fazla kaçırmaya başladığında yada abur cubur istediğinde canın bunu yemekmi bana daha büyük bi haz verecek yoksa bu göbekten tamamen kurtulduğumda aynada gördüğüm görüntümü diye bi düşün. bi cevap ver o an ve ona göre davran her seferinde

• Denerim, umarım başarılı olurum.. Ben daha önce hiç böyle olmamıştım.. Hani tamam insanın iştahı açılır bazen ama süreklide birşeyler yeme isteği oburluk gibi..

• Doktora gerek yoktu sebep sevgilin:)İnsanlar sevgilisine kızınca buzdolabına aşık oluyor o bile daha çok iç ısıttığı için:):)

• Ama ben ondan öncede böyleydim, hep fazla yemezdim hele aksam yemeği hayatta yemezdim =)

Yükleniyor...