Sürekli birşeyler yeme isteği duyuyorum. Neden?

Arkadaşlar daha önceden yemekle aram fazla iyi değildi. Sabah kahvaltısını yaparsam o günü yemek yemeden de gecirebiliyordum ama bunun bende hastalık olarak etki etmeye başladığını fark ettim. Dr.a gittim ilaç verdi kullandım ama ben şuanda sürekli birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorum. Öğlen olmadan acıkıyorum, akşam olmadan acıkıyorum ve sürekli elimin altında birşeyler bulunduruyorum, durduramıyorum kendimi. Kilo almaktan korkuyorum. Konu hakkında bilgisi olanlar var mı?


0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

 • yanlış şeyler yiyorsan sürekli yeme ihtiyacı duyarsın çünkü vücudun gerekli besnleri alamamıştır. ne yediğini yazar mısın? biraz taş devri insanları gibi beslenmeye bak: avlayıcı-toplayıcı insanların yediklerinden ye; örneğin et, ciğer, böbrek, elma, armut, erik, ceviz, böğürtlen, kiraz, badem.

  hamurlu, şekerli ve tuzlu şeylerden uzak dur. yani ekmek yeme, meyve suyu içme. ayrıca patates, biber, fasulye gibi pişirip de yediğimiz semze-meyvelerden de uzak dur.

  bunlar zararlı mı? pek zararlı değil ama yararlı da değiller, içlerinde eksik şeyler var ve alamadığın için sürekli yeme ihtiyacı duyarsın.

  bir arkadaş da spor yapmanı önermiş, evet spor da yap, daha sağlıklı bir iştaha sahip olursun.

  unutma, taş devri insanlarıyla hemen hemen aynı fiziksel ve ruhsal yapılara sahibiz. onlar gibi beslenmezsek, onlar gibi iş yapmazsak sorunlar ortaya çıkar.

  örneğin insanlık tarihinde diş çürükleri tahıl kullanımıyla birlikte başlıyor.

  0|1
  • Şikayet

   sayayım sana günlük neler yediğimi..

   Sabah kahvaltım fix çeyrek ekmek arası kasar, öğlene kadar küçük bi kutu süt içiyorum zaten öyğlen oluyo

   Öğle yemeğinde ne varsa artık yiyoruz iş yerinde ama et ürünleriyle pek aram yok sadece ızgara yiyorum..

   işte benim için öğleden sonra oburluk başlıyo çay, kahve, süt, yoğurt, çerez, krakerler vs. vs.

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   diş ağırısından iyidir.seni bilmem ama ben bir daha diş ağırısı çekmek istemiyorum. ekmek kıtlık dönemlerinde yemek bulamazsan yiyebileceğin birşey olarak geliştirildi, ama bizim aptallığımız gelnek gibi devam ediyoruz.

  • Şikayet

   bende 15 yaşıma kadar diş doktoruna gittim sürekli, Şuanda 21 yasındayım ve ımm sey porselen dişlerim var =//