Gribin geçmesi için ne yapabilirim?

Arkadaşlar ben girip oldum. Ölüyorum halsizim. Hiç bir şey yapamıyorum. Bu gün işe bile gidemedim. Ne yapabilirim gribin geçmesi için ?Ne yapmalıyım? Bir şeyler önerebilir misiniz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bol su iç yatana kadar 8 bardak içmiş ol. gripken bağırsak fonksiyonları yavaslar o yuzden bişiler yemek yerine tavuk suyu corba vs iç. C vitamini al. gecmiş olsun

• Sağol

• ateşin varsa ateş düşürücü kullanma. 40 kadar yolu var. 41'e gelirse hastaneye gidersin.

Erkekler Ne Diyor 9

• Katarin iç bol bol terle terleyince üzerini değiştir sonra bir güzel duş al ve ıhlamur iç sabaha birşeyin kalmaz..

• Abla dediklerimi yaparsan 5 günde fişek gibi olursun.1)-Tavuk suyu çorbası iç bol bol.2)-Ateşin varsa çıplakken buzu dirseklerine ve koltukaltına sür üşü ve ateşin düşsün böylece.3)-Bol bol ballı süt iç.4)-Yünlü çorapla dolaş ve bol bol burnunu boşalt.5)-Burnun çok tıkalıysa eczaneden burun spreyi al.

• hiç bir şey yapamazsın sadece ateşlenmemeye gayret et. alacağın c vitaminin an için bir etkisi yok. bu virüsün belirli olmamakla beraber iyileşme süresi yaklaşık 1 hafta sürer. terleyip üşütme, üstünü örtüp havale geçirme sadece vücut virüsle uğraşıyor birde seninle uğraşıp enerji harcamasın yat dinlen :) bu hastalık için alacağın bütün ilaçların içerisindeparasetamol = ateş düşürücü, ağrı kesici , uyku yapar (uyuyasın diye ) ayrıca kronik alkoliksen pek etki yapmaz daha ağır dozlarda alman lazım :)

• şimdi kaç abaza gel sana bi iğne vurayım diyecek kim bilir

• en az 7 gün çekersin giribin tedavisi en az 7 gün beklemek

• ayaklarını sıcak tut tarhana corbası iç

• emekli olman yakın..dikkat etmelisin kendine. bu aylarda ekinezya çayı fazla tüketmelisin.

• tyholt al ve iç

• siteyede girme kız bizede bulastıracan deli

Kızlar Ne Diyor 1

• Buğu yap yüzüne çok iyi geliyor, bol bol meyve ye, bitki çayı ve ılık su tüket. Burnun akıyor mu?

• evet maalesef

• Burnunun akmasına malesef deme çünkü bu iyi bişey :) vücut zamanla iltahabı dışarı atıcak sen de rahatlıycaksın, o yüzden boğazını ılık tutacak içecekler tüket bol bol.

• Teşekkürler

Yükleniyor...