Hamilelikte cinsiyet belirtileri?

selam herkese hamilelikte cinsiyet tahmini mümkün mü?hani derler yaa ye tatliyi dogur ayseyi ye eksiyi dogur hakkiyi gibi...laflar dogrumudur ki ...nasil ve nelerden anlasilir ki ilk haftalarda...

Güncellemeler:
canim eksi seyler cekmiyor nedense hep tatli cikolata falan gibi süt ...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Karnınız sivri ise , meme ucunuz karardıysa,tuzlu yada ekşi canın çekiyorsa,ayakların üşüyorsa gebelik güzellik katmışsa,idrarınız açık sarı çıkıyorsa,baş ağrısı çekiyorsanız bebek erkektir.Kiloyu kalça ve basene alıyorsanız,sol meme sağ memeden büyükse,karnınız karpuza benizyorsa, tatlıya düşkünseniz,canınız meyve çekiyorsa, çirkinleştiyseniz,sivilce çıkıyorsa,meme büyümüşse,idara koyu renkte ise bebek kızdır.

• kız senin ki.

Erkekler Ne Diyor 10

• zannetmiyorum öyle yöntemlerle doğru tespit etmek mümkün olsun.

• Neden 16 hafta civarında ultrasonda belli oluyor cinsiyet biliyor musun? Çünkü o zamana kadar bebek cinsiyet değiştirebilir yani ilk başta erkek iken kız olabilir ya da tam tersi. O nedenle bekle ve gör. Umarım sıhhatli olur cinsiyet önemli değil sonuçta bir insan dünyaya getireceksin ve o senin çocuğun olacak buna odaklan.

• Bebeğin cinsiyeti embriyo aşamasında belli olur. 16 hafta detayı erkek ise pipisini saklama riskinden dolayı beklenir.O yüzden kız teşhisi konan bebeklerin erkek olma ihtimali mevcuttur.

• çaycı hüseyine sorun ...

• Bildiğim kadarıyla o söz ye tatlıyı al atlıyı, ye ekşiyi doğur ayşeyi biçiminde.

• bilen çok iyi biliyor...küçük karınlı olunca erkek büyük karınlı olunca kız derler...

• yok doğru olduğuna inanmıyorum...sanırım sizin genel eğiliminiz tatlı ve çikolata üzerine...şuna inanın çocukta mutlaka tatlı ve çikolatayı sevecektir...

• şimdi açıklama yapardım ama detaya inerim, bu defa sıkıntı olur :D bence bırak ne çıkarsa bahtına ;-) heyecan olsun biraz. Eğer çocuğun önünde bişeyle çıkarsa emin ol erkektir :D

• bizim memlekette söyle yaparlar 2 li koltugun yastıklarının altına bıçak ve makas koyarlar. hamile onlardan hangisinin ustune oturursa ona gore solerlerbıcak:erkekmakas:kız %50 kumar ya tutarsa :) umarım hayırlı evlat olur. senin mi yavrun olcak?

• evet insallah olucak...

• Hamileyken kalçası büyüyenin kızı olur derdi babaannem her zaman. Hiçbir zamanda tahminlerinde yanılmamıştır nedense. Nerden bulmuşlar böyle şeyleri anlamıyorum.

• Erkekten X kromozomu gelirse kız, Y kromozomu gelirse erkek olur. İlk haftalarda cinsiyet anlaşılmaz.

Kızlar Ne Diyor 11

• Ulturasana gırmen gerek kı bu bıle yuzde yuz kesın degıl...

• :)) ay hamile..Allah hayırlı sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah..

• bende 13 haftalık hamileyim bi önceki bebeğime hep profiterol pasta filan canım çekti yedim oğlum oldu.bundada öyle canım tatlı istemiyor turşu yiyorum limon yiyorum.ama çukulatada yiyorum arada.haftaya kontrolüm var bakalım cinsiyeti neymiş öğrenince yazarım sanada.

• ağırlık ne tarafında ? sağ tarafta bir ağırlık mı hissediyosun yapışmış gibi bişey yoksa sol tarafında mı?

• hayırlı olsun :))ama bu tatlı yeme ekşi isteme felan hep safsata inanma bunlara vakti gelince ultrasondan belli olur ancak sen şimdi otur sağlıklı olsun diye dua et :))

• Hayırlı olsun canım.. Allah sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar nasip etsin inşl..Bu konuda bir fikrim yok ama anne çirkinleşince kız çocuğu güzelleşince erkek çocuğu diğe bir şey duymuşdum bilmiyorum ne kadar doğru...:=)

• hiç mümkün olmuyor inan o kadar araştırma yaptım fikir aldım karar kaldım kesin karnımda kız dedim bi oğlum oldu...şimdi hissediyorum ama kesin kız olacak kesinnnn ( not: aylık hamileyim)...

• Allah analı babalı büyütsün öncelikle :) Kesinlikle bunu netten araştrabilceğin siteler var onlara bakabilrsin ve çin takvimi belki bi inançtr ama doğru olabiliyor :)

• Hiç bir kriteri yoktur. İki kızım var ikisinde de farklı şeyler istedi canım. Hayırlı bir evlat olsun, sağlıklı olsun. Kafana takma bu ayrıntıyı.

• oğlun olacak hayatım...:))

• doğru..ekşi istersen kzıın oluyor...

Yükleniyor...