• Sor
  • Bence

Insanda dalak var mıdır?

insanda dalak varmıdır varsa ne işe yarar birde tam olarak nerededi r :)

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Olmasa neden diyelim " vala dalağım şişti " diye :))

• evet çok haklısın hatta halk arasında hay dalağını dedikleri de bu olsa gerek :)

• Öncekileri Göster
    • :)) sabah sabah ciğer çekti canım

• :)))))))))

Erkekler Ne Diyor 28

• Kirli kanın toplandığı yerdir. Kansız olanlar hayvan dalağı yer yedirilir. İç anadolu bölgesinde tandırda yapılır. Pek yararlı değil ama lezzetlidir.

• olmazmı yaaaa

• Ameliyatla almadılarsa vardır. Kan'ı süzmeye yarar.Sağ tarafta olması muhtemel, karaciğerin karşı komşusudur.

• evet varda nerede bende bilmiyorum bide koşarsın koşarsı dalağım şişti derle nasıl oluyosa.

• var yorgunluğu dengeler olamas durmasın ve patlarsın

• sol gögüs kafesinin alt kısmının biraz aşağısındakan depolama özellğine sahptir fiziksel ani olaylarda ve ruhsal olarak üzüntü gib durumlarda dengelemeye yarar tab sitede bu işin uzmanı arkadaslarımız daha iyi biliyordur bildiğm paylaşayım dedm :))

• olmayınca ne olur ?

• Ani ve fiziksel bir olayda vücut kan basıncını dengeleyemez

• link Boş sorular serisi vol. 889.371.093.939.. > ?

• her insan oğlunda var o ya

• karnın sol üst bölgesinde arka tarafta kaburganın altında bulunur :Dalyuvarları ve kanın pıhtılaşmasını sağlayan pulcukları üretir vede parazit bakteri vb seylerin kana karısmasını engelleyerek bir nevi filtre görevi görür. saygılar :)

• dalakta var oda var buda var :))

• Bende yok.

• insanda dalak vardır.kan hücresi üretiminde kullanılır diye biliyorum.ama sorunun cevabına gelice DALAKSIZ insanlarda vardır.Mesajı aldım...,insan olanda dalak olur :))

• İnsanda dalak vardır fakat olmadan da yaşanabilir hiçbir şeye engel değildir.

• var tabi olmaz mı ? arkadaşlar birbirinin aynısı şeklinde yerini belirmişler ama bende şöyle tarif edeyim, Kürek kemiğinin 2 karış altında böbreklerinle komsu olan bi hizza'da :)

• olmamı kaç kilo lazım

• Google die bi arama motoru var ;)

• bazılarında vardır bazılarında yoktur, bu yüzden kimilerine ya dalaksız ya! deriz :)

• dalak var tabi ki :)

• Küfürü yiyene kadar yoktur

• küfür ettiklerine göre var :D

• benım dalagımı bı gorsen korkarsın bende oyle bı dalak varkı

• hay dalğ:Dvar tabiki olmamı?vardır onunda bir görevi. kan temizlemek gibi

• insanda dalak vardır ama bazıları dalaksızdır :D

• dalak dediğimiz şey karaciğere bağlı olan şeydir o dalak senin yediğin kırmızı etin içindeki zehir olan amonyakı üreye çevirir ve seni zehirlenmekten kurtarır

• hay ALLAH razı olsun bu dalaktan :) ne mübarek bir organmış

• pekte organ sayılmaz aslında patlarsa ölürsün

• :) peki sağol

• Midenin alt taraflarında olması lazım :)

• insanda dalak varmıdır? bune ya sorumu şimdi sen dünyaya yenimi geldin google babaya sorsaydın sana söylerdi.. :D

• Dalak, mor renkte bütün bir guddedir. Yoğunluğu açısından yumuşak ve elastikidir. Bulunduğu yer, kaburga kafesinin altında ve sol üst karın bölgesinin arka kısmındadır. Yaklaşık olarak uzunluğu 12,5 santim, genişliği 7,5 santim ve kalınlığı ise 5 santimdir.

• Karnın sol üst kısmının arka tarafında.Görevi de yaşlanmış kan hücreleri parçalamak diye aklımda kalmış ama ona tam emin değilim.

Kızlar Ne Diyor 10

• Karnımızın sol üst bölgesinin arka tarafında kaburga kafesi denilen yerin hemen altında bulunur.Ayrıca dalak değişik medeniyetlerce efsane haline getirilen bir organdır.

• nasıl bir efsane ?

• tıp mı okuyorsun acaba

• merak ettim :)

• hee tıp okuyor belli değil mi?

• evet var.. bu yasa gelmısın ogrenemedınmı hala.

• öğrenemedim :) aydınlattığın için sağol

• hay senin dalağını 25-29 yaş aralığındasın bunca yıldır dalağın oldunu bilmiyomuydun :) kan Ömrünü doldurmuş kırmızı kan hücrelerini ortadan kaldırarak, içlerindeki demiri yeniden kullanıma verir.

• Su içince şişiyordu galiba öyle bir şeyler vardı sanırsam ama var yani öyle bir organ :)

• midenin arkasında, diyaframın altında, sol böbreğin üstünde*, yassı, uzunca, akyuvar üreten ve yıpranmış alyuvarları toplayan, damarlı, gevşek bir dokudan oluşmuş organ.ayrıca *bazılarının iki tane sandığı ama vücutta bir tane bulunan organımızdır.

• yoktur aslında yüzyıllardır bizi kandırıyorlar :)ben görmediğime inanmam arkadaş :p

• İnsanda dalak vardır

• yok canım ınsanda dalağın ne işi var o bıtkılerde oluyor :))))))))))))))))

• :)))))))))) iyice karıştıralım hatta ; 3 Bölümden oluşuyor börkenek kırgıbayır şirden :D :D :D

• Öncekileri Göster
    • evet evet özetle insanda dalak varmış :)))

• bunu anlamana sevindim:)

• hiç ısınmadan bi depar at gel, o dalak sana yerini hatırlatır.

Yükleniyor...