Uykusuzluk problemi...Doğal yollarla nasıl uyuyabilirim?

Hiç uyuyamıyorum sabahlasam bile uykum gelmez ne yapmam lazım? doktor uyku hapını önermedigini söyledi doğal yollarla nasıl uyuyabilirim?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ilık süt veya melissa çayı içebilirsin.

• TŞK

Erkekler Ne Diyor 10

• süt ürünleri uyku getirir.hele ki yoğurt ve ayran.çok uyutur

• uykusuzluk bir çok şeyin belirtisi olabilir. benim yaptığım şeyleri sıralayım.

+sabahları erken kalkmak

+uyumadan önce çay, kahve ve kola içmemek

+yarın yapacağım şeylerin planını yatmadan önce çıkarmak

+alkol (çok nadir)

• yoğurt ye bol bol

• öncelikle şiddetle uyku ilacı falan kullanmamanı öneriyorum..sürekli uyku hapı kullanana bir arkadaşın vardı ve hastalığa yakalandı 2 yıldır uyumuyor evet bu bir gerçek..doğal yollardan uyumaya gelincede aslında basit bi yontem..gün içinde biraz yorulmalısın birşeylerle meşgul olmalısın ve uyumadan süt ürünleri tüketirsen bunlar uyumana kolaylık sağlaycaktır..

• Kendini yor bol bol spor yap. Yorgun düşünce uyursun heralde..

• her gün düzenli olarak spor yap bütün gününü evde geçirme ve akşamları da süt iç veya yogurt yemeyi ihmal etme..

• Bindede var bindede var. Ama mutluyum geceler iyidir. Bira iç bira uykuluk.

• Alkol kullanmıyorum

• akşam saat 19 dan sonra yemek yememeye özen göster. gün içerisindede bolca yor kendini bak nasıl uyuyorsun :)

• TŞK

• Gece çok yemek yeme. Gün içinde fazla boş oturma. Bol bol spor yapıp, yor kendini.

• TŞK

• yattığın odaya soğanı dörde bölüp koy.mis gibi uyuyacaksın..sakın şaka sanma

• Allah allah bunu ilk defa duyuyorum soğanın nasıl bir özelliği var yuku getirmede.

• Uyurum ama sabaha kadar değil sonsuza kadar uyurum öyle yaparsam

Kızlar Ne Diyor 10

• uykusuzluk problemi psikolojik bir etken olabilir bence.

• gece yatmadan önce ayran yada süt iç laktik asit uyku getirir...

• Gün içerisinde okkalı bir spor yapsan, enerjini harcasan, akşama da ılık bir bitki çayı ya da sıcak bir süt içsen, hatta ılık bir de duş, kendiliğinden sızarsın ki koltukta :)

• ayni problem bendede var.

birgün aksama kadar temizlik yap temizlik yapildi zaten falan deme, cam sil, yerleri sil, perdeleri cikar yika ütüle geri as, yikanacak camasir yoksa dolaptan temizlerini al makinaya at, bulasik yoksa temiz tabak catal bicaklari yika, ütü yap.

aksam yorgunluktan uyumazsan bende egitimsiz degilim (:

• Bunları yaparsam zaten uykusuz kalmaktan bir farkım olmaz =) gerçi ben uykuyu ihtiyaç için istiyorum

• kesinlikle uyursun (: uyumasan bile bayilirsin o da bi nevi uyku hali sayilir ((:

• Yok bu biraz fazla olur hiç uyanamam sonra :D

• kızılcık meyvesının suyunu ıcmenı onerıyorum.sımdı tam mevsımı.netten arastırabılırsın

• TŞK

• Yatmadan sut ic ya da ihlamur/rezene cayi. Odana yastigina/sana yakin bir yere lavanta kokusu/yagi/kurusu koy bu seni sakinlestirip mayislatacaktir. Yatmadan kitap okuyabilirsin ya da tv izleyerek uykusu gelen insanlar da var veya muzik dinleyerek

• TŞK Müzik ve tv daha çok uykumu kaçırıyor

• beyin yorgunlugu kadar uykuyu tetikleyen bisi yok. kitap oku, okul varsa derse ver kendini. kafayı sureklı calıstır, yor. hem bi tasla 2 kus.

beyni yorulunca acaip uyuyası gelıyo insanın.

• hayır onlar gözü yorar. kafayı calıstırmak ayrı bi olay. 10 saat ders calıs o zaman ne demek istedigimi anlarsın :)

• Zaten sürekli pc yada tel başındayım çokta müzik dinliyorum bunlar beyni yormaz mı?

• benim uyku problemim 11 yıldır devam ediyor. her türlü sorunu cevaplayabilirim :)

doğal yollarla istiyorsan, gece yatmadan adaçayı ve küçük oduncuk karanfiller var lokman hekimden bulursun. koy sıcak suya adaçayını, at üzerine 7-8 tane karanfil. dursun 4-5 dakika. sonra iç afiyetle. biraz olsun rahatlatır seni. ayrıca uyku ilaçları zaten fayda etmiyor. bıraktığın zaman bünye ilaçla uyuşmaya alıştığı için, ilaç almadıkça aynı problem devam eder. akşam acıkırsan bol sulandırılmış ayran iç, yahut yoğurt ye. ağır şeyler yeme saat 21 den sonra. çok acıktığını hissedersen, 1 elma ye, yahut nane kokla. bu ikisi de tok tutar seni. midene gidenlerle uykunun çok alakası var. birde at kafandaki düşünceleri. bırak güzel hayaller kur. stres, düşünce yada beyin yorğunluğu seni iter uykusuzluga, gözlerin kapansa da inadına uyumazsın. alışkanlık yapar. ben yazıyorum sana ama benimki kronik uyku problemi oldu artık. Allah şifa versin.

• TŞK

• Ilık süt iç yada bir iki bardak ayran iç .Bana uyku ilacı gibi geliyor veya yatmadan önce kitap oku .İnanılmaz uykun geliyor ,elimde kitap uyuduğumu bilirim .

• Hiç değilde pek okumam :D

• Hiç okumazsın yanii ... enteresan geliyor bana :)) saygılar

• Kitap okumayı sevmem maalesef :D =(

• Yeteri kadar yorulmuyorsunuzdur belki, ya da aklınıza takılan şeyler varsa onları düşünüyorsunuz.

• Her gün aynı saatte yatmayı deneyin. Sıkıcı bir şeyler okuyun yatakda

• Evet ya pc başında yada tel. ama dışarı çıkıp yoruldugumdada uyuyamıyorum

• sürekli evde misiniz?

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...