Panik atak için doktora gitmeli miyim?

bende panik atak var . doktora gidicektim ama nedense vazgeçtim .çok kötü ölecek gibi hissediyorum kendimi bazen elim ayağım kesiliyor haplar çok zararlı diyenler çoğunlukta, panik atak için doktora gitmeli miyim? bu kadar zararı var mı bu hapların?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Ooooo panik atakla ilgili 500 sayfalık kitap yazabilirim. Ben 5 sene uğraştım doktorlara psikologlara gittim bana depresyon ilaçları verdiler içtiğim an armut gibi oldum biri sana mal dese alınmazsın o derece kötüydüm. ilaçlar beyni uyuşturuyor ben bunu farkettim o dönemde sınavım vardı kullandığım en hafif panik atak ilacı bile beynimi dondurmuştu sınavdan önce 4 saat çalışmıştım sınavda hiçbir bilgi aklıma gelmedi zorladım yok hatırlayamadım.ilaç tavsiye etmem.dikkat eksikliği yapıyorgüvenilir bir psikoloğa git ya da kendinde bitir ben kendim yendim.

• bende beni uyusturur diye korkuyorum sınavlarım var haklsın peki kendın nasıl yendin? neler yapayım mesela.

• Öncekileri Göster
    • ben pskıyatriden aldım randevu ama kararsız kaldım gideymmi diye en iyisi pskolog galba. insallah bende kurtulurum

• inşallah sabret.

Erkekler Ne Diyor 20

• Kesinlikle gitmelisin. İlaç tedavisi konusundaki endişelerini doktorunla paylaşıp uygun bir tedaviye başlayabilirsin.

• Kesin gitmelisin doktora.Kendi başına zaten tedavi olamazsın.Panik atak nasıl tedavi edilir link Panik atak tedavisinde psikoterapi nasıl yapılır link Panik atak geçirdiğimizi nasıl anlayabiliriz link

• saol tesekkür ederim linkler icin

• Bir an önce iyi bir uzmana gitsen iyi olur.

• tamam gidicem saol

• Gitmelisin , bende panik atak hastasıyım . Hastalığı tedavi etmiyo ama nöbet geçirmeni %90 engelliyo

• namaz ruhun gıdası dua müminin can yoldaşıdır namaz kıl ve bol dua et bak nasıl kenedene geliceksin

• ben ilacı kesinlikle tavsiye etmiyorum... çünkü yan etki olasılığı çok fazla... bence iradeni kontrol altına almaya bak...

• bende kendı kendımı tutuyorum ılac icmek hc istemyorum bi seyı tedavi ederken bir baska seyi bozabilr bence soruncıkartabilir bu haplar

• kesinlikle doğru kaş yapim derken göz çıkarmayalım :D

• hayatımda gördüğüm en kötü panik atak hastasının 2 ayda düzeldiğini 1 buçuk senede de tamamen düzeldiğine şahit oldum. düzeldikten sonra çocuk yapmıştı

• nasıl düzeldi ?

• benimle iletişime geçin lütfen yardımcı olayım...

• Psikoloğa gitmeni tavsiye ederim. Panik atak tamamen psikolojik bir problem...

• çok büyük hasarlar açabilir sende muhakkak gitmelisin gitmeden her gün daha fazla olur atakların

• baska alternetif varmı

• Bende de vardi panik atagi asip depresyona gitmisti surekli kalp krizi gecirip olecegim saniyodum her gece hastanedeydim ekg tansiyon olcumu en son diazem vurup gonderiolardi. En son dayanamdim gittim dr.a bana xanax 0.5 mg. ve lustral sanirim oyle hap verdi bi hafta kullandim ve bazi seyler duzelmeye basladi lustrali birakip xanax a devam ettim bence gitmelisin panil atagin ozellikle olum korkusu sonucu depresyon ve sonra artik oleyimde kurtulayimlar vs. vs. İhmal etme git derim.

• xanax cok agır bi hap degilmi bende kullanıyodum ama acıldekı doktor delimisin sen dedi ve kullanmayı kestim .. bende ölüyo gibi hıssedıyorum kendımı dedigin gibi ekg ve diazem sonrası eve gonderiyolar

• panik yapma ama sanırım gitmen gerekir

• yok be yaa

• Omega-3 Yağ Asidi:Kanada'da yapılan bir araştırmada balık yağının depresyona giren kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine olanak tanıyacağı belirtildi. Montreal Üniversitesi'nde 432 hasta üzerinde yapılan araştırmada balık yağında bulunan omega 3 yağ asitlerinin kaygı bozukluğu yaşayan depresyon hastalarını rahatlattığı açıklandı. Omega 3 yağ asitleri yiyenlerde depresyonun azaldığı ve dolayısıyla intihar risklerinin azalttığının ortaya koyulduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Köse, “Antidepresanlar yerine belli miktarlarda omega 3 yağı alımının antidepresan ilaçlardan daha yararlı olacağı düşünülmektedir,dedi.Omega-3 yağ asidinin beyin ve sinir sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasındaki etkileri yapılan pek çok araştırmada ortaya konmuştur. Ayrıca balık yağı takviyelerinin depresyon ve şizofreni belirtilerini hafifletebildiği, Alzheimer hastalığını (bellek kaybına sebep olan, günlük yaşam aktivitelerini engelleyen bir beyin hastalığı) önlediği gösterilmiştir. Örneğin depresyon geçiren ve 12 hafta boyunca 1 gram omega-3 yağ asidi alan kişilerde, belirtilerin -endişe, hüzün ve uyku problemleri gibi- azaldığı belgelenmiştir.Arı Sütü:Unutkanlık, Parkinson, Alzheimer ve benzeri diğer sinir sistemi hastalıklarına deva olan acetylcholine maddesi ve phospho - lipids'ler bakımından arı sütü zengin içeriklidir. Buna ek olarak, arı sütü ve polen içeriklerinde yine zengin oranlarda bulunan doğal hormonlar, mineraller, B-Kompleks vitaminleri, folik asit ve bazı yağ asitleri de özellikle beyin ve sinir sistemi başta olmak üzere, beden genelinde olumlu ve antidepresan etkiler gösterirlerB12 ve Folik Asit:• Hafızada sorunlar sinirlilik depresif durumlar halsizlik kilo kaybı fiziksel çalışmaya karşı dayanaksızlık folik asit eksikliğinde ortaya çıkabilecek belirtilerdir.Ayrıca Tarçın,Karanfil,Zencefil,Rezene,Kakule,Portakal kabuğu, Papatya, Yeni Bahar,Aloe çiçeği,ve Böğürtlen yaprağı karışımı bitki çayını panik atak ve depresyon gibi problemlerde kullanmaktayız.

• Tabi ki gitmelisin ...

• Git bence. Tıp artık eskisi gibi değil. Tedavide başarı sağlanıyor hem de en az yan etkiyle.

• doktora gideceksin ki ilaç verip seni bir düzeyde tutacak

• haklısın gidicem ama herkes zararlı ılaclar dıyo kafam karıstı cok

• Öncekileri Göster
    • herkes kafasına gore konsuyo .doktor olcaklarmıs olamamıslar

• içlerinde kalmış demek ki :D

• her ataktan sonra bi mok olmadigini gordugun halde neden hala bos yere ayni endiseyi tasiyorsun ki? Sorun burada bence!

• doktor tedavisi şart

• o an geçirici ilaç var mıacaba bnde ygsde çıktm 1 yıl boşa gitti

• erken gidersen tedavi şansın var paxil kullandım yıllarca şimdi kurtuldum bi seneyi geçerse hastalığın tedavisi zor oluyor baya erket teşhis çok önemli umarım gecikmemişsindir

Kızlar Ne Diyor 6

• Gitmelisiin.Ne yapıp ne yapmayacagını danıs bence..

• link bu çayı yapıp içersen fayda göreceksin ilaç falan kullanma benim amcam yıllarca bir sürü ilaçlar kullandı kafasında erken yaşta tek tel saç kalmadığı gibi çare de bulamadı şu an bu çayı düzenli içiyor çok çok daha iyi.

• gitmeden de atlatabilirsin,atlatan tanıdıklarım varAllah'a inanıyorsan ibadete ağırlık ver,bu çok önemli...bir de yalnız kalmamaya çalış,duygu yoğunluğu yaşamamaya çalıştevekkül et yaniumarım sende de işine yarar:)

• bugunde konustumda dini kitaplar okumamı onerdiler rahatlatır diye . ölüm gelyo cunku gece yatarken aklıma

• Öncekileri Göster
    • tamam canım saol destegin iicn Allah razı olsun

• amin,cümlemizden:)

• Doktora git,ilaç almaktansa sözlü tedaviyi kullan

• Sevgilim 1 yıldır panik atak doktora gitti ve ilaç kullandığı dönemler gerçekten çok iyiydi şuanda ilacı bitti ve henüz yazdırmadı kullanmıyor bazen çook çoook iyi bazende delirmişe dönüyor hem kendisi hemde ben zarar görüyorum önceden sorun yapmadığı konuları şimdi sorun yapar oldu ilaç kullansa böyle olmazdı diye dşünüyoruz ikimizde sakinken söylüyor nolur yanlış anlama beni bazen ölücek gibi oluyorum herşey kötü gibi geliyor diyor neyse canım ilaç kullan derim yan etkileri sadece kilo aldırır ne bileyim sivilce falan yapar ama doktorun bu önlemleride alır bence

• bendede var o olay.kendin çözmelisin bunu doktor falan bi işe yaramıyo en azından bende yaramadı

Yükleniyor...