En iyi antidepresan hangisidir?

Biiyorsunuz ki doktorların çoğu aslında derdimizi anlamıyor. Anlamak istemiyor başlarından savuyor. İşe yaramaz birsürü ilacı sırf sattırmak için dayatıyorlar. Sonuç daha beter oluyor. Sizin kullanıp da olumlu sonuç aldığınız antidepresan hangileridir? Paylaşabilir misiniz?

Güncellemeler:
bu siteyi çok sevdim herkes çok samimi hepinize sevgiler...(:

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Benim için;Tekirdağ Rakı, Jack's Daniels, Baileys.Mutlu olduğun zaman da bunları içersin. O günlerini hatırlar daha fazla mutlu olursun.ProspektürKeyifle ve kararınla içiniz. İlaçlarla birlikte almayınız. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.Vücuda antidepresanlardan daha fazla zarar vermediğine eminim.

• bir soda içer, güzel bir kahvaltı yaparsın. bişi kalmaz...

• ama içkini etkisi geçip uykudan kalkınca daha kötü oluyormuşsun.

• beğendim:)

Erkekler Ne Diyor 15

• antidepresanlar sismanlatabilir cinsel isteksizlik yapabilirler.dunyanin en iyi antidepresani prozac derler .bi ara kullanmistim ha bire guluyordum ve benimle sohbet eden talihsiz ler bana ne kadar mutlusun deme gafletinde bulunuyorlardi.derler ki balik yagi antidepresanlarin etkisini arttirir bu yuzden balik yagi kullanip antidepresani azaltabilirsiniz boylece antidepresanin hem yan tesirleri azalir hemde tedavi edici etkisini arttirmis olursunuz.velhasilikelam ilac icen sonuclarina katlanir.eskiden antidepresanmi varmis.

• Aminofeni ittifak askerleri kullanıyor. Modunu yükseltiyor ve stresli olaylara karşı tepkisiz olmanı sağlıyor. Başka etkileri de var...

• pardon, adı aklımda yanlış kalmış. doğrusu bu olacak modafinil

• dediğin ilaç hakkında Türkçe hiç bir bilgi yok.Bizim ülkede satılmıyo sanırım.

• En iyisi Prozac'tır. Eş değeri Pulsac.

• Rakı baklık ve kavun olabilir :)onun dışında atarax ve risperdal adlı antidepresan ilaçlar veriyor doktorlartabi ilaç sadece sizi uyutuyor söylemesi benden

• Eski bir eczacı kalfası olarak sana öncelikle bitkisel olarak hiçbir yan etkisi bulunmayan pasiflora ve ya muadil olarak sedeflora'yı öneririm bu senin sinirlerini yatıştırmaya ve rahat uyumana yardımcı olur diğer ilaçları yalnız doktor tavsiyesi ile almanı öneririm. psikiatrisler ne yazıyor diye merak ediyorsan genelde lustral 50 yazarlar nelde lustral 50 yazarlar

• lustral: gereksiz bir mutluluk hissedersin. hafif uyku hali gelir. yeni uyanmış olsan bile istediğin zaman uyuyabilirsin.

• elektironik eşyalardan uzak dur bence çok dolaş mümkünse kırsal kesimlerde gez... ilaç almamaya çalış..

• Aşk, onun haricinde Lustral.

• O zaman Prozac al :D:D

• aşk hem antidepresan hem de depresyon sebebi:)lustral ben de yaramadı.

• tespitlerini haklı cıkartan doktorlar olabilir ama sayıları o kadar cok değil. sorduğun soruya geleceksek sayısız antidepresan var ama hiçbirine "bu diğerinden daha iyidir " diyemezsin. çunku her ilaç her hastada her depresyonda kullanılmaz. sana en ii gelen ilaç bende hiç tesir göstermiyor olabilir...

• Kesinlikle doktorun önerisine göre kullanılmalı. İlacını beğenmiyorsan, doktorunu değiştir.

• İnsanın sahip olduğu irade gücü gerçek anlamda faydasını göreceğiniz tek antidepresandır bunu lütfen dikkate alın irade gücünün desteği olmadan hiç bir ilacın insan psikolojisine yararı olması mümkün değil bana göre günümüzde aspirin gibi kullanılmaya başlayan sinir sistemi ile ilgili bu tür ilaçların çok ciddi sorunlara neden olduğunu tartışılmaz bir gerçek tavsiyem önce iradenizi bir test etmeniz sonrada onu güçlendirmeyi ve kullanmayı öğreniniz size beni çok etkileyen bir sözü yazmak istiyorum 'Bedenimiz bizim bahçemizdir irademiz de onun bahçıvanı.'( Shakspeare )

• Lithuril. 3 gün boyunca uyanamama gibi bir yan etkisi var. Ama doktor kontrolü olmadan kullanmanı tavsiye etmem. Zaen bunu şizofren hastalar kullanıyor.''İlaca ihtiyacım yok, son çarenin ilaç tedavisi olmasına gerek yok. Sadece cevabımı bulamadığım sorular var'' gibi bir ruh halinde olduğunu düşündüm bir an. Kafandaki o ''şeyin'' silüetini genel-geçer hayata oturtamadığın için böyle gibisin sanıyorum.Bu yüzden, deniz manzaralı bir yerde, rakı-balık veya viski-çikolata eşliğinde çok sevdiğin herhangi bir insana, gün içinde kendi kendine sorup, içinde kaybolduğun soruları sorarsan, aslında bunların, depresyonlara sokamayacak kadar basit olduklarını göreceksin..(Alakasız bir yerde, kıyıda-köşede kalmış bir koyda, gün ağırırken deneyin)

• Ara sıra olur öyle, sandığın kadar komplike veya ruhani bir durum yok ortada. Rahat ol o yüzden.

• dediğini uygulamaya çalışıyorum.rakı balık iyi olur:)

• antideprasan tedavi etmez sadece birazcık rahatlatır,uyuşturucu yani.ben 2,5 sene sonra bıraktım yavaş yavaş azaltarak tabi doktor gözetiminde.paxera kullandım.2 yıldır da kullanmıyorum

• 40 mg dan fazla alındığında böyle bir etkisi var :)

• boskopan ne alaka?buarada araştırdım bazı durumlarda intihara sebep olabiliyormuş.

• evet memnun kaldım.ilk aldığımda buscopan la birlikte almıştım.sarhoş gibi geziyordum :D
      öyle ki benim final zamanı idi.1 sınava girmiştim.o gece rahatsızlandım sonrakine giremedim.öteki gün de evime gittim finalleri bırakıp.2 hafta sonra bütünlemelere geldim.13 dersin 12 sini verdim gitti.süperdi :D

• Öncekileri Göster
  • bence en iyisi kendin insan kendi kendine naparsa yapar doktorlar boş iyi düşünmen lazım hep olumlu şeyler

• Eski kız arkadaşım depremzede olduğu için 6 sene boyunca çeşitli antidepresanlar kullanmış. Benle birlikte olmaya başladıktan sonra çeşitli telkinlerle antidepresansız yaşamına devam edebileceğini aşıladım ve bıraktı 3 senedir içmiyordu. Şu an napıyor bilmiyorum tabi =)Diyeceğim o ki ilk 3ayınız zor geçecektir tutunacak bir dal bulun ve bırakın bu salak ilacı kendinizi yabancı birşeylerle normal oluyorum yalanına inandırmayın.

Kızlar Ne Diyor 11

• bir sürü antidepresan var prozac en çok yazılanı onun muadili fulsac var prozac'ın 4-5 muadili varcitoles var.efexor,lustralama hangisi iyi bilmiyorum.

• En iyi antidepresen kendinsin.ilac bagimlisimi olmak istiyorsun ? ilaci alip dunyayla irtibati koparmak herseye tepksizmi kalmak istiyorsun.Inan hic kolay bi durum degil bu.Ilac kullanma.Kendi antidepresanin ol.

• sız daha öncden de tedavı gormuşsunuz. Dr lar sıhırlı bır degnekle sızın sıkıntılarınızı gıderemez kı. Sizin zaten bır norolojık patolojık bır rahatsızlıgınız yoksa o ılaçlar sızı tedavı edemez kı sız sadce destekler. Sız kendı sorunlarınızı halletmek ıcın çaba sarf edıyor musnuz.Bır psıkolgun bıle sıze şunu yap demek gıbı bır luksu yoktur ssadce sıze sorularıyla kendı kendınıze dogruyu bulmanızı saglar..İlaçların yan etkısı ıse gerçekten kısıden kıseye göre degısır.

• Prozac

• dost.

• bu zamanda o yok

• Bence ilaç kullanmana gerek yok çık biraz dolaş al çekirdeğini otur bir parka insanları kuşları izle ya da mümkünse konuşkan bir arkadaşınla alışverişe çık bol bol ye iç bak gör misler gibi bir gün ve rahat bir uyku ohhh

• Bunu diyebiliyorsan güçlüsün emin ol sen üstesinden gelmek istedikten sonra hiçbirşey seni altüst edemez ;)

• öyle canım ben güçsüz değilim çok da sosyalim ilk kez yenildim:)

• Bak bir insan asla pes etmemeli ilaçlar da bence etkisiz psikolojik yani :)Bak dene bunu bir kutuya şekerlemeleri doldur ya da nane şekerlerini ilaç niyetine onu al iç farzet ki çok etkili bir ilaç gör bak nasıl iyileşiyorsun inan bana gerek yok fuzuli şeylere ölüm dışında herşeyin telafisi var bünyeni yorma ilaçlarla

• Öncekileri Göster
  • foxeteva günde bi defao gün senden mutlusu olmaz

• ben genelde hastalık boyutuna gelmemişse ilaç kullanmamasını tavsiye ederim.ablam dün içmiş bi tane gün boyu manyak gibi dolaşıyor evin içinde,eli ayağı tutmuyor, konuşmaya eriniyor.ben pek olumlu sonuçlar doğuracağını sanmıyorum.ayrıca da bu ilaçlar alışkanlık yapıyor bırakması zor olur sonradan.kendi kendinin ilacı olmalı insan,başka şeylerle uğraşıp, olumlu düşünebilmeli.o zaman yavaş yavaş düzeldiğinin farkına varır...düşünce her şey ama altini çiziyorum olumlu düşünebilmeye çalişmak! bizi mallaştiran bi hapin esiri olmayalim :snot:derdin varsa bizle paylaş.burda ilaçsız hallediliyor, biçoğumuz yardımcı oluruz sana kolay gelsin :)

• nasıl gelip geçtiğimi önemli diyorsun :) Cnm inş en kısa zamanda atlatırsın diyorum ve dediklerimi uygulamaya bak sevgiyle kal ;)

• evet gelip geçiyor.onu biliyorum ben de:)

• öyle bi dedin ki ben de daha büyük bi problem sandım valla..umutsuz aşkkkkk evet bu da kötü bi durum ama bundan daha kötü durumlar var yani en azından ilaç kullanacak kadar olmamalı bence bak ben de aşık oldum hemde imkansız aşklar.. ama üstüne gittikçe kötü oluyor düşünmemeye çalıştım ilgimi başka yönlere kaydırdım ve kendimden başka kimsenin önemli olmadığnı anladım önce insan kendini önemsemeli yıpratma kendini gelip geçiyor gerçekten;)

• Öncekileri Göster
  • Sakin ama sakin doktor kontrolunde olmadan antidepresan kullanma,cok kotu sonuclari olabilir.Dozu ayarlayamassin ayrica antidepresanlar istenilen anda baslanip istenilen anda birden birakilamaz. Lutfen duzgun bir psikiatirste git eger istersen istanbulda onerecegim cok basarili bir yer var. Ama sakin onun bunun lafiyla antidepresan kullanma,sakin !

• mesajdan atiyorum.

• önerebileceğin yer neresi?

• birilerinin kendi başına denemeye kalkışmayacağını umarak yazıyorum...ben en büyük olumlu etkiyi prozac ve wellbutrin ile gördüm. ancak malum antidepresanların etkisi kişiye göre değişiyor. beni iyileştiren bu ilaçlar bir arkadaşımı maniye soktu; beni dipsiz bir mutsuzluk döngüsüne sokan efexor bir arkadaşımı intiharın eşiğinden döndürdü. ilaç meraklısı doktorlara denk gelmediğim için şanslıyım sanırım, aralarda birkaç deneme yapmamız gerekse de beni ilaç torbasına çeivirmeden tedavi ettiler sonuçta.

• Prozac dan başak hiçbirinden memnun kalmadım.Onu da en son üniversite hazırlıkta kullanmıştım.Tekrar başlasam mı diyorum.Gerçi hiçbir ilacın faydasını görmedim bugüne kadar prozac dışında.

• bir sürü kullandım, iyi bir anti depresan yoktur. bu ilaçların insanlar üzerindeki etkileri bile net değildir. kullanan iyileşmesini ertelemiş olur, çünkü anti depresan sorunları çözmek değil bastırmak üzere etki eder. sizde sorun çözülmüş gibi yanlış bir algı oluşur. etki mekanizmaları öyle belirsiz ki, her insan üzerinde farklı etkiler yapar, bir ilacın her insanda aynı sonucu vermesi söz konusu olamaz çünkü her insanın sorunu aynı değil ki? psikolojiye, mide ağrısı gibi yaklaşılmaz ki! doktorlar genelde hasta üzerinde hangisi işe yarayana kadar tek tek her birini verip insanları denek gibi kullanarak sonuçlara ulaşırlar, buna rağmen bir sonraki hastada tamamen ters tepebilir. anti depresan varoluşa şifaya aykırıdır, şifayı geciktirir, insanı uyutur.

• bir şey anlamadım

• duygular soydan genlerle de geçer. varlık gibi hareket edebilirler. kendi aralarında ve başka insanlardaki duygularla iletişime geçebilirler. yani kimya ötesi enerjileri vardır. ilaç çok yetersiz bir duyguyu rahatlamak için. kişi atlatamıyorsa muhtemelen başka engeller vardır. gerçek tedavilerin insanlığa anlatılması lazım şu anda bu yetersiz olduğu için insanlar hala çözüm bulamıyor ve ilaçlara sarılıyor.

• evet dediğin doğru önce sorun sonra kimya.fakat kimileri hemen atlatırken kimileri bazı durumlarda atlatamıyor bunun sebebi de hormonal değil mi..duygu nedir?beyinde olan birşey değil mi?

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...