• Sor
  • Bence

Kan testimde kansızlık aynı zamanda demir eksikliği çıktı?

Doktor adet düzensizliğim olduğu için kan vermemi istedi hormonlara bakmak için, hormonlarım normal ama kansızlık tabi bunun yanında demir eksikliği çıktı. Et yemeyi çok seven biri değilim vejeteryan da değilim. Köfte, biftek bunları yemiyorum. Tavuk yiyorum ama ondada demir yok... bu kansızlık bende halsizlik de yapıyor aynı zamanda. Çoğu kadında da olduğunu biliyorum her ay çok kan kaybediyoruz çünkü. İlaç aldım ama doktor et yemezsem yeniden olabileceğini söyledi ben etten alacağım demiri başka hangi besinlerden alabilirim?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Süt ve süt ürünlerini çok sık tüketmeye çalış..Ispanak, marul, domates, vişne çok tüket..C vitaminini sürekli olarak al, günde 1 portakal suyu 1 ay boyunca mutlaka iç..Unutma kış geliyor, çok üşürsün bu kansızlığı atlatamazsan, bkz. ben her kış aşırı üşürüm.. :) Ama bunları yaparak artık üşümüyorum fazla..Ve en önemli şeyi söylüyorum.. Her sabah ilk kalktığında 2 kaşık dut pekmezi ye, ardından 1 ılık süt iç.. ;) Sadece bunu yapsan bile olur, dutun o kadar şifalı olduğunu göreceksin ki, alışkanlık haline getireceksin.. ;)

• Ayrıca kansızlığın devam ederse adetlerin de düzensiz olur.. 20 günde bir olursun

• adetlerim düzensiz ama 20 günde bir değil. araları daha uzun oluyor.. çok sağol bu arada tavsiyeler için.

• rica ederim arkdaşım.. ama bu günler giderek kısalacaktır böyle giderse, bir yoluna bak.

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 8

• takviye amaçlı ilaç vermedimi, vermesi gerekti

• verdi ilaç aldım yazdım ya, ama ilaç bitince et yemezsem yine olabilir ben o yüzden soruyorum

• Öncekileri Göster
    • sağol

• ne demek görevimiz

• Bende de demir eksikliğine bağlı kansızlık var. Muhtemelen regli olduğun zamanda şakır şakır kan kaybediyorsundur. Demir eksikliği, regliyken çok kanama yapıyor çünkü. Ben regli olduğumda leyla misali dolanıyorum, zaten kansızım birde deli gibi kan kaybı..Doktorun ilaç vermedi mi? Ben ampul içtim, şimdide demir hapı kullanıyorum kan değerlerim düzene girdi sayılır. İçemem dersen iğne iste en etkilisi.

• ampul değil ama hap verdi. hap bitince et tüketmezsem yine olabilir ben o yüzden yarım istiyorum. bende senin gibi çok halsiz hissediyorum regliyken.

• yardım olacaktı :)

• sabahları aç karnına içebildiğin kadar doğal pekmez iç, kansızlığa birebir

• pekmez içemiyorum ama ben :S

• protein ağırlıklı besinler, kırmızı et, süt, yumurta, bazen sakatat (dalak, ciğer), pekmez bunlar olmadan kansız kalırsın ve birsüre sonra bu kansızlık ciddi sağlık problemlerine sebep olabilir, bence bunları yemeyi denemelisin mutlaka canım yoksa kansızlık problemin hiç geçmez

• ewet kesinlikle cayı azalt kansızlıga neden olanlardan biride caydır bende zamnında tedavi gördüm o kan ilaçları bana bi kilo aldırdı kansızlıgıda düzeltmedi tabii herkeste aynı etkiyi göstermez ama beni şişko yapmıstı :D pancar pekmezi birebir dir kuru uzüm de cok işe yarıyor kan yapıcı yiyecekler tükat haplardan cok daha yararlı emin ol

• çay içmiyorum zaten.. bu kan yapan yiyecekleri de hiç sevmiyorum şansa bak :S

• Öncekileri Göster
    • dikkatli ye ama cekirdegiyle birlikte yemen gerekiyormus dişlerini acıtabilir

• tamam sağol

• biber ye çayı azalt :)

• çay içmiyorum :) biber iyi geliyor mu?

• ewttt

• Bende de aynı durum söz konusu.Kan ilacı ve vitamin kullanıyorum 4 aydır. Artı olarak pekmez içmeye çalışıyorum, dediğin ve yemediğin eti yiyiyorum haftada 3-4 kez, yeşil mercimek, yeşillikler, yumurta yiyiyorum. Değerlerim normale bindi. Ama bu ilaçları ve bu yiyecekleri tüketmezsem değerlerin tekrar düşeceğini söyledi doktor.

• Her gece yatmadan evvel bir kaşık pekmez iç. Sakın ola süt ürünleriyle beraber tüketme. Demirim tavan yapmıştı. Bir kavanoz bitirince bir daha hiç problem yaşamadım.

• pekmezin kan yapıcı etkisini biliyorum ama tadından mıdır bilmem pekmez, bal bu tür şeyler tüketemiyorum

• Keyfin bilir. İlaç kullan o zaman. Ne diyeyim. Senelerdir içmiyorum. Hala daha bir sorun yaşamadım. Geçmiş olsun.

• sağol

Yükleniyor...