• Sor
  • Bence

Burun akıntısını durdurmak için acilen ne yapabilirim?

Burun akıntısını durdurmak için acilen ne yapabilirim ? burnum akıyor nezle oldum :(

En İyi Görüş

• Tedavi için gerekli malzeme : Limon, su. Hazırlanışı : 1 su bardağı ılık suya 10 damla limon suyu konup, karıştırılır. Burna azar, azar çekilir. Günde 3 kere tekrar edilir...geçmiş olsun.

• offf evde bir adet limon vardı onuda içtim belki iyleşirim diye :(

• Öncekileri Göster
    • rica

• şükran cezilen:)

Kızlar Ne Diyor 4

• tuz ve suyu karıştırıp burna çekilince iyi geliyo die duydum ben bugün denedim ama bi işe yaramadı :s

• Öncelik bir çay bardağının içine yarım ılık su koyun çok kaynatmayın daha sonra yarım limonun çeyreğini sıkın yaklaşık 30-35 damla oluyor. Daha sonra evinizde eğer mentollü krem varsa ondan bir çay kaşığını ucu kadar ılık suyun içine koyun ve karıştırın biraz bekletin daha sonra yarım çay kaşığını aşmayacak şekilde vazelin koyun onu da biraz karıştırın eriyince ki biraz uzun sürüyor onu da çok az bekletin öentollü krem yoksa evinizde koymanız gerekmez. Varsa eğer vazelin ile birlikte hepsini karıştırdıktan sonra 2.30 dakika bekletin. Daha sonra 1tatlı kaşığı kolonya ekleyin ve çok gazla içinize çekmeden koklayın. Bunu 2-3 gün uyguladığınızda burun akıntınız ve tıkanıklığınız geçebilir. Geçmezse bir doktora başvurabilirsiniz çünkü bana bunu doktorum önerdi hatta mentollü kremin markası Bell's Vapour Rup Buharlaşan Krem. İçinde mentolde var o nedenle ben mentollü krem dedim. Neyse bu kremi almanızı öneririm çünkü normal şartlarda bir mercimek tanesi kadar burun ucunuza sürdüğünüzde rahat nefes almanızı sağlar. Bu yöntemi uygulamalısınız. Bunu çoğaltmak için bir su bardağının çeyreğinden başlayıp hergün bir çeyrek su daha ekleyip çoğaltabilirsiniz böylece kolay olacaktır. Buharlaşan kremi kullanmadan önce kılavuzu okumalısınız. Ve bu yöntemi burnunuzu iyice temizleyip uygulamalısınız. GEÇMİŞ OLSUN... :)

• limon suyu yap iç mikrobu kırar ben öyle yaptım burun akıntım geçti dene bunu

• yaptım içtim hala akıyor

• doktora git yada evde antibiyotik varsa iç ve bide soğukalgınlığıda iç

Erkekler Ne Diyor 5

• Burun içine aZcık vazalin sür;)

• mentööllü Otrivine sprey al ilkte daha fazla akar ama bı yarım saat sonra hiç bişey kalmaz

• 1 bardak ılık suya(sıcak olsun hatta burnuna alabileceğin sıcaklıkta) 1 çay kaşığı tuz ve 1çay kaşığı karbonat koy karıştır burundan çek ağızdan çıkar bunu yaparsan işe yarar kbb doktorum söylemişti ama bu geçici.

• bunu yapabilirim sağol

• birtane yumuşak bez parcası bulsonra ocaga git caydanlık dan az burnuna buhar sok ora yumusar sonra az krem sür burnuna o bez parcasını tıka 1 saatten durur

• Peçeteyi katla ve burnunu onunla tıka.

• evet buda bir yöntem

• Tarihi Umrumda Değil Ondan Yazmk İstedm Böyle Saçma Yorumlara Uyuz Olurum.
      Nyse Sende Aynısını İshal Olduğn Zaman Yaparsın Kapişş .. :D

• 2ay

pecete ıslanirsa düşer

Yükleniyor...