Dikiş izi için estetik mi yaptırmak gerekli? Dikiş izi zamanla azalıyor mu?

Geçen sene bileğim kesilmişti, izi kaldı. Bundan rahatsız oluyorum. Zamanla bu iz azalıyor mu? Napsam estetik mi yaptırsam gerek var mı bilenlere soruyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bu yaştan sonra o iz kaybolmaz, zaten o bölgeye estetik dikiş atılmıştır

Link paylaşabilirsen söylerim ama paylaşamıyorssan

Müsait olduğunda bir hastaneye gir bi cerrah çevir sor estetik dikiş ile azalır mı dye

Erkekler Ne Diyor 19

• Kurşun izi var, askerden kalan

• Gecmis olsun

• kaşımda var beş dikiş ,futbol hatırası ,ama gözkmyor kaşın kıllı bölgesinde

• Çok çok az gözüküyor.

• bende var kasığımda ne yaptıysam gecmedi...

• üzerine dövme yaptırabilirsin

• normal dövme olsa haklısın ama altında kötü bir dikiş izi varsa sildirmez

• Sonra sıkılıp dövmeyi sildirmek için 6 seans alırsın

• bu aklıma gelmemişti. sağol

• Çenemin hemen altında 5 dikiş izi var. Küçükken düşmüştüm.

• var ama mahrem yerdee :p

• estetik olmadan tamamen geçmiyor, iz kalıyor, bende de iz kaldı.

• malesef belli oluyor net bi şekilde

• tamamen geçmez de zamanla soluyor mu onu merak ettim

• var apandist ameliyatı izi duruyor

• saymıyoruz efenim kapı gibi diploma görmeden öğretmen demiyoruz:D

• staj sayılmıyor mu :( çeyrek öğretmen

• daha öğrenciymişsin be bide oradan biyoloji öğretmeniyim diyo:D

• Öncekileri Göster
  • dikiş izi zaman geçse de geçmez :/ bende de var estetik yaptırmak gerek sanırım..

• Pfff :/

• Var cocukluktan kalma belli belirsiz bi sey

• izin derinligine baglı olarak değisir. kızmi dıkıs ızlerı uzun sure sonunda gorunmeyeek akdar belırgınsizleşir. ama gecmeye bılırde... yine izin durumuna gore tevai sekıllerı degısır.. bıcaklı veya bıcaksız estetık seceklerı mevcutt. oncelıkle profosyonel bi hekıme veya yara ve leke tedavısı yapan bı uzmana gorunmen gereklı.. (sagdan soldan duydugun sunu veya bunu sür gibi uygulmalara kalkma-durumu dahda kotulestırebılırsın cunku)

• Yani cam kesti baya derindi. Doktor dikerken derin cok kalinmis dedi uyusturucu igne tesir etmedi canli canli dikti iz de kaldi baya

• Takma ufak şeyleri kafana.Benim de ayağımda var ama dikiş izi yok oldu.

• :D

• Camdan aşağı at ya da otobüs devam ederken kapıdan itekle onları.

• Otobuste teyzeler amcalar vah kizim bu yasinda yapma boyle seyler diyor uzulmesinler :)

• Öncekileri Göster
  • işin içinde cam varsa uzun seneler izi kalır...

• dikiş izi yok..yara izi var ama

• yok dizimde yok ilginç ama..bileğimde ve dirseğimde :)

• dizlerimde yara izlerimde var onlarda geçmiyor

• Dizlerde mi? Bana da cocukluktan yadigar kaldi bi kac tane

• bileğin ne yüzünden kesilmek zorunda kaldı?

• Sevgilimden ayrildim intihar ettim dememi bekleme tabi borcami alayim derken kirildi kesildi elimin bi kac yeri.

• geçen sene güzel bir trafik kazası yaptık. kolumda 3 adet dikiş var küçük küçük. zamanla azalmıyor.

• daha iyi :)

• Kotu gorunmesini gectim insanlar beni psikopat saniyor :)

• kafana takma bileğindeki yara seni çirkin yapmaz.

• Öncekileri Göster
  • evet şakağımda ama allahtan belrigin değil

• aynen

• şakakta kırışık gibi durur belli olmaz

• kesik derinse mutlaka iz kalır..ama bilekte sonuçta..çok dikkat çekici bir yer değilki..

benim yanağımda faça var mesala..ben yakıştırıyorum :)

• hmmm :)

• Hayatım olmuşş işler güçler pehhh peh pehh :))

• uslu çocuk cici çocuk :))

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 13

• var tam gerdanımda ve kasığımda diyalize girdiğim yerlerim var ama çoık küçükler de belli yinede,sonra karnımda 15 cm lik dik olarak olan bir ameliyatım var enfeksiyondan dolayı karnımı açıp temizlemek zorunda kalmışlardı ve sol bacağımda biopsi ameliyatım var 2 dikişlik aklıma gelenler bunlar:))ama bkınca yok gibi de bne biliyorumya bana görüünyo

• Var diz kapagımda :(

• bende yok. estetik en kalıcı çözüm. olsa estetiği düşünürdüm.

• azalıyor gibi bende de var

• Estetik gerek.

• sağ avucumun içinde 2 cm dikiş izine benzer bi iz var, dikiş attırmamıştım ama yara kendi kendine kapanınca öyle bi iz oldu...

yine sağ serçe parmağımla yüzük parmağım arası bardak yıkarken kesilmişti orda 3 dikiş izim var...

yine sağ elimde avucumun içinde orta parmağımın tam altı yine bardak yıkarken kesilmişti orda da bi iz var...

ne geldiyse sağ elimin başına gelmiş... :(((

• kesinlikle azalmaz yada tamamen geçmez...

• azalmıyor mu o izler

• benmde dizimde vardı kesik izi.. zamanla azaldı ama komple geçmedi

• :(

• çok dern bi kesikse zor oluyor iyilşmesi izin geçmesi

• Biraz gorunmez olsa yeterli ya

• Yok Allah'a şükür şimdilik

• Dikiş değil yara izi mevcut.

• Dikiş izim yok ama, sağ elimin üstünde kocaman bir yanık izi var 3 yaşımda olmuş babaannemde diş macunu sürmüş gerilmiş gibi bir iz var orada ama, o izi çok seviyorum ben :)) hiç yadırgamıyorum ve gerçekten farklı bir karakter katıyor elime bence :)

• Evet var.Ben küçükken 2 kattan düştüm ve kafamda tam 30 kusur dikiş izi var.O dikiş izinin bölgesinde saç büyümüyor ama içte olduğu için belli olmuyor.Ararsam bulursam belli oluyor ve o kaza sonucu burnumda kırılmış ve aynı zamanda yüzümden kafamdan aşağıya ağzıma doğru uzunca zaman dikiş izleri vardı ama büyüdükçe kayboldu .Şimdi hiç iz yok ama burnum kırık ama yan veya eğri değil sadece kırık.Arkadaşlarım bir çok kere bana ''çatlak'' lakabını kullanıyorlar :).Biraz deli doluyumda bu 2 çi kattan düştükten sonra bir iki vida acaba kaydımı diye merak ediyorlar.Bence telaş etme.Buna dair kremler var ezanede.Estetik amelyatı olan yerlerdede dikiş izlerini kaybolmasını cabuklastirmak için kremler var.Çok rakatsız oluyorsan bunları kullanablirsin ama zamanla cilt kendini yeniliyince bir çok kere izler soluyor.Hayırlısı

• Sanada geçmiş olsun ama dikişleri dert etme.Onlar zamanla soluyorlar deri kendini yeniliyor ve dediğim gibi kremlerde var buna dair.Estetik amaliyati olmuş kişilerden biliyorum onların yara izlerini kaybolmasına yardım etmek için kremler var onun haricinde başıma gelmeyen kalmadı desem yeridir :).

• Gecmis olsun. Kafada yarik bende de var agabeyim kucukken tahta firlatmisti :)

• Lamazı gogo (yani nikinin adı) gürcüce ''güzel kız demek'' .Lamazı güzel gogo kız demek :).Ben hayatımda çok kaza geçirdim.Trafik kazaları ağaçlardan düştüm, bisekletten düştüm, motordan düştüm ve liste çok uzun ama halen yaşıyorum.Sadece kafam hasar almamıştı bu kazada.Kolum bacaklarım da yaralanmsti ama kirlmamıştı.Beni birleri koruyor .Birde dikis izleri zamanla soluyor.Kremlerde var bunlari solmasina yardimci olan.Hakkimizda hayirlisi

• Öncekileri Göster
  • Dikiş izi ne de yara izim var ...

• süperim küçükken oldu..çakı çarptı :)

nerdesin la sen gene:((

• karda yürür izini belli etmez süperim :)

• çok küçükken elimi kesmişim elimin üstünde var geçmiyor kesik izi

Yükleniyor...