Et kesiği denen ağrılara neler iyi gelir?

Son 1-2 gündür yürümekten midir bilmiyorum ayak bileklerim ve yukarıları et kesiği dedikleri şekilde, dövmüşler de morarmış gibi ağrıyor ve yürümekte çok zorlanıyorum. Kas gevşetici dışında var mı önerileriniz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bizde "Et kırığı" derler buna. Çok yürüdüğün ve bünyenin buna alışık olmaması sebebiyle olur. Yürüyüşte ayakkabılarının uygun olması önemli. Yürümeye yeni başladı isen, bünyen bir haftada bu tempoya alışır. Sırt üstü yatıp ayaklarını bir yastık ile vücudundan üst seviyede tutarsan biraz rahatlatır seni. Ayrıca yürüyüş sonunda soda içmeni tavsiye ederim. Özellikle kramplar için iyi gelir ve ağrı oluşmasını azaltır.

• :))

• tamam :)

• Rica ederim. Özellikle yastık işe yarayacaktır, geciktirme :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 1

• Bengal diye kas gevşetici krem kullanabilirsiniz.Ama çok kötü kokar benden söylemesi :)

Kızlar Ne Diyor 5

• bu ağrılara soguk bır dus dısında hıc bır sey ıyı gelmez soguk dusta anlık bır ıyılesme etkısı yaratır kendılıgınden gececektır eger gercekten et kesıgı ıse

• kas gevşetici ilaçlar temin edebilirsin

• bunun dışında demiştim

• dolorex ve kas gevşetici beraber alırsan iyi gelir.

• ayy o banada çok oluyo yaa .kendimi ihtiyar hissetmeme neden olan tek sağlık problemim :(

• Bi profeind(yanlıs yazmıs olabılırım)hapını icebilir ya da kremını surebılırsınVoltaren kullanabılırsın kremı ıyı gelır bıldıklerım bunlar

• olsun sağol yine de :)

• aklıma baska bırsey gelmıyor :(

• denedim de yürümemi kolaylaştıran bir faydası olmadı

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...