Gül suyu nasıl kullanılır, gül suyu hakkında bilgi olan var mı?

arkadaşlar sivilcelerim artmaya başladı. belk işse yarar diye gül suyu aldım. gül suyu nasıl kullanılır, ne işe yarar, ne sıklıkla kullanılır bilen var mı ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Gül suyunun ciltteki lekelerin giderilmesinde kullanıldığını ve lekeleri yok ettiğini biliyor musunuz ? yüzünüzde leke oluşmasını istemiyorsanız yüzünüzü hergün gül suyu ile silmeniz gerekiyor.bunun yanı sıra kayısı yağı ile gül yağını karıştırarak cildinize sürdüğünüzde, cildiniz korunuyor ve leke oluşumu engelleniyor. Gözaltlarınızda morluk ve şişlik varsa yine gözaltlarınıza gül suyu ile kompres yaptığınızda morluklar gideriliyor, cildiniz daha genç ve berrak görünüyor. burada dikkat etmeniz gereken nokta saf gül suyu kullanmamanız.

Erkekler Ne Diyor 1

• Rahmetli ne güzel söylemişti ;Istırabı gülsuyuna bandılarGülüm seni arar oldum nerdesinAyrılığı altın tasta sundularÖlüm seni arar oldum nerdesin... Seni unutmayacağız .

Kızlar Ne Diyor 12

• ilahi ne işe yarar bilmedenmi aldın, genelde ne işe yaradığı araştırılır, derdine ne dermansa o alınır diye biliyorum ben

• :))

• Öncekileri Göster
    • link bak bakalım o zaman

• sağol

• Ergenlikten sonra çıkan sivilceler normal değildir. Öncelikle bir dermatoloğa görün. Yumurtalıklarını kontrol ettir. Stres, yanlış kozmetik gibi etkenlerde olabilir.Not: Gül suyu doğal bir toniktir. Gözenekleri sıkılaştırır ve cildi iyi bir şekilde matlaştırır.

• gül suyu gözenekleri kapatır tonik görevi görür cildini tenizledikten sonra yüzüne sürmen gerek... temizleyici değildir cilt temizliği için hassas cildin varsa temizleme sütleri işine yaramıyorsa johnsons baby yeni doğan şampuanı kullanabilirsin (şeffaf renkte ve üzerin de karton kapta satılıyor) sivilceler le sorunun varsa yağlı yiyecekler den çekirdekten kızartmalardan uzak dur

• gül suyunu maden suyuyla karıştırıp pamukla yüzüne sürersen sivilcelerini komple geçirir ama tek başına gül suyu sadece cildine iyi gelir, temizler ama sivilcelerine bi etkisi olmaz

• benım cılde hıc ıyı gelmemıstı yağlı bı cıldım var

• Gül suyu cildi güzelleştirir ve gerdirir. Pamuk al ve gül suyunu onun üzerine dök. Hafif,hafif yüzüne sür. Ama hatırlıyorum lise yıllarında bende de vardı sivilce gül suyunu sürdükçe sivilcelerim daha da artmıştı. O yüzden sen cildine salatalık kabuğu koy ardından yüzünü yıka sonra güzelce tonikle ferahlat cildini bende işe yaramıştı olmazsa salatalığı püre haline getirip peeling yap . Ve en önemlisi de yağlı yiyorsan yemeyi kes kuruyemiş,tatlı vs.

• 2ay

herkeste işe yaramayabilir herkesin cilt yapısı farklı

• her sabah uyandıgında ve her gece yatmadan once yuzunu temizleme jeliyle kirlerinden arındırdıkan sonra gulsuyunu pamuk yardımıyla yuzune sur. tonik gorevi gorur cilt gozeneklerini sıkılastırır boyle sivilce ve siyah nokta olusumunu azaltır

• sivilceler artmaya başladıysa bence bir cildiyeye git. daha kötü olmadan önlem almış olursun. cildiyeciler genelde dermokozmetik ürünler de tavsiye ederler. cilt analizi de yaptırmalısın. alacağın ürünlerden temizleme jeliyle her sabah akşam yüzünü temizlemelisin. ki bu herkese önerilir. temizleme işleminin ardından gül suyunu tonik olarak sürebilirsin. tonik uygulamaları genelde pamukla yapılsa da eline biraz döküp tampon haraketlerle yüzüne sürersen daha etkili olur. tabii nemlendirici, güneş koruyucu kullanmak ve haftada bir peeling ve de maske yapmak da ihmal edilmemelidir.

• bence yüzüne sürme sivilcelern varsa sadece ilaç sür diğer şeyler cilde daha kötü zarar veriypr benimde yüzümde bir ara çok vardı epilasyon sonrası alerji olmuştu doktora gittim ilaçalrımı düzgün kullandım çok temiz baktım cildime 1 sene felan gittim hiçbişey kalmadı çok şükür şimdi kaymak gibi

• Gül suyu yerine, sivilceler için antibiyotik hapı,birazcık suda eritip yüzüne uygulayabilirsin. Hemen etkisini gösterecektir.

• tonik gibi, pamugu batırıp yuzune suruyorsun ozelikle siyah noktaya iyi geliyor. ancak duzenli kullanmalısın en az 7 gun boyunca da fondoten pudra surmezsen daha etkili olacaktır.

• haftada kaç kez kullanmalıyım

• her gun yatmadan once

• Gül suyu cilde çok faydalı onu biliyorum ama sivilceler için mi bilmem.Birde gerçek gül suyuyla sahteleri varmış ? Gerçek olduğundan eminmisin

• eerminim

Yükleniyor...