Son kullanma tarihini geçen 1 ay geçmiş olan süt kullanılır mı?

son kullanma tarihini geçen 1 ay geçmiş olan süt kullanılır mı tadı ve kokusunda bir değişiklik yok...ya da bozulduğunu nasıl anlarım...

Güncellemeler:
ya bir kaç paket var kıyıda köşede kalmış acıdım atmaya :(( napsam ki tatlı filan yapsam mı kiii
kaynattım kesik kesik olmadı; fakatt kullanmıyorum yaw sağlık olsun kediler içsin (ekmekle) :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• zehirlenmeyi göze alacak kadar süt ihtiyacı nereden doğdu? nükleer savaş çıktı ve bir sığınaktamısınız?

• elimde var olan sütleri değerlendirmek için bozulup bozulmadığını öğrenmek istemem sizin için neden bu kadar abes bir mesele anlamadım.
      maksadım israf etmemek olabilir misal...

• o son kullanma tarihleri sizi korumak için hesaplanıyor, içerisindeki besinlerin bozulma süreleri göz önünde bulunduruluyor. israf ediniz ve zehirlenmeyiniz.

• teşşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 13

• kız pintilik etme.. beşlira için sağlığından olacaksın... değermi? belki kullanma tarihini geçtiği halde bozulmamış olabilir ama.. en azından için rahat eder...kuşkuyla bakmazsın...atıver.. gitsin.. parasını ben vereyim :)

• ben sahsen kullanmam..ama bozulmuyor arkadaslarlada gecen tartistik bunu :p kullanlar var bi sorunda olmuyor..ama benim sahsi fikrim kullanma (:

• o süt çoktan bozulmuştur ama içindeki pastörize katkısı olduğundan busana normal geliyor kullanmamanı tavsiye ederim

• paran yoksa yollayayım al 1 aylık süt mü içilir

• sutu ic zehirlenirsen bozuktur demekki

• çok saol isimsiz içtim biraz ama hala yaşıyorum :))

• Öncekileri Göster
    • tamam gidip içeyim bari :DD

• ruhuna fatihaa

• Yazık hayvanlarada verme sonuçta onlarda canlı bozuk olan nasıl bize zarar veriyor ise onlarada verir. Çöpe atmanı tavsiye ediyorum.

• Bence kullanma çünkü onu üretenler boş yere yazmıyorlar son kullanma tarihini. İsraf etmemek için sağlığından olma.

• Sokak kedilerine ver.

• Bir kaba dök ve kedilere ver arkadaşım. Ziyan etme.

• Öncekileri Göster
    • yemez onlarrr sütü bile beğenmiyolar ki kıyma balık havada kapıyorlar :DD

• Süt ver ve mümkünse içine de ekmek doğra. En azından niyetinden dolayı sevaba girersin.

• açılmamışsa kullanılır sanırım

• en fazla altına zıcarsın...

• bişey yapma hem tarihi geçmiş süt su gibi olur resmen dökünce anlarsın sütten önce su dökülür :D

• Yoğurt yap ye.

• kullanma tavsiye etmem zehirlenme ihtimalin yüksektir

Kızlar Ne Diyor 5

• kullanma bence

• kullanma zehırlenırsın bence

• İçilmez

• ambalaj hatası yoksa,bir sorun olmaz. dedğin gibi tatlı yapabilirsin veya kedilere ver.

• sütü cezvede ısıt biraz kaynamaya yakın kesik kesik olmazsa bozulmamıştır ama kesik kesik olursa kullanma derim

• kesik kesik nasıl oluyor :( anormallik olduğunu anlarım yani dimi

• anlarsın büyük ihtimal

Yükleniyor...