• Sor
  • Bence

Şiddetli adet sancılarına ne iyi gelir?

Her ay aynı derdi çekmekten bıktım. Son derece sıkıntılı bir şey şu şiddetli adet sancıları. Dayanılır gibi değil. İlerleyen yaşlarda azalacağını... Daha Fazla

En İyi Görüş

• majezık bırebır:D

• bu arada yumurtalıklarada zarar verıyomus az kullanmak ıdeal:)

Erkekler Ne Diyor 6

• minoset bazı kızlarda çok işe yarıyorolmadı doğum kontrol hapları da bu hastalarda faydalı olabiliyorbazıları fortine tablet, de beyeniyorrr

• ağrı kesici alacaksınız geçmezse doktora gideceksiniz

• doktor majezik yazıp gönderiyo. normal diyo.

• 1 hafta kala tuzu kesss.. baslayınca zencefil varsa balla karıstır ye... papatya cayı ya da nane cayı yap hızlıca ic..

• Eczanede kan ilacı var, eczacı kadına olduğu gibi anlat, o çaresini biliyor.

• öncelikle bir kaç soruma cevap verir misiniz lütfen?- gerçi yaşınız küçük ama yine de sormak zorundayım. spiral taktırdınız mı? kürtaj vb operasyon geçirdiniz mi?- rahim ağzı enfeksiyonu geçirdiniz mi?- adet düzensizlikleri yaşıyor musunuz?- kramplara ek olarak bulantı, kusma, bel-baş ağrısı çekiyor musunuz?- ağrı kesicilerle kontrol altına alabiliyor musunuz?- doktora gittiniz mi, size söylenen tam olarak nedir?- size tavsiye edilen ilaç ya da doğum kontrol hapı oldu mu?selamlar;

• Spiral ve kürtaj yok.
      Rahim ağzı enfeksiyonu geçirmedm.
      Gayet düzenli.
      Evettt bulantıı kusma bel ağrısı çekiyorum.
      Sadece majezik faydalı oluyor diğerleri işe yaramıyor.
      Balık yağı kullanmamı söledi doktorum bu yaşlarda olabileceğinden ve ilerde daha az ağrılarım olacağından bahsetti.
      Majezik ve balık yağı. Ancak majezik mide hastası olduğum için midemi çok zorluyor.

Kızlar Ne Diyor 11

• Adet oldugumda 4 gün boyuca her sabah ağrı kesici apranax içiyorum geçiyo..Ama içmesem ölürüüüümm heralde :D

• 4 gün boyunca ve apranax çok şiddetli heralde allah yardımcın olsun canım

• Saol canım napalıbaşa gelen çekilir. :)

• ya ben bi tane geralgine diye bi hap içtim nasıl olur?

• Adet kanamasi rahimin kasilmalari sonucunda ortaya cikar canim. Bu rahim kasılmalarının amacı rahim iç tabakasının atılarak yenilenmesi esnasında oluşan kanama miktarını en az seviyede tutmaktır. Bu kasılmalar esnasında rahimde bölgesel olarak prostaglandin adı verilen bazı maddeler salgılanır. Ağrıya yol açan olayın bu prostaglandinlerin ya aşırı miktarda salgılanması veya kadında prostaglandinlere ağrı şeklinde bir aşırı duyarlılık cevabı oluşması olduğu kabul edilmektedir. Bunun icin"nonsteroid anti inflamatuar analjezikler" adı altında gruplandırılan ağrı kesicileri kullanmalisin. Bu ilaçlar ağrıyı kesmeleri dışında prostaglandin üretimini de azaltarak çift yönlü tedavi yaparlar. Adet kanaması başlamadan 24 saat öncesinde doktor önerisine göre değişen dozlarda ilaçlar kullanılır. Agrisiz gunleer:))

• benimde ağrılarım fazlaca oluyor acilik oldum bende 3 serum taktılar sonra doktor ilaç verdi ilaçın adı bu bende çok fayda ediyo gerçektn ilaçın adı BUSCOPAN ben doktor tavsiyesiyle her adet dönemimde kullanıyorum

• Minoset, sıcak su torbası ve sıcak bol şekerli su iyi geliyor.

• Evet majezik birebir. ben bayılıyodum ağrıdan her ay acillik oluyodum. şimdi majezik kullanıyorum. anlamıyorum bile.kesin çözüm.

• ağrı kesici içemmeye çalış o ggünlerde ayağını sıcak tut bide şekerli su iç oda kesermiş sancıyı benim kuzenim hep öyle yapıyor

• sıcak su torbası koy karnına bır ılac vardıda turkıyede yok midol diye cok ıyı gelıyo

• bu cok agir bir aciysa doktora görün bazen adet kani akarken iclerinde iltihap olusan insanlar var.diger türlü BOLCA cay. papatya cayi ve yumusak ,acisiz yemekler (patetes püresi,corbasi ...)Belini sicak tut,ayaklarinida. ve yatmaya bak,fazla ayakta gezmekte iyi degil.

• Muz ye. Potasyum iyi gelir.

• Kesinlikle katılıyorum.Doktorum bizzat önermişti

• Bana da doktor önerdi :). Paylaştım.

• Bunu da deniycem :D

Yükleniyor...