Şiddetli adet sancılarına ne iyi gelir?

Her ay aynı derdi çekmekten bıktım. Son derece sıkıntılı bir şey şu şiddetli adet sancıları. Dayanılır gibi değil. İlerleyen yaşlarda azalacağını söylüyorlar 18 yaşındayım ve buna dur demem gerek. Sancıları en aza indirmem için neler yapılabilir?

2|0
6849

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• majezık bırebır:D

1|0
    2|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 48

• cevap senin elinde bence, çünkü ellerimizin vucüt üzerinde ciddi bir etkisi var mesela bende ülser vardı midem beni mahvediyordu kıvranıyordum ağrılardan ama bir gün bana ellerini tam ağrının olduğu yere koy ve yat dediler bende yaptım ve sadece 15 dakikada hiç bir şeyim kalmıyordu, her ağrımda onu yaptım gerçekten ellerini ağrıyan yerin üzerine koy ama hiç kaldırma ve sadece o şekilde yat etkili olduğunu göreceksin bana güven, ellerin ağrıyan yeri 10-15 dk içinde ısıtacak o sıcaklıkla birlikte tüm ağrın diniyor

1|0
    0|0
    • yaptım ama azalma olamdı

• sen yazdıkca bnmde yazasm gelıyo :D

• eee nasıl olcak o zaman bu ya :) bari tanışalım o zaman ya isim olmadan hitab edemiyorum ben onur :)

• öncelikle bir kaç soruma cevap verir misiniz lütfen?

- gerçi yaşınız küçük ama yine de sormak zorundayım. spiral taktırdınız mı? kürtaj vb operasyon geçirdiniz mi?

- rahim ağzı enfeksiyonu geçirdiniz mi?

- adet düzensizlikleri yaşıyor musunuz?

- kramplara ek olarak bulantı, kusma, bel-baş ağrısı çekiyor musunuz?

- ağrı kesicilerle kontrol altına alabiliyor musunuz?

- doktora gittiniz mi, size söylenen tam olarak nedir?

- size tavsiye edilen ilaç ya da doğum kontrol hapı oldu mu?

selamlar;

0|0
    0|0
    • Spiral ve kürtaj yok.

Rahim ağzı enfeksiyonu geçirmedm.

Gayet düzenli.

Evettt bulantıı kusma bel ağrısı çekiyorum.

Sadece majezik faydalı oluyor diğerleri işe yaramıyor.

Balık yağı kullanmamı söledi doktorum bu yaşlarda olabileceğinden ve ilerde daha az ağrılarım olacağından bahsetti.

Majezik ve balık yağı. Ancak majezik mide hastası olduğum için midemi çok zorluyor.

• En yakın Gratis'den alabilirsin. İlaç vs içermiyor.

Geçmiş olsun.

ritueldebeaute.com/.../

0|0
    0|0
  • sıcak tut kendini

0|0
    0|0
    • kurabıye ben senı bı yerden dha hatırlıyorum ama :D

• tamam o zaman iyi günler gizlican :)

• hahahah :D pekı bb

• Adet zaririn yeterli genislikte buyuklukte olmamasindan dolayi. Veya yolun yeteri kadar acik olmamasindan. Genelde kizlar kadin oldukdan sonra agrilarin azaldigini soyler.

1|0
    0|0
    • ne yapıyım adet ıcın patlatıymmı zarı :/

• Evlenebilcegin yastaysan ve gercekten adam gibi adam sevgilin varsa evlen. Ama zor. Adam gibi adamlara kasar denk geliyor. İyi kizlarada serefsiz.

• :D şaka yapıyorum ben öyle bıse yapsam aılem benı pompalı tufekle kovalar evlenılck yasta saylırım ama bnce erken ve sevglm yok

• İlaç ismini nasıl hoyratça verebiliyorsunuz anlamıyorum. Ya alerjisi varsa? Ayaklarını sıcak tut ve temiz havada bulun.

1|0
    0|0
    • kesınlıkle doktr tavsıyesı olmadan aspırın bıle almam ben :D

• seni takip edebiliyorum ancak özelden yazamıyorum

• bn atym bakalm

• minoset bazı kızlarda çok işe yarıyor

olmadı doğum kontrol hapları da bu hastalarda faydalı olabiliyor

bazıları fortine tablet, de beyeniyorrr

0|0
    0|0
  • 1 hafta kala tuzu kesss.. baslayınca zencefil varsa balla karıstır ye... papatya cayı ya da nane cayı yap hızlıca ic..

1|0
    0|0
  • 3 bıldrcın yumurtasınının sarısını bı tabağa kırıyosun onları çırpıyosun bu kadar sürmüyosun bıle :))) gecmiş olsun vardr bir bılen damalrlr

0|0
    0|0
  • kasıklarına sıcak su lastigi oluyor onlardan al koy..egerki normalden fazlaysa doktora gorunmende fayda var..ihmal etme sakın...

0|0
    0|0
  • papatya çayı, civanperçemi v.b. bitkiler iyi gelir. Bazı firmalar hepsini karışım yapmış sallama çay oluşturmuş özel gün çayı yani. Çuha Çiçeği yağı hapı var aktarcılarda satılıyor oda iyi gelir.

0|0
    0|0
    • evet özel gun cayı bnde yenı gördm amrkette ondan almayı dusnyrum

• sıcak su torbası dıyorlar

1|0
    0|0
  • Sıcak su iç bebeğim :D

1|0
    0|0
    • ıctım bir halta yaramıyo sbhtn berı ıcıyorum:D

• Öyleyse sonra :))

• :D gerek yok

• Bu kadar ağrınız oluyor mu gerçekten ya. : )

1|0
    0|0
    • ölüyorum desem yerı

• Herkes böyle sancılar oluyor mu yoksa kişiden kişiye değişiyor mu.

• degısır benim eskıden hc yokru son 1 senedır böyle acı ıcınde kıvranyrum

• hiç yaşamadığım için cevap veremiyeceğim. s

0|0
    0|0
  • kasık bölgelerine mentollü kremler ile masaj yapabilirsin. vix diye bir krem vardı işe yarar.

0|0
    0|0
  • hiç uğraşma ağrı kesici iğne yaptır

0|0
    0|0
  • kızlar bilir
    diyorum ben!

0|0
    0|1
  • Bağırınca acı azalıyor sanki denemelisin.

0|0
    0|0
  • başın mı ağrıyor

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 67

• www.google.com.tr/search
    bunu kullanmanı tavsiye ederim. ben de senin gibiydim bu sabah içince rahatladım :)

0|0
    0|0
  • Ne yapmalı ağrıları azaltacak bazı bitkisel çaylar var. Daha öncede bahsettiğim gibi Ben Dr. Ümit Aktaş'ın İLAÇSIZ YAŞAM Kitabını aldım orada bayağı güzel tarifler var. Herşeye iyi gelen tarifler bunlar. Bitkisel tarifler... Adet Sancıları için Çayı var bunu yap iç bence faydasını göreceksin
    * 1 tatlı kaşığı ahududu yaprağı
    * 250 cc kaynar su
    Ahududu yaprakları bir bardağa veya bir demliğe konularak üzerien kaynar su eklenir. Kapağı kapatılarak 5 dk. Kadar demlenmesi beklenir. Sıcak sıcak içilir. Günde 3-4 Fincan içmek sancılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Adet kanamasi rahimin kasilmalari sonucunda ortaya cikar canim. Bu rahim kasılmalarının amacı rahim iç tabakasının atılarak yenilenmesi esnasında oluşan kanama miktarını en az seviyede tutmaktır.

Bu kasılmalar esnasında rahimde bölgesel olarak prostaglandin adı verilen bazı maddeler salgılanır. Ağrıya yol açan olayın bu prostaglandinlerin ya aşırı miktarda salgılanması veya kadında prostaglandinlere ağrı şeklinde bir aşırı duyarlılık cevabı oluşması olduğu kabul edilmektedir. Bunun icin"nonsteroid anti inflamatuar analjezikler" adı altında gruplandırılan ağrı kesicileri kullanmalisin. Bu ilaçlar ağrıyı kesmeleri dışında prostaglandin üretimini de azaltarak çift yönlü tedavi yaparlar. Adet kanaması başlamadan 24 saat öncesinde doktor önerisine göre değişen dozlarda ilaçlar kullanılır. Agrisiz gunleer:))

1|0
    0|0
  • Ben sıcak su torbası koyuyorum. Korseyle ya da sıcak tutacak bir şeyle sarıyorum rahmin etrafını. Arı kesici kullanmıyorum. Böbreklere zararlı diye çok hap içmiyorum. Sancı 2 güne geçiyor bu şekilde. 3. günde ağrı oluyor ama artık dayanabileceğim cinsten. Ağrı kesici kullanacaksan aile hekimine danış. Her metabolizmada farklı etki yaparlar ve dozajları farklıdır. Sana uygun olanını tavsiye edeceklerdir.

0|0
    0|0
  • Sıcak su doldur bir şişeye beline ve karnına koy , çorap giyin sıcak tut heryerini.
    Hatta ayaklarını sıcak su kovasına koymakta cok cok iyi gelir

1|0
    0|0
    • sıck tutmya calsyrum hatta brzdan yorgna altına grıcem

• Bu erkekler neden cevap verir bu tip sorulara onuda anlamış degilim :)

• cok meraklılar emın ol snden benden dha fazla sey blıyolr :D

• karnın şişiyor ter basıyor tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorsun sürekli falan. Çok kötü bir durum ben genelde ağrı başlayacağı zaman ağrı kesici içiyorum hemen sıcak tut kendini çok ağrırsa duşa gir otur bacaklarını kendine çek karnına ılık su tut. Benim birde istifra oluyor ne alakaysa regl sancısı çektiğimde. Çok dayanılmazsa git iğne vurdur arkadaşım geçmiş olsun

2|0
    0|0
  • Sabah bende zorla olsa 1 saat yürüyüş yaptım banyo yaptıktan sonra arttı hemen agrı kesici içtim şimdi yeniden agrım başladı tatlı bir şeyler ye ilaç iç sıcak tut karnını ayaklarını hareket et agrıya odaklanma

1|0
    0|0
    • denıyorum sekerlı bıseler yemektn bı satte 10 kılo aldm nerdeyse

• o zaman önceden tedbir almalısın mesela adet olmaya yakın yürüyüş yap papatya çayı iç şu an bilmiyorum ben onları uygulayacağım desem de unutuyorum ama öyle tedbirler alabilirsin :/

• tesekkrler unutmassam uygulıcm

• bak canım ben bu yöntemimi 2-3 ay önce keşfettim artık hep böyle yapıyorum hatta şu an adetim dün 1. gündü aynısını yaptı hiç ağrımıyor ki ben acıdan ağlayıp haykırdığımı bilirim. hasta olduğun an açsan karnını doyur sonra bir tane majezik iç (ağrın hangi gün başlıyosa) ağrın olmadığı halde sonra lipton pramit çayları varya çilekli böğürtlenlisini al ilaçtan sonra iç onu sıcak sıcak başka hiçbişey yapmana gerek yok ağrı başlamadan bitiyor ben artık çok rahatım :)

1|0
    0|0
    • doktor önerısı olmdn ılc kullanmyrum kusura bkma prensıp meselesı

• keyfin bilir aklında bulunsun

• saol yınede

• Apranax fort, majezik ya da buscopan.

0|0
    0|0
  • Öldürmez öldürmez çaresi var bak adet döneminden 1 hafta önce sana tarifini vereceğim çayı yap iç sancı mancı kalmaz... Hafifletir.

* 250 cc kaynar su
    Ahududu yaprakları bir bardağa veya bir demliğe konularak üzerine kaynar su eklenir. Kapağı kapatılarak 5 dk. Kadar demlenmesi beklenir. Sıcak sıcak içilir. Günde 3-4 Fincan içmek sancılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Pek geçmez ama burada bitkisel çay tarifleri var onlar biraz da olsa sancıyı hafifletiyor.
    * 250 cc kaynar su
    Ahududu yaprakları bir bardağa veya bir demliğe konularak üzerine kaynar su eklenir. Kapağı kapatılarak 5 dk. Kadar demlenmesi beklenir. Sıcak sıcak içilir. Günde 3-4 Fincan içmek sancılarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

0|0
    0|0
  • Mastrubasyon yap düzenli. Geçecek

0|0
    0|0
  • Aynı şeyi bende yaşıyorum her ay deli gibi sancı çekiyorum. Doktorum tavsiye etti Ketesse diye bir ağrı kesici var ondan almanı tavsiye ederim içtikten 15 dakika sonra ne ağrı kalıyor ne sancı bu arada adeti de kesmiyor.

0|0
    0|0
    • Rica ederim. Mucize bir ilaç. Normalde ben ilaç kullanma taraftarı biri değilim ama baktım dayanamıyorum bir tane içiyorum hiç bir şey kalmıyor.

• pms hafife alınacak bir hastacık değil. ilaç almak zorundasın. buscopan kullanablrsin sancıyı azaltır. ya da majezikle hem kanamayı hem de ağrıyı azaltabilirsin.
    trust me i * a pharmacist

0|0
    0|0
  • bu cok agir bir aciysa doktora görün bazen adet kani akarken iclerinde iltihap olusan insanlar var.

diger türlü BOLCA cay. papatya cayi ve yumusak ,acisiz yemekler (patetes püresi,corbasi ...)

Belini sicak tut,ayaklarinida.

ve yatmaya bak,fazla ayakta gezmekte iyi degil.

0|0
    0|0
  • ben hemşirelik okuyorum her adet sancın her adet döneminde varsa olmana yakın sen hisssedersin o zaman bir tane buskopan diye bir ilaç var ondan iç başka bişi içme o ağrı felan yapmaz

1|0
    0|0
    • :D oo saolasn ama dktor olmdn bn ıcmem kendısnn bna ılc yazması lazm prensıp mesleesı malesef

• iyi o zaman gir yataga al yanına sıcak su torbasını yat :D

• yok yok azaldı gectı sayılr :D

• Kizlar ilac kullanmayin saglik meslek okuyorum ve bircok yan etkisi var inanamazsiniz sicak su torbasi ama ayaga karina degil ve ilik sekerli su icin ve birde soganli su kaynatip suyunu icerseniz birden gelir ve sonrasinda azaldigi icin pek agri yapmaz ben felaket agrilar cekiyordum bunlari yapin opuldunuzz

0|0
    0|0
  • Adet oldugumda 4 gün boyuca her sabah ağrı kesici apranax içiyorum geçiyo..Ama içmesem ölürüüüümm heralde :D

0|0
    0|0
  • Benim 14 yaşlarında ağrım hep olmazdı olduğundada dayanılmaz olurdu , doktora gittik , az az ye sık sık ye kilolarına dikkat et düzenli egzersiz yap dedi ayrıca ağır spor ve yemeklerdende uzak durmamı söyledi ayrıca ben ger gün balık yağı hapı alıyorum ve muz tüketiyorum sancılarım hala var ama eskisi gibi dayanılmaz değil

0|0
    0|0
  • kola yi sikica silkele gazi gitsin, sonra ic, karnini rahat birak sert etme, mumkun oldugu kadar cok rahat sekilde ve karnini sikmadan uzan, sekerli seyler ye kan sekerin yukselsin sancini azaltir :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    47
Yükleniyor...