Kürtaj sonrası psikolojik tedavi olunmalı mı?

Gizli Üye
18 yaşındayım. 6 Mart sabahı 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Ekrandan görebiliyordum kalp atışı bile vardı. Her ne kadar ödüm patlasa ve kürtaj yaptırmam gerektiğini bilsem de içgüdüsel olarak onu korumak doğurmak istedim. Ancak imkansız olurdu. Bu sabah genel anestezi ile kürtaj oldum. Operasyona girmeden önce hatırladığım son şey "Çok gerginim" demek oldu. Kendime geldikten sonra beni bekleyen arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla ayılmaya başlarken hemşirelere saldırıp, ağlamışım. Arkadaşıma dedikleri şey ise "En yakın zamanda psikolojik tedavi olmaya başlamalı". Hemşirelere ne yapıp, neler söylediğimi hatırlamıyorum bile. Gerçekten kendime gelmeye başladığımda ise çok ağrım vardı ve istemsizce çok uzun süre ağladım.
Çok uykum olmasına rağmen şu an uyuyamıyorum. Aklıma geldikçe ağlıyorum. Tecrübe eden varsa yardımcı olabilir mi? Yakın zamanda unutup normal yaşantıma dönebilir miyim yoksa psikolojik destek almam daha mı iyi olur bilemiyorum.
Kürtaj sonrası psikolojik tedavi olunmalı mı?