Midem yanıyor. Mide yanması için ne önerirsiniz?

bayadır olmuyordu, eskiden aşırı derecede alkol kullanmaktan oluyordu aynı yanma, bugün yine başladı

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Mide yanması gastiritten kaynaklanır çoğu zaman . Ve kesinlikle aç kalma açkalınırsa miğdede salgılanan bir sıvı reflüye hatta ses tellerinin zarar görmesine kadar yol açabiliyor . Miğde ağrısı gerçekten kötüdür. Miğdenin üstüne yatarak biraz dinlenebilirsin ve en iyiside doktor kontrolünde ilaç almaktır . Çünkü gerçekten dayanılmaz bir ağrıdır

• o şekilde yatıyorum teşekkürler, şiddeti azaldı biraz

Kızlar Ne Diyor 10

• ekmek ye cok az bi parca

• ilaç tavsiye etmemene sevindim , teşekkürler

• rennie diye bi ilaç var birde gaviscon diye bişey. çok etkili

• +1 ama geçici çözüm günde 5-6 tane içtiğimi biliyorum

• gaviscon iyi gelır ama yedıklerınle alakalı bu durum içmemen gerekenler kesimlikle asıtli içeçekler cola soda vs. kızartma yeme yağsız yıyecekleri tüketmeye özen gostersabah aksam süt iç. her yemekte yoğurt da tüketmelısın midene iyi gelır yanma olmaz .yatarken 60 derecelık bir acıyla yatmalısın basın yuksek olsun biraz ve sol tarafına yatmalısın izgara ve haslama türü yıyecekleri tercıh etmelisin_ salata vs...

• sut ic derim ve famodin ilac

• önerilenlerle beraber doktorada gitmelisin.süt iyi geliyor diyolar bilmiyorum genelde ilaç kullanırım...

• talcid ya da rennie çiğnme tableti iyi geliyor bana:)

• muz ye çok ii gelio

• cok az yemek ye ama yerine bol su ic. enfeksyon kapmis olabilirsin. aci olmayan corbalar ic. patates corbasi ,kereviz corbasi falan

• acı olmasın zaten :) teşekkürler

• rennie

• doktora gitmeden ilaçlara bulaşma zeytin çekirdeği yutmanın mideye iyi geldiği söyleniyor

• doktora gitmeden ilaçlara başvurma ama zeytin çekirdeği yutmanın mideye iyi geldiği söyleniyor nası bir tabirdir

• zeytin çekirdeği yutmak mideye iyi geliyormuş ilaç yutmak yerine tercih edebilir diye düşündüm sonuçta doğal

Erkekler Ne Diyor 7

• Rennie duo şurup öneriyorum. Mide yanmasını anında yok ediyo. Karbonat bazlı bi solusyon olduğu için yan etkiside yok. şişeyi dikip içsen bişey olmuyor. Yediğinden kaynaklı yanma olabilir. Eğer kiloluysan reflü başlangıcı olabilir. Bu durumda en iyisi kilo vermek. 2 sene önce 100 kiloya çıkmıştım,bi sürü sağlık problemim çıkmıştı.Kronik mide yanması en başta Sonra adam gibi yemeye adam gibi spora(sadece seks olmuyormuş) başladım şimdi 72 kiloyum, ne mide yanması ne bişi. Turp gibiyim.

• En mantıklı en sağlıklı doktora gitmek en doğru en uygun olanı o söylecektir. Bende "Omeprol" tavsiye edeceğim ama sağlam bir ilaç olduğu için her bünyede farklı etkiler gösterebilir.

• bol su iç , madensuyu falan iyi gelir

• benimde yanıyodu endoskopi yaptırdım gaviscon verdi kullandığım sürece geçti fakat sürekli kullanım olması gerek kalıcı bi çözüm önerilmedi. doktora gitmekte fayda var ama eğer basit bişeyse rennie talcid ya da gaviscon surup önerirler yıllardır olan mide rahatsızlıgımdan biraz tecrübeliyim

• rennie dıcem ama aynısı bendede gunde 4-5 belkı daha fazla ıctıgımı bılıyorumyapılacak cok bısey yok dıye bılıyorum bu konuya

• ... İyi bir sinyal değil.Acile git.Bayramın zehir olmasın.

• bana mineralli maden suyu iy gelir...neticede zararsız birşey...

• maden suyu mantıklı sağol

• rica ederim.

Yükleniyor...