Günde kaç saat uyku uyuyorsunuz? Günde 3 saat uyku yeterli midir?

Arkadaşlar sağlıklı uyku 8 saatlik uykudur deniliyor fakat 8 saat boyunca uyuyup uyanmak çok zor oluyor (benim için zor) nedense insanın beyni uyuşuyor ama 3 saat kadar uyuduğumuzda ise çok dinç bi şekilde uyanıyoruz. :/ Bir türlü çözümleyemediğim şey ise sizce günlük 3 saatlik uyku bir insan için yeterli midir ? Aklı başında olan hiçbir insan ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz diye düşünüyorum. Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? Bağışlanmalı mıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ideal uyku 6 saattir. tabi tam anlamıyla uykuya doyabiliyorsan. Yetkililer 8 diyor cünkü uykusunu tam olarak alamayanlar icin ideal diye. Herkes başını yastıga koyar koymaz uyuyamaz. Bazıları sag döner sola döner bir türlü uyuyamaz. Cok zorlanr. O yüzden uyku hele gece uykusu önemlidir...

Erkekler Ne Diyor 14

• deyişiyor ama genelde 8

• En verimli çağında şu yaptığına bak yazık ediyorsun kendine yaaa 3 saatlik uyku olur mu hiç. Bu yaşlarda 7-8 saat uyuman lazım hem sağlığın hemde güzelliğin için. Sonra kırışıklıklarım artıyor , selilütlerim oluyor falan diyorsunuz :)

• kendini alıştırırsan 1 saat uyku bile yetebilir. alışkanlıktan kaynaklanıyor.

• düşündüğünüz şekilde yaşıyorsanız vücudunuzun iflas etmesi yakındır...

genç olduğunuz için şuan bazı şeyleri farkedemeyebilirsiniz ama kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz...

sizin yaş aralığınızdaki birisi 8 saat uyumak zorundadır...ilerleyen yaşlarda sırayla bu 7 saate,6 saate ve hatta 5 saate düşebilir...oda sanırım 60 yaşdan sonra...

• bazı günler hiç uyumuyorum bazen de 5 saat falan ama 6 yı geçmem

• ideali 7.5-8 saat arasıdır. ömrünün bu kadarını uykuya bağışlamazsan ömrün de kısalır.

• Hmm... aslında yorgunken yatıp sabah kaçta uyanırsak kalkmak gerekir ama bunu yapamıyorum işte.

• en sağlıklısı insanın üzerine güneş doğmamasıdır yani kastım sabah namazında kalkmaktır ve daha uyumamaktır... bilginler alimler 5 saat uyurlarmış ama uzmanlar 8 saat diyor.. ne kadar çok uyursan o kadar çok yorgun olursun ve uykun gelir...

• naptın sen 3 saat mi? ben 8 saatten aşagı uyudummu kendime gelemiom bütün gün

• Herkesin bünyesi aynı değil ki :)) bilmiyorumda 3 saat yetiyor bana.

• 2.5 saat uyuyunca çok dinç kalkıyorum.Fakat günün ilerleyen saatleri beni yoruyor.Bu yüzden 6-7 saat arası yatıyorum.

• 3 saat uykuyu 2 kutu redbull, 1 avuç fındık, ballı sütle birleştir tamam olur herhalde :)

• Ni yaptın sen ya :D:D

• tıp 7 saat diyo. bilimden dahamı iyi bilecen

• ozaman tahmin ediyorum. yeni intern oldun :) veya daha uzman olamadın :)

• Dokturluğa aday.

• senin görev ne dr or nurse :)

• Öncekileri Göster
  • 8-12 arası değişiyor...

• Akşam 10 11 gibi işten gelir yatarım sabah ertesi gün 6 7 gibi kalkarım sporumu yapar 11 12 gibi işime giderim:) Gözlerim şişer genelde fazla uyumaktan:)

• uyku ihtiyacı kişiye göre değişir. 3saat gerçekten az ideali 5-10 arasıdır diyorum.

herkes ihtiyacı farklıdır. eğer kişi 5 saati yeterli görüyorsa bir sorun yok bence

Kızlar Ne Diyor 9

• 4 5 saat gece 1 saat da öğlen:D

• bagi;lamali bence hucrelerin en hizli yenilendigi yer uykuda senin icin yani ama fazlasi zarar bence bolunmeden 7saat super /tabi bide ulasabilsem tatilde bile olmuyo?(

• en önemli şey uykudur bence :))) işten çıktığımdan beri tadını çıkarıyorum gecem gündüzüm karıştı ama 10 saat uyuyorum. çalışırken mesela 5 saat uyurdum.14 saatte çalışırdım :)))sırf banada vakit kalsın diye hemen yatmazdım. ama işteyken kesinlikle yansımazdı ve hep dinç olurdum yettiğini düşünürdüm.ama inan bana 4 senenin sonunda tükendiğimi hissetmeye başladım. uyku çok fazla önemli.şimdi ise uykumu hiç birşey için bölmüyor 6 aydır istediğimden fazla uyuyorum acısını çıkarıyorum :)))

• Sağlık için uyku şart.

2 gündür toplasan 5 saat uyumuşumdur hala gözümde uyku yok. Öyle zor ki.

• Yetişkin bir insan günde 6 saat uyumalı diye düşünüyorum . Günde 3 saat gerçekten az ve daha sonra az uyuya uyuya bir hastalığın olabilir. Uykuda temel ihtiyaçlardan biridir. Ve çocuklar daha çok 8 saat uyumalıdır . Yetişkinler için 6 saat yeterlidir. Bence uyku düzeninizi gözden geçirmelisiniz

• 3 saat uyursam ölürüm ölür

• Ve ben hala yaşıyorum. :)))

• bana kalırsa 4 saat bile yeter:) hic sevmem uykuyu .sanki bişeyleri kaçırıyormusum gibi geliyor:)

• :))))

• :) değil mi ya:) halbukim rüyamızda görsek noluyo ne bitiyo dünyada diye:)

• Bende böyle düşünüyorum. :)))

• ben 4 bucuk saate alıstırdım kendimi, giderek 3 e yaklasıyorum :)

uyku cok gereksiz bir sey aslında hiç sevmem uyumayı geceleri hemde

• 2ay

Nasıl alıştırdığınıza dair bir ufak açıklama yapsanız?

• 12 saat uyuyorum .D

• 3 saat cok az bence ben sinirli huzursuz oluyorum 3 saat uyuynca.

Yükleniyor...