Adet olamıyorum, erken ve düzenli olmak için ne yapmalıyım?

Adetim ilk olduğumdan beri düzensiz. bazen 2 ayda bir oluyorum bazen daha uzun sürüyor. şimdi ise daha fazla sürdü. böyle olunca çok sitrese giriyorum. erken adet olmak için ve düzenli adet olmak için ne yapmalıyım?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• soğan suyu kürünü denedinmi faydasını gördüm canım araştır istersen soğanı ikiye bölüp haşlıyosun suyunu günde 2 kez aç karnına içiyosun bir ayda 9-10 gün düzenli iç.ara ver öbür ay yeniden iç.3 ay denemiştim düzene giriyo banada tavsiye etmişlerdi

• evet o dediğini yaptım yani dün içtim ama gece bir de ağzımdaki kötü bir tat hissiyle uyandım ayrıca boğazımda sızlıyordu. neden olabilir?

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir korku filmi olarak "Ufff! Hala regl olmadım. Yoksa?! Yoo. Yoooooooooo

• Jinekloloğa gidip gerekli tahlilleri yaptrman lazım.Pko gibi birşey varsa doğum kontrol hapı ile düzeltiyorlar.Strese bağlı ise ona göre tedavi verirler.

• Doktora git, regl düzensizliği ciddi bir hastalığın semptomu olabilir.

• ne kadar sıklıkta ilişkiye giriyosun veya orgazm oluyosun? bu durumda Regl dönemini etkileyen unsurlardan olabilir

• hiç ilişkiye girmedim.

• Öncekileri Göster
    • hayır tabiikide neden yapayım ki?!

• Aynı sorun benım kız arkadaşımda da vardı.. düzenli ilişkiye girdikten sonra iyileştiğini soyledi. ben mi onu iyileştrdim yoksa kendiliğinden mi iyileşti bilemem. Aslında bu durum genetik ailevi yapıdan geliyor sorunlarını ablan varsa ablanla.. yoksa annenle paylaş bence.. onlar sana yardımcı olur

• devlet hastanesine değil özele git sende polipler oluşmuş olabilir aynısı eşimde vardı 20 dakikalık bir amelyat sonucu düzeldi amelyat olmassan çocuk problemi de yaşarsın

• hormonal bişeydoktora gidersen belki hormon ilaçlarıyla düzelir ama benim tavsiyem hiç bulaşma kendi akışına bırak sen strese girdikçe daha kötü olur

• doğum kontol haplarının düzenlediği söyeniyor..

• vlh kardes yasın kaç önce ona göre bilgi vereyim sana

Kızlar Ne Diyor 11

• strese bağlı olabilir. sürekli düzensizse doktora gitmen gerekir.

• Jinekolog :PAma genelde nedeni stres oluyor

• doktorrrrrrrr

• Doktora gitmelisin büyük bir ihtimalle hormon tedavisi görürsün..

• doktora gitmelisin

• Aynı sorun bende de vardı o kadar kötü bir hiss ki :( flora regl adında bitkisel bir karışım var internet sitesiden satış yapıyorlar ben kullanıyorum hiçbir yan etkiside yok kesinlike denemelisin. :)

• Bence sebebini dendin söyledin sitresten... eğer öylebir sorunun varsa bol bol spor yap düzenli beslen ondan sonra eminim ki bu sorunun düzelecektir.

• evet biliyorum sitres en önemli nedeni ama elimde olmadan sitrese giriyorum. çünkü ilk olduğumdan bu yana hiç düzenli olmadım.

• civanperçemi diye bir bitki var onu alıp iç gerçekten faydalı

• civanperçemi mi ilk defa duydum.majesteleri siz burayı dingiltere sandınız sanırım..

• Öncekileri Göster
    • neden ne demek istediğini anlamadığımdan mı? ;)

• 52gün

ben kullandım ve faydalıı 1 günde 3 kere içtim ve diğer gün regl oldum ve şuanda düzenli

• Doktora git,düzensizlik kist olabilir.

• dr a gittin mi? her hangi bir sağlık sorunun var mı öncelikle o tespit edilmeli..adet olmana engel olan durum hormon bozukluğu olabilir.erken teşhis edilirse bunun önüne geçilir..bunun dışında aktardan alacağın bitki çayları da işe yarar.

• ibrahim saraçoğlu bir programda kadınsal sorunlarla ilgili soğan kürü diye bişi anlatmıştı. yakınımda yapanlar ve çok memnun kalanlar var. bi dene istersen.

• evet ben de öyle bir şey duymuştum. sanırım soğanın püskülünü mü ne koklayınca etki yapıyormuş...

• Öncekileri Göster
    • hım bir deneyeyim o zaman ben de umarım bir faydası olur. teşekkürler

• aslan pençesi otu.

Yükleniyor...