Sesimin güzel olması için ne yapmam gerek

Benim genelde sabahları sesime bişey oluyo boğazımdan sanırım. Doktora soledm verdiği ilaç ise yaramadı hiç bir sorunda bulamadı ama hep konuşmadan önce öksürüyom yani sesim çıksın diye yoksa kısık çıkıyo. Bundan dolayı rahatsz oluyorum ve okulda da ilk derste oluyo konuşmak istemiyorum bu yüzden. Alerji bu acaba doktor öyle dedi ama geçmiyo hiç sizn bildiğinz bişey varmı annem yumurta iç dedi ama çok tiksiniyorum ise yarıcanı bilsem içicem de bunu deneten varmı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ZEYTİNYAĞI, LİMON TARÇIN VE BALI KARIŞTIRIP HER SABAH İÇİN. ANCAK İÇTİKTEN SONRA DA 20 DAKİKA BOYUNCA SIVI GIDALAR TÜKETMEYİN ETKİSİNİ GÖSTERMEZ. HATTA YEMEK DE YEMEYİN. GERÇİ YESENİZ DE BİR ŞEY OLMAZ AMA DAHA HIZLI OLMASI İÇİN. BU YÖNTEMİ 12 GÜN BOYUNCA UYGULAYIN BİR BARDAK SABAH KALKINCA BİR BARDAK AKŞAM YATARKEN. AMA ASLA AKSATMAYIN. EĞER SADECE SABAH YA DA SADECE AKŞAM İSTİYORSANIZ B PROGRAMI 28 GÜN UYGULAYIN. BUNU BEN ŞAN DERSİ ALIRKEN HOCAM VERMİŞTİ BU TAKTİĞİ. GERÇEKTEN İŞE YARIYOR. BENCE DENEYİN ZARAR DA GELMEZ ANCAK ÇOK BAĞIRMAZSANIZ İYİ OLUR1tatlı kaşığı bal biraz daha fazla olabilir kupa bardakta sıcak suyla uygulayın yalnız tadı pek güzel olmuyor.Sabah kalktığınızda 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı tarçın karıştırıp da içebilirsiniz ya da 1 su bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edin ve limon sıkarak ekleyin. aksatmadan 2hafta boyunca yapınçiğ yumurta kırmızı acı biber veya arnavut biberi.. Acı her zaman ses telleri için faydalıyumurtanın içine azıcık limon ve zeytin yağ ile karıştırıp içersen daha gür bir sesin olurturp ile elma ve elma kabuğunu kaynatıp az su kat iç yarım saat sonra sesin çok güzel olacak ama 5 yudum alacaksınızKüçük çay bardağına yarım limon sık, ne kadar gelirse. sonra 1 çay kaşığı tarçın 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir çaay kaşığı da bal ekle. tadı da süper mandalina yegünde 1 diş sarımsak sesi güzelleştirir tarçın bal ve zencefili karıştırıp yiyin veya eczaneden kök çayı çok işe yarıyor 1 yemek kaşığı limon tuzu,1 kase bal,1 kase zeytin yağıve bunları karıştırıp pişirdikten sonra içine farklı bir karışım daha ekliyeceksiniz 1 kasenin çeyreği kadar mısır unu,2 çay kaşığı nane ve bunlarıda karıştırdıktan sonra içine biraz kola dökerseniz daha iyi olur çünkü koladaki asit sesinizin güzelleşme sürecini hızlandıracaktır,tarçın,tuz,yumurta(çiğ),birazda süt(soğuk) ve sirke tadı güzel olmayabilir ama eminim sesiniz güzel olacak ben denedimuzun cin biber ve ayran iç sesin netleşir ve bunu 5 gün sabah 6 tane bir bardak ayran için akşama gerek yok ve bir gün ara verin(5 günden sonra) aynı zamanda bu tarif zayıflatıyor da!insanı tok tutuyor denemeniz tavsiye edilir.iyi şans,bıldırcın yumurtası elmanın kabuğunu soyup kurutmak ve kuruttuktan sonra demliğe atıp bir ölçek sıcak su eklemek sonra elmanın kabuğunu kaynatmak tam suyu kaynadıktan sonra o suya birazcık tarçın ekleyip ve bir kaçtane limon çekirdeği de kattık mı 2-3 dakika daha kaynatınız sonra sabah akşam aç karnına içiniz. İçtikten sonra asitli içecekler ve çikolata yemeyin….. görüceksiniz2 hafta devam edersenizsonucu hem siz hemde çevrenizdekiler fark edecek..Reçete 1Gerekli Malzemeler1-Narçiçeği2-Zencefil3-Hibuskus4-AdaçayıHazırlanışıBütün bu bitkileri birbirine güzelce karıştırınız. Bir cam kavanoza yerleştiriniz. İçinden bir miktar alıp, 1 fincan kaynar suyun içine koyarak demlendiriniz ve yavaşça yudum yudum içiniz.

• Reçete 2
      1 su bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edin ve limon sıkarak ekleyiniz. Bu karışımı içmeden önce yumurtada içebilirsiniz.

Reçete 3
      Sabah kalktığınızda 1 çay bardağı suya 1 çay kaşığı tarçın karıştırıp içmeninde faydası olduğu söylenmektedir.

Reçete 4
      Gerekli Malzemeler
      1-500 gr maydonoz (saplarıyla birlikte)

• Öncekileri Göster
    • Aaa kurnaza bak :D

• :pp

Erkekler Ne Diyor 10

• bişey yapamazsın genetiktir.

• yumurta sarısı iç.

• sadece sarisimi

• benim bildiğim sadece sarısı yeterli oluyor.

• Yumurta faysalı olur ama bunun yanında ses egzersizleri yap.. link ..Bu faydalı olabilir.Oku istersen.

• ilk önce sesini aç gerekli egzersizleri yap bol su iç çok sıcak veya çok soğuk şeyler yeme,içmeacı ye,su buharı iyi geliyormuş,yumurta işe yarıyor,mümkünse fazla konuşma.sigara,alkol kesinlikle kullanma.

• netur egzersizler?

• Ses açma egzersizleri kısa iki yada üç harfli hecelerden oluşur. Örneğin; ni, nü, no, ma, mi, sa, se, vi, yu, ha, yovi, mom, ninni, nenne gibi heceler etüdleri oluşturur. Ha ile yapılan staccato çalışma aynı kahkaha atıyormuş gibi yapılan ve diyafram kasını seri olarak çalıştıran bir egzersizdir. Ma ile yapılan egzersizler daha ziyade burun kapalı gibi yapılarak sesin yüzdeki boşluklarda tınılanmasını sağlar.

• Yumurta al başını kır ve Fondip! Kaçınılmaz son;-Mükemmel ses :D

• acı biber ye :D ses kalınlassın sonra incelt

• aci hic sevmem ama yesem duzelir mi

• Öncekileri Göster
    • bilmiyosan nie yaziosun ... ya grip olunca nasil cikiyosa ole oluyo ama bole soguk havalarda alerjiymis bitkilere falan nebilim iste

• aa benim ses süper istersen sana veerebilriim sees tellerimi olurmu :P

• çiğ yumurta iç

• alerjikse aerius 5 mg. gün de bir tane içmen yeterli.bir şeyin kalmaz.yumurtanı da ister rafadan ister çok pişmiş yiyebilirsin. geçmiş olsun :)

• yumurta iç bıldırcın yumurtası olsun ama pampa üç>.

• erol büyükbuç un dediği gibi yumurta içmeye devam :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Evet çiğ yumurta iç :(

• Sigara içiyorsan bırak ilk tavsiyem bu olacak. Çok soğuk yada sıcak içeceklerden kaçın ılık şeyler iç

• sigara icmiyorum ama cok soguk icecekleri seviyorum buzlu falan cok icerim

• o yüzden oluyor ses tellerine zarar veriyorsun ılık şeyler iç düzelir

• bal ve tarçın

• Bol bol acı ye ve çiğ yumurta iç.

• göğüs hastalıklarına git

Yükleniyor...