Kızlar kist olayı başınıza geldi mi?

Kist denilen lanet şeyi siz veya yakınlarınız yaşadımı? Ameliyat olanı biliyormusunuz?Peki sonrasında çocuk yapamama durumu nedir?bilenlerinize yaşayanlarınıza sorum?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• evet geldi. folikül kisti.. yumurtalıklarımda 6 cm kadardı çok büyüktü. iyi huylu olduğu için ilaçlarla erittiler ameliyat olmadan. ancak doktorum bana dedi ki ; bu kistin oluşması senin çok sağlıklı yumurta ürettiğin anlamına gelir. yani kötü birşey değil bu. ameliyat olunsa bile yumurtalığının hepsini almıyorlar. bu nedenle her hangi bir risk oluşturmuyor canım :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Adetlerin düzenli mi kendin için soruyorsan soruyu?

• Her kist alınmaz, bazı kistler adet döneminde oluşur ve kendi kendilerine yok olurlar.. Sağlam bir doktor ile görüşüp ona göre hareket etmek lazımdır...

• yumurtalıkları alıyorlar diye biliyorum

• ya durun hemen alırlar mı naptınız siz :)

• Bir arkadaşımın başına geldi.Büyük ihtimal rahmini alacaklar.

Kızlar Ne Diyor 10

• Geçmiş olsun evet risk var.

• ben yaşamadım ama yaşayan tanıdığım insanlar var.çocuk durumunu pek bilmiyorum.yumurtalıkların tamamını sarmışsa ve öyle ameliyatla alınmışsa çocuğunun olması pek mümkün değil.en sağlıklı bilgiyi kişinin doktoru verebilir.

• eğer çikolata kisti(endometriozis kist) ise infertilite( kısırlık ) yapabiliyor... ama tıp baya ilerledi artık açık ameliyat çok nadir yapılıyor.. Laparoskopik cerrahla ameliyat ediliyor göbekten delik açılarak ve ertesi gün bazen aynı gün taburcu ediliyor.. Kist kaç cm ve ne kisti? 6 cm den sonrası için ameliyat deniliyor ... eğer 6 dan küçükse ilaçla baskılanıyor

• yumurtaliklar ve ya rahim ameliyatla tamamen alinmadiktan sonra bisicik olmaz. rahimagzinda kisti olan, cikolata kisti olan, polikistikover olan tum tanidiklarimin topicik gibi bebisleri var.

• 22 yaşındaki arkadaşımda var.Şu anda tedavi oluyor ama ilerisini bilmiyorum.

• nerede olduğuna bağlı benim yumurtalıklarımda vardı mesela ilaçla geçmişti bide çapına falan bağlı bakalım vücudun atabilir mi ilaçla

• Bu konuda doktora danışmak daha doğru. Kistlerin türlerine göre değişiyor. Çikolata kisti denen kistler hamileliği zorlaştırıyor diye biliyorum. Bir yakınımda aldırmıştı oluşan kisti ve bir yıl sonra doğum yaptı. En doğru bilgiyi dr verecektir.

• bende vardi belkide hala vardir bilmiyorum ama cok kücükdü büyüme yapsaydi agrilarim olurmus dedi doktor agrilarim olmadigina göre ya gitti tamamen ilacda kullandim tabi yada ayni duruyor ama cocugumun olmama ihtimalini hic söylemedi doktor hersey iyimis

• ben ameliyat gecerdim kistten dolayi. cok zordu. evet ilaclari icmen lazim kendi kendine gecer diye birakma oyle

• bende varmış dün gittim doktora doğum kontrol hapı verdi. kullanıp tekrra gitmem lazım link

Yükleniyor...