Uçak hostesi nasıl olunur?

Arkadaşlar bilginiz varmı uçak hostesi nasıl olunur? Kilo, boy nasıl olmalı? Sınavda kaç puan almak lazım? Yardımcı olun lütfen.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• benimde en büyük hayalim kabin memuru olmak bu yüzden bu konuyu uzun yillardir arastiriyorum bunun icin lise mezunu olmak yetiyor thy ye basvuruyorsun egerki kritlerlerine uyuyorsan bir cok sinavadan geciyorsunbunlardan 1. inglilzce sinavi2. piskoloji sinavi sonra boy ve kilo uyumlu olmali eger bunlari gecebilirsen sanirim 2 aylik bir egitimden gectikten sonra kabin memuru olabiliyorsun

• bak buna sevindim yardımına ihtiyacım var ben lise mezunuyum gidip başvurduğumda sınavsız alıyorlar bu kadar kolaymı

• Öncekileri Göster
    • listeme ekliyorum seni bana adım adım anlatırsan çok sevinirim neler yaptıgını başvurdugunu falan

• sanırım sınav için para yatırılıyor ve çok fazla kişi başvuruyor

Erkekler Ne Diyor 4

• diğer adı kabin memuru bi tane özel ünv de de bunun okulu var bak derim

• biraz anlatırmısın ? nerde bu özel üniversite sınavsızmı giriyorsun acıklarsan biraz sevinirim

• Öncekileri Göster
    • yardımın için sağol bakıcam sitelere

• rica

• arkadaşım ekişehir myo kırklareli myo okulun sivil havacılık kabin hizmetleri diye bölümler var host hostes yetiştiriyo dene derim puanları üksek ama iş olanığında yüksek denedim bu sene yemedi tırt oldum ama seneye hostluk için bi daha denicem maaşı çok güzel çıktığın gibi thy anadolu atlas pegasus bunlar zaten seni buluyo

• Yurt dısına gıdersen otel falan ayarlanıyo zaten mukemmel bısey ama kotu ya her dakıka ucakta :D

• Öncekileri Göster
    • her dakika uçakta değilsin kabin ekibi sürekli değişir havaalanında çalışıyorum yazları dilimi geliştirmek için bilmem kaç sefer sayılı uçak amstardam dan geliyo ekibini bodruma bırakıyo bodrumda ki ekibi alıp misal diyorum istanbula uçuyo eğlenceli gezmek için ortam için güzel meslek

• olurum yaz sen

• İngilizceden başka bir dil biliyorsan iyi olur.

• yani İngilizceye ilaveten bir başka dil daha bilirsen iyi olur.

• Öncekileri Göster
    • onu bilmiyorum da arkadaşın Arap havayollarının sınavına girecekti, şartları anlatıyordu. onlar boyu öyle ölçüyorlarmış, sayısal birşey söylememişti. sadece ingilizce biliyorsan da yeter herhalde de, iç hatlarında belki ingilizce bilmen bile gerekmeyebilir. ama emin ol şu üçü çok önemli: diksiyon, ingilizce, güzellik. google'da falan aratırsan daha fazla bilgi elde edebilirsin sanırım. (arkadaşım sanırım arap havayollarını kazanamadı, haber vermediğine göre)

• teşekkür ederim bilgilerin için umarım kazanmıştır :)

• walla boy 170 den fazla olmalı bildiğim de... esas mesele şu... referansın sağlam omalı...

• neden 1.70 şartmı

• Öncekileri Göster
    • hayir boy 1.60 - 1.65 arasi

• o ne ya 150 olsaydı... ya neyse benim arkadaş 170 le giremedi fiziği de sağlamdı hani...

Kızlar Ne Diyor 3

• her sene thy nin sınavları oluyor.internetten takip et.online başvuru yapılıyor.evvelsi kış girdim sınavlarına istanbul atatürk havalimanının orda bir bina var.sınavı orada yapılıyor.online başvuru hemen kabul ediliyor.thy nin online başvurusunda boy kilo oranı yazar.ben ingilizceden çakmıştım.bir daha da sınavına gitmedim.ama bir tanıdığım kazandı.şu anda çalışıyor.maaşıda epey yüksek ve bence bayanlara çok yakışan mesleklerden biri.şansını dene derim

• peki boy ve kilo ne kadar olmalı ?fikrin varmı canım

• Öncekileri Göster
    • beni bilmemde senin için hayırlısı olur inşallah

• inşallah :) sağol canm

• Sadece sınavların zorlayıcı ve 5 sene zorunlu olarak calısman gerektıgını bılıyorum.Hostes olmak sana neden cazıp geldı acaba ?

• hostesmisin? öss sınafına girmek gerekiyormu?hangi dersler agırlıklı araştırcam ama ilk buraya sordum 5 sene nasul zorunlu oluyor biraz bilgi verirsen lütfen çok sordum ama

• Öncekileri Göster
    • yüzmüyorsun mesela acil bir iniste diyelim ki denize indiniz yoluclari kurtarma dersleri görüyorsun zaten can yelegi oluyor seni su üstünde tutan

• uçakta denize acil inişte o anki karışıklıkta herkes can yeleğe bulamaz ama uçakların slide diye adlandrılan kapı altı hava yastıkları vardrı bunlar patlar acil durumda tahliyeyi sağlar o panikle insanlar can yeleği giyebilirmi o var:)allah korusun öyle bişey olsun istemem

• Thy nin sitesinde yazar belki kuralları ordan daha iyi bilgi alabilirsin.Ama güzellik boy kilo da takıntı yapma..1 tane bile uzun boylu güzel hostes görmedim. Artık boy da kural yok sanırım :s

Yükleniyor...