Ne zaman yemek yesem midem çok fena şişiyor, neden olabilir?

normalde kilolu insan değilim ama midem beni çok kötü rahatsız ediyor ne sorun olabirki?


0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

 • Büyük ihtimalle gaz yapıyor

  bunun nedenleri, farkında olmadan üşütmen, yediğin yemekler de kalitesiz ürün olması, özellikle kalitesiz yağ kullanımı... gibi nedenlerden olur. Ama genede bir doktora gözükmende fayda var.

  Kısacası: Vücudun normalden fazla gaz üretiyor, yediğin besinler içinde bu gaz salgılamayı arttıran, tetikleyen bir besin olmalı. Haliyle de böyle olunca da iki lokma ekmek yesen bile çok yemek yemiş gibi şişkinlik veriyor dur.

  Mutlaka bir doktora gözük ve Doktor kontrolünde ilaç kullan. Çok basit bir şeymiş gibi gözükse de, inan ilerleyen dönemlerde dayanılmaz sancılar yaşamana sebep olur.

  Gaz olayı hafife alınmayacak bir durumdur, bazen ilerleyen aşamada o derece sancı başlatır ki, bir çok Dr. bunun mide delinmesiyle aynı, benzer olduğunu düşünür ve riske girmemek için yanlış, gereksiz, boş yere bir ameliyat yapmak zorunda kalabiliyor.

  Bu tür durumlarda Dr. lar genelde ağrı olduğunda, yukarıda söylediğim gibi bir durumla karşılaşmamak için önce serum bağlasalar da. Bazen serumun etki etmediği ve hastayı riske atmamak için ameliyat ettikleri olur ve ameliyat esnasında bu sancının gaz olduğu anlaşılır.

  0|0
  • Şikayet

   sancı gaz sıkıntısı olmuyor,sadece az yesemde şişkinlik hissi veriyor

  • Şikayet

   Bende sana ileri ki aşamaları söyledim zaten. Yani önce az bir yemekle şişkinlik yapar. İlerleyen zamanlarda bu saydığım sorunlara neden olur.