Öksürüğe iyi gelen şeyler nelerdir?

arkadaşlar öksürmekten çatlayacak durumdayım akşam bastırdı bu sabah öksürmem yoktu ama akşam artık iyice fazlalaştı çatlayacak durumdayım arkadaşlar bu öksürmeye iyi gelen şeyler nelerdir ? acil yardm

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• sıcak süt iç içine bal at

• çok teşekkürler ... hemen yapıcam

• Öncekileri Göster
    • çok sagol kardeşim benim baya bir yardımcı oldu :)

• geçmiş olsun :)

Kızlar Ne Diyor 34

• ballı tarçınlı çay.

• bal ye

• ballı süt.

• ballı süt ,öksürük şurubu

• çok çok çok sagol

• Bal, zencefil, çörek otu karışımını yiyip su içmeden yatıyorsun sabaha bir şeyin kalmıyor.

• Zencefil denemedim hic yarin denicem sagol :)

• Rica ederim. Çok yeme yalnız bir çay tabağı fazla bile gelebilir. ;)

• pekmez iç

• ballı ıhlamursıcak suoksuruk surubu

• sıcacık ıhlamur içine zencefil ve bal koy iç

• bal boğazını yumuşatır der annem hep. ılık su iç susadığında ama doktora git sora sen yine. antibiyotiklik bir durum olabilir

• Ben hep bunu uygularım ve keser :) Toz zencefil ve toz zerdeçalı balla karıştır,ye.Bir de asabi öksürük vardır.Biz küçükken çok kötü olurduk.Halam bize nöbet şekerini eritirdi soğanla.Ertesi sabaha hazır oluyor suyu,onu içerdik daha o an keserdi...

• zencefil.bal ve karabiberin faydası olduğunu biliyorum,ayrıca adaçayı ile gargara yapabilirseniz onunda çok faydası oluyor.eğer hala faydasını görmez isen alo içeceği içiyorsun.yardımcı olabilirim

• ictigin su dahil limonlu ic ve yorgan ustune cekili olsun hep arti yorgan kesinlikle agzina kadar kapali olsun hatta ben uyumadan dun öyle yaptim yorgan alttindan nefes alip verdim soguk hava cekmiyim diye buharla nefes alip verdim resmen terledim ama dunki öksurukten eser kalmadi valla

• Taylot tozlar var onlardan ic derim . eve gidincede vicks varsa sırtına gogusune bogazlarına sur sıcak bsyler kapat sabaha brseyin kalmaz

• ıhlamur adaçayı en azından buğazını yumusatır

• kara turbun içine bal koyup bi bardakta bi gece beklet ortası delinicek onun gece boyunca daha sonra sonra bardağa akan balı iç gerçekten öksürüğe bire bir

• Bende grip gibiydim öksürüyordum. Kış çayı iyi geldi

• doktora gitmeyi denedin mi ? :)

• evet :) kullandığım ilaçların bir etkisi olmadı

• mucize olmasını bekleme biraz daha bekle aynı sorun bende de vardı çok sıcak soğuk yiyip içme ve ilaçlarını düzenli kullan :)

• Strepsils boğaz pastili kullanmanı tavsiye ederim .Ne zaman kullansam öksürüğüm geçer.

• Ayak tabanlarımızın yağı emen özel bir yapısı vardır. Bu nedenle eğer tabanınıza örneğin sarmısak sürerseniz yaklaşık 20 dakika sonra tadını ağzınızda alırsınız. Bunu bulan bilim adamları nedenini bilmiyor henüz ama bu etki bize bir tedavi olarak geri dönüyor. Özellikle çocuklarda (ve tabi büyüklerde) gece uyutmayan şiddetli öksürük durumunda ayak tabanınıza güzelce Vicks merhem sürün ve kalın bir çorap giyin. Beş dakika içinde öksürüğün kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz.ben denedim gerçekten geçiriyor.

• sıcak sütün içine yarım çay kaşığı karabiber,biraz bal koy.1 saate geçer

• inanmayabılırsın ama gercekten cok işe yarıyo babama yapmıştım gece yatmadan önce göğüs kısmına yani şu döş denen kısma boyca bal suruyosun üzerine cok fazla karabıber döküyosun tülbent gibi bişeyle örtebılırsın belkı ama vücut o balı emıyo nasıl bılmıyorum ama öyle ve ertesi sabah hiçbişeyin kalmıyo yok hayır dıyosan ballı sütya da limonlu ballı su oda olmadı pekmezlı süt

• link buraya bir bak istersen

• Zeytinyaği ic boynunu eşarp şal fular gibi biseyle bagla soguk degmesin bir de bitter çikolata ye bak nasıl geçiyor

• bir kaşık balın üzerien karabiber ek ve onu ye böyle devam et bir kaç gün

• yaptim ama fayda etmedi

• Öncekileri Göster
    • sıcak sıcak iç ama oldu mu
      rica ederim canım:)
      umarım iyi gelir geçmiş olsun tekrar,RABBİM ŞAFİ adının hürmetine şifa versin Amin

• Icerim tabi ki :)
      Amin canim

• pekmez iç

• Bendeki fraklı bir tarif, 1 yemek kaşığı bala 1 tatlı kaşığı tereyağını ekleyip kaynatman lazım, sonra 1 tatlı kaşığı zencefili ekle. Sıcağa yakınken iç, geçmiş olsun

• çok az bi rakıyı karabiberle kaynat sonra ılıyınca iç öksürük gidiyomuş.ama rakı çok az olucak tabi 2 yemek kaşığı falan. bi göçmen kız anlatmıştı

• Ballı süt iyi gelir. Ama gerçek baldan bahsediyorum. Markette satılanlardan değil.Ben hasta olunca soğanla balı karıştırırdı annem. Sonra bekletirdi, suyu çıkınca da suyunu içirirdi. Birçok hastalığım o sayede geçti. Tekrar dile getiriyorum GERÇEK BAL olmalı.Doktora gitsen iyi olur aslında..

• doktora gitsene

• sıcak ıhlamur iç bence , boğazını tahriş edicek şeylerden uzak dur.

• gerçekden çok sagol baya bir yardımcı oldu :)

• Daha Fazla

Erkekler Ne Diyor 72

• tuzlu su gargara

• hemen deniycem saol :(

• Bol bal yiyebilirsin. Süt kaynatıp içene bal katarak içebilirsin.

• .temiz hava ve tylolhot

• Astım ve alerji testi yaptırmanı öneririm. Bunlardan birisi tetikliyor olabilir. Eğer öyleyse Cetryn kullan günde bir tane, öksürüğünü keser.

• Onu da yaptirayim bari ya sagolun

• karabiber serpilmiş bir çay kaşığı hakiki bal..

• türkçesini bilmiyorum ama arapçası ıbzor aktara söylesen verir sana sarı birşey onu sütle kaynatıp gece yatmadan önce içeceksin ve 2 güne iyileşeceksin.

• Bu kadar tavsiyeyi bir araya getirip kullanırsan , yapacagın ortalama masraf zaten bir doktor viziti kadar olur herhalde . Ayrıca her birini de denersen kesin barsakları da bozarsın , tavsiye edenler de genc dolayısı ile kocakarı yontemleri de diyemiyorum. Ama aklın yolu bir. Kuru oksurugun varsa , ustu solunum yollarında yara açılmıştır, durmadan tetikler ve her oksuruk de ayrı yara acar , yani kısır döngü.Bu kısır donguyu kıracak bir surup ve yaralardaki enfeksiyonu da temizleyecek bir antibiyotik , doktor elinden cıkmazsa eczaneden de alamazsın zaten .Gecmis olsun

• teşekkürler ama önce birini sonra birini deneyeceğim. doktorların verdiği ilaç kar etmedi

• Sen bilirsin . Doktorun verdiği ilaç hayretmedi ise , sorun daha cetrefil demektir . Solunum sisteminin rontgenini de ancak bir doktor goruntuletebilir.

• öksürük, boğazdan mı ciğerden mi?

• koca karı ilaçlarına bakma sen arkadaşım iş yerinden izin al git bir doktora hemen

• Ayva yaprağı kaynat suyunu iç.

• Aktarlarda zencifil polenli falan ballar var ondan al çok iyi gelir. Kıyamam sana (:

• tuz ve turp birebir

• adaçayı denedin mi

• Denemedim yarin onu da alayim bari :(

• ezcaneye git öksürük şurubu al perblon :)

• aksırık iyi gelir :)

• 1 su bardağı yoğurt, bir tutam meyan kökü, az bişey zencefil, 1 damla kekik, 2 damla yılan yağı, yarım çay bardağı kulüp rakısı, sonra da bunları üstüne su ekle mikserde karıştır iç midene inmeden öksürüğün kesilir ;)

• aktara git zebcefil al biraz,zencefili balla karıştı içerisine limonun yarısını kes damlat istersen o şekilde ye istersen biraz sıcak suyla lapa yapıp ye direk anında keser..2. formül ise siyah turuba biraz çukur aç bardağın üzerine koy o actıgın deliğe balı koy bal oradan süzsün bardağın içine ..sonra iç onu..ama bunu akşam yapamn gerek sabaha karşı anca olusur

• ballı süt deneyebilirsin

• sigara iç

• ekmegin içini ye.Faydasını görürsün.Gecmıs olsun sımdeden

• ıhlamur iç aga

• Bal ile limonu karıştırıp kaşıklayabilirsin.

• :) ilacın bende :)

• karabiberli sıcak süt

• Sigara içiyor musun ?

• Tahrisin nsl geciceni biliyorum (batikon )sur...Omru billah ossurmessinde..

• Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp için, boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir.

• kekık ıhlamur şalep nane lımon pekmez varsa o da iyı gelır karabıber le karıştırarak iç hiç bir şeyın kalmaz

• Merhaba.Ilık bir su ile balı karıştırıp içmenizi ısrarla tavsiye ederim, Geçmiş olsun.

• bnuda deniyimm ozman hmenn

• Rica ederim,

• bir kahve fincanina pekmez doldur uzerine karabiber serp

• denedim bakalm inşallah iyi gelirr.. saolnnn

• Daha Fazla
Yükleniyor...