Depresyon ilacı kullanan var mı?

Uzun zamandır bir psikoloğa gitmek istiyorum ama tedavi yöntemlerini de 3 aşağı 5 yukarı biliyorum. Antidepresan ilaca başlamamı önerecekler. Fakat... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Sakın ha sakın o ilaçlardan kullanma. Ben 2 sene kadar kullandım. Bildiğin uyuşturucu başka bir şey değil. Üstelik zamanla dozu yetersiz geliyo. Bünye daha fazlasını istiyo. İnsan toplum içine çıkamıyo. El kol fazlalık. Halüsinasyonlar da cabası. Sadece 2 hafta değil kullandığın sürece zararı var.

Sakın kendini ilaçlara esir etme. Kendi çabalarınla biraz da doktor yardımıyla iyi olabilirsin. Ancak iş sen de bitiyo. Doktorun da yapacağı çok şey olduğunu düşünmüyorum. Sakın ilaç kullanma ama dozu ne olursa olsun.

• Bu konudaki tecrübenize saygı duyuyorum ama psikoloğa ihtiyacı olduğunu düşünüyor soruyu soran arkadaşımız. Bu yardımı almak üzere gittiğinde ilaç önerisine karşı mı çıkması gerekli o zaman?

(Soruyorum çünkü bu durumda olduğunu düşünen bir arkadaşım var.)

• Öncekileri Göster
    • türkiyede psikolojik tedavi yöntemleri direk ilaca dayanıyor veya bizlerin alım gücü ile alakalı, ben kendi bildiğim şeyleri başkasından dinleyerek tedavi olacağıma inanmıyorum, doğruyu da, yanlışı da biliyorum. sorun doğruların az, yanlışların çok gelmesi, seninle sobet etmek güzeldi her zaman iyi geceler..

• İyi geceler...