Depresyon ilacı kullanan var mı?

Uzun zamandır bir psikoloğa gitmek istiyorum ama tedavi yöntemlerini de 3 aşağı 5 yukarı biliyorum. Antidepresan ilaca başlamamı önerecekler. Fakat bu tür ilaçların ilk 2 hafta olumsuz etkilerine de şahit oldum. Daha da problemli geçecek 2 hafta. Peki sonrasında gerçekten faydalı oluyor mu?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Sakın ha sakın o ilaçlardan kullanma. Ben 2 sene kadar kullandım. Bildiğin uyuşturucu başka bir şey değil. Üstelik zamanla dozu yetersiz geliyo. Bünye daha fazlasını istiyo. İnsan toplum içine çıkamıyo. El kol fazlalık. Halüsinasyonlar da cabası. Sadece 2 hafta değil kullandığın sürece zararı var.Sakın kendini ilaçlara esir etme. Kendi çabalarınla biraz da doktor yardımıyla iyi olabilirsin. Ancak iş sen de bitiyo. Doktorun da yapacağı çok şey olduğunu düşünmüyorum. Sakın ilaç kullanma ama dozu ne olursa olsun.

• İyi geceler...

• türkiyede psikolojik tedavi yöntemleri direk ilaca dayanıyor veya bizlerin alım gücü ile alakalı, ben kendi bildiğim şeyleri başkasından dinleyerek tedavi olacağıma inanmıyorum, doğruyu da, yanlışı da biliyorum. sorun doğruların az, yanlışların çok gelmesi, seninle sobet etmek güzeldi her zaman iyi geceler..

• Ben teşekkür ederim benimle dertleştiğiniz için. İyi bir psikoloğa gidin konuşun ama. İlaçsız tedavi yöntemleri belki etkilidir.

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 9

• eğer durumun çok ciddi değilse yani kendininde olan şeylerin farkındaysan durumun ağır mı hafif mi bunu belirlediysen ne bileyim bitki çayları içip,bitkisel ilaçlar kullanıp,hayatınında seni ne mutlu ediyosa öyle bir yol seç,antidepresan kullanmak kısa süreli olmuyo uzun süreli,bana deseler ben uzun sureli kullanmak istemem.zaten kullanmak istemdeğim için sarı kantoron hapı içiyorum.eskiden avrupa da hafif depresyon tedavisinde kullanılırmış.incele istersen goog le dan.ama tabi sorununun ne olduğuna bağlı ciddi sorunların var sa da antidepresan kullan bence.

• ben 2010 yılında psikiyatriste gitmiştim.durumum kötüydü intiharı falan düşünüyodum.doktorun verdiği ilaçlar bana iyi geldi.beni gülümseten bir ilaç verdi.aslında beynimde oluşan farklılığı hissedebiliyodum.tuhaf geliyodu.ama tedavi iyi geldi.günlük hayatın stresi sorunlar.dün de sarı kantaron ilacı aldım kendim.gayet faydalı geldi bana.şu anda da hafif panik atak,uykusuzluk çekiyordum.sarı kantaron bana iyi geldi ama bazı yanlış kullanım,düzensiz kullanımda problem olabiliyomuş

• Kesinlikle kullanmayın! Beyninizi uyuşturuyor.. ben 1 ay kadar kısa bir süre kullandım, Kullandıktan sonra artık daha da unutkanım ve dikkatim daha da dağınık. üstelik depresyondayken bile böyle değildim, ilaçdan sonra oldu. Herşey insanın kendi kafasında bitiyor, ben ilacıma baktıkca, "ben hastayım, bunları gördükce hasta olduğumu biliyorum, kabulleniyorum daha da hasta oluyorum" dedim ve kestim.. Ve anladım ki dünya sizin için durmuyor ve dönmeye devam ediyor.. Hayata tuttunun, kötü olan şeyleri öğrenmeniz gereken bir ders gibi kabullenin. Hayat yaşamamız için sunulan bir nimet, sonuna kadar sömürün ;) Geçmiş olsun..

• Sömürmek derken, insanları yada hayatın canını okumakdan bahsetmedim, keyif almaya çalısabilirsiniz, küçük şeylerle mutlu olabilirsiniz ve bunu yapmak için elinizden geleni ardınıza koymamanızı kast etmiştim.

• teşekkürederim...sömüren olamadım hiç ne yazık...ne hayatı nede insanları !

• Ben yıllardır psikiyatri tedavisi görüyorum. Yıllardır psikiyatr hekimin reçete ettiği ilaçları kullanıyorum. Belki de ömrümün sonuna kadar kullanacağım.Memnun muyum? Evet. Benim ilaçlarımı düzenli aldığım ve psikiyatri kontrollerine düzenli devam ettiğim her süreç, geleceğime bir yatırım oluyor. Okuluma devam edebiliyorum, derslerimi çalışabiliyorum, insanlarla iletişim kurabiliyorum.Pskiyatri tedavisi görmeseydim, ilaçlarımı içmeseydim ne mi olurdu? Şu anda yaşamıyor olurdum(ya intihar ederdim, ya da davranışlarıma tahammül edemeyen birileri beni öldürürdü).

• öncelikle şunu belirteyim psikologa gidersen ilaç tedavisi uygulanmaz psikiyatra gidersen ilaç tedavisi uygulanır. psikolog sana hayatında ilgili öneriler verecek daha olmazsa terapi uygulayacaktır. eğer sorunun fiziksel boyuttaysa psikiyatra gitmeni tavsiye etmem. psikolog yeterli olacaktır.

• namaz kıl süper bir antideprasan

• Babam felç geçirdikten sonra başladım ve uzun süre lustral kullandım. beni sakinleştirdi ama öyle sersemledim, uykuluydum falan gibi bir yan etkisini yaşamadım.fakat bu tür ilaçları doktor önerisiyle almak lazım. çünkü kafadan bir paket alıp başlamıyorsun, önce çeyrek hap 2 hafta sonra yarım, sonra gerekirse tam vs gibi dozaj ayarını ancak doktor yapabilir. bu yüzden doktordan kaçmaman gerekli.

• Ben aralıklarla kullandım. Her ilacın içeriği farklı, yan etkisi olup uyuşturan da oldu, hiç yan etkisini görmediğim de oldu. Bu tamamen ilaçla ilgili ve doktorunu çok iyi seç, gitmeden önce araştırmanı tavsiye ederim. Bu arada ilaçlardan hemen etki etmesini bekleme minimum 6 ayda tam sonuç alırsın, farkettiysen tam sonuç dedim çünkü 1-2 ayda faydasını görmeye başlarsın aslında.Şunu da ekleyim benim yaptığım hataya düşme,ben artık iyileştim deyip ilaçlarını bırakma doktorun söyleyene kadar o zaman tedaviyi en başa sarmış oluyosun çünkü.

• Anti depresan tedavisi senin dediğin gibi bir şey değildir. Yani anti depresan yazacaklar diyorsun da hangi antidepresanı yazacaklar sence? Anti depreşanların bir sürü alt grubu var ve her biri farklı... Doktora git, boşuna para kazanmıyor adamlar bu işten...Antidepresan yan etkileri düşündüğün gibi korkutucu değildir. Yaklaşık 1 ay içersinde cevap vermeye başlarlar ve 6 ayda normale dönersin...Anti depresan tedavisi kısa süreli bir şey değildir hatırlatırım.. Psikoloğa gitmedin bari bu konuda bir şey yap bir ilaç için doktora git..

Erkekler Ne Diyor 7

• ben kullandım kendini bir sandalda sallanıyomuş gibi hissediyosun

• intihar tehlikesi ya da aşırı agresiflik yoksa (ki depresyonda bu ikincisi pek az olur) kullanılmamasını tavsiye ederim.Zira biyolojik nedenli olmayan bir semptoma biyolojik tedavi uygulamak pek de bilimsel değil. Bizdeki kadar kolay kolay verilmiyor başka ülkelerde bu ilaçlar.

• depresyonun bir altı manik depresif geçirmişliğim vardır mirtozol kullandım bir zararını görmedm daha iyi geldi hatta :D

• Antidepresan ilacından önce birkaç tavsiye;-Kendini ve sahip olduklarını(hatta olmadıklarını) farkına var.-Kime ne hissediyorsan, yüzüne söyle, içine atma.(söyleyebildiğin kadar)-O an ne hissediyorsan, onu yaşa, başka şeylerle ilgilenme.(olduğun gibi görün, göründüğün gibi ol.)-Bir hobi edin, onu daha iyi yapmaya çalış, (en önemlisi) hayattan zevk al!Psikoji tedavisinde genellikle terapi ve ilaçların beraber olması gerekir. Bunun için bir psikolojik danışmandan, ya da psikiyatristten yardım alabilirsiniz. Sıra geldi günün antidepresan tarifine. İlaçlar tedaviye yardımcı olurlar ama bu yardım olmadığı zaman tedavinin mümkün olmadığı durumlar bile olabilmektedir.Günümüzde antidepresanlar geçmişe göre daha az yan etki gösteren ilaçlardır. İlacın yan etkilerinin olmaması imkansızdır. Lakin öncelikle hasta olduğunuzu ve bu ilaçları kullanmanız gerektiğin kabullenirseniz herşey çok daha kolay olacaktır.(Bundan daha kötü olamazsınız) Kullanım süresi ise çok değişken olabilmektedir. Ancak dikkatli kullanım durumunda genelde mutlu sonla biter. Şöyle ki 1 sene kadar ilaç kullanıp hayatını gerçekten yoluna koyan tanıdıklarım var. (U)mutlu günler..

• bitkisel yöntemlere başvur.sarı kantaron otu antidepresandan çok daha faydalı.kesinlikle sarı kantaronu kullanmanı öneririm.antidepresana alışmakta bırakmakta mesele.

• cipralex 10 mg tb s: 1*1 dıb (bir) gece yatmadan.

• Sen daha kötü geçecek 2 hafta diyerek doktora başvurmaktan vazgeçme. Sonuçta işin uzmanı olan doktor senin hayat kaliteni gözönünde bulunduracak ve son çare olarak ilaç yazacak. Yan etkiler konusunda da seni bilgilendirecek. İlaca bağlı olarak faydalar 3-5 hafta sonra başlayacak. Ben kullanmadım ama kullanıp faydasını gören birkaç arkadaşım var.Aman ha doktorsuz kullanayım demeyin !

Yükleniyor...