Diş telini devlet karşılıyor mu?

Kardeşime diş teli taktıracağız. Dişleri ayrık. 16 yaşında ne kadar ödememiz gerekir. Ssk karşılıyor mu? İnternette fiyatlarına 2bin 3bin yazıyor ama çok pahalı.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• belli bir yaşa çocuklarınkini falan karşılıyor diye biliyorum.3 sene önce arkadaşım 1200tllik fatura ödemişti..babası memurdu sadece 180 tl olarakmı ne geri alabildi..fiyatları 3bin çekende vardı.Sağlık kuruluşu ile görüşün en sağlıklı onlar bilir.Artık birde sgk danışma hattı var.bir de oraya sorun.sonuçta her sene kanun değişiyor..

Erkekler Ne Diyor 3

• Teli karşılar belki ama sen takarsın.Diş konusunu sağlıktan saymıyorlar.

• Bildiğim kadarıyla karşılamıyor, estetiğe girdiğini tahmin ediyorum

• karşılamıyor

Kızlar Ne Diyor 5

• karşılamıyor ama devlet özele göre daha uygun

• 18 yaşa kadar sevk alırsa karşılanıyor diye biliyorum.

• 18 yaşın altındaki kişiler sadece malzemeleri alıyo telleri braketleri felan... tedaviyi hastane karşılıyo

• Karşılamıyor

• Şöyle birşey var üniversite hastaneleri tel için doktor parası almıyor sadece malzeme paralarını ödüyorsun ama 4-5 sene sonrası için randevu veriyorlar 16 yaş biraz geç çünkü18 yaşını doldurduktan sonra oralar da ücrete tabii ve büyük ihtimalle 18 inden önce takılmaz. Ayrıca 2-3 bin gibi fiyatlar oldukça iyi tabii onu da herkes karşılayamaz yanlış anlaşılmasın, 10-15 bine kadar çıkıyor fiyatlar.

Yükleniyor...