Staj için portör muayenesi olmam gerekiyor nasıl yapılıyor acaba?

Cok korkuyorum ne yapacağımı bilmiyorum?Staj için portör muayenesi olmam gerekiyor nasıl yapılıyor acaba? Galiba zor birşeymiş çok korkuyorum bilen varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi lütfen?

Güncellemeler:
bir de ne kadar ücret alıyorlar arkadaşlar bir bilginiz var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• pörtor muayenesi yaptırdım bi kere özel kurumda 30 lira aldı hiç bir şey yapmadı bi sadece akciger filmi cekti ondan sonra herhangi bir rahatsızlıgım olup olmadıgını sordu ellerime baktı kagıdı imzaladı verdi :D

• hangi hastanede yaptrdn istanbuldamı?

• evet anadolu yakası beykoz özel tıp merkezinde yaptırdım

Erkekler Ne Diyor 4

• Iyyyyy

• fazla zor bir şey değil sadece tükürük ve dışkıdan alınan örneklerle mikroplar incelenir

• o nasıl bir testmis ben ilk defa duyuyorum ama eğer tahminim alerji muayenesi gibi ise korkacak bise yok kucuk kucuk kesik atıp nesterle bildiğim kadarıyla belirli maddelere alerjin var mı diye bakarlar oda sivrisinek ısırması gibi tabiri caiz ise

• Ben yaptırırken çok zorlanmıştım.Kapız olmuştum örnek vermek için çok zorladım kendimi :))

Kızlar Ne Diyor 3

• ne zoru ben 2 kere yaptırdım.hiçbir şey yok onda kim dedi onu.cımbızla kaş almak onun yanında işkence kalır heralde.gaita tahlili yapıyorlar.ağzına boğazına yakın bir yere ucu pamuklu bir çubuk sokup örnek alıyorlar hemen burnunun içindende kenarından alıyorlar.bide makatına bir bant yapıştırıp çekiyosun camın üstüne yapıştırıyosun bu kadar.acı veren bir şey yok kolay bişey

• burnundan ne alıyolar

• Öncekileri Göster
    • ttamam tskler..nerde yaptırdınız acaba?

• benim yaşadığım yerde merkez sağlık ocağı var orda yaptırdım.bazı sağlık ocakları yapıyor.sen bağlı olduğun sağlık ocağına sor onlar bilir

• Kişilerin mikrobiyolojik açıdan bulaşıcı hastalığı olup olmadığını öğrenmek için yapılır.Arkadaşların da biraz bahsettiği gibi, boğazdan tükrük örneği alınır,hani kulak çubukları vardır ya onun birazcık daha büyüğünü düşün.Sonra dışkı örneği verirsin ki bunu kendin yaparsın,minik kapaklı bir kutu verirler sana.En son olarak da akciğer grafisi çekilir (bu yılda bir kez olur ama portör gibi değildir).Ücret konusuna gelince ben bunların hepsini 20 liraya yaptırmıştım ki işyeri karşıladı ücreti de.

• gıda bolumunde okuyanların gaıta testı adlı testle cıltlerınden numune alınmasımıs acı verıyormus sanırım az bıraz

• gaita testi bir kaba dışkı bırakmaktır diye biliyorum bende oldum çünkü portörde.idrar tahlili gibi ne cildi

• ınternetten baktım yazanı yazdım.cılttende alınıyormus gıda muhendıslerının ellerınde alınıyormus

• bi kere gaita demek büyük abdest testi oluyor titde idrar alakası yok yani:)

Yükleniyor...