Sigarayı bırakalı 2,5 ay oldu canım isityor arada normal midir?

12 yıl sigara içtim ve sigarayı bırakalı tam tamına 2,5 ay oldu ve 2,5 aydı bir fırt bile çekmedim ama bazen aklıma geliyor canım istiyor arkadaşlarım içerken bazen bende içmek istiyorum ne yapmalıyım bunlardan kurtulabilmek için?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hastanelerde sigara bırakma merkezleri var ücretsiz oraya başvur bir hap veriyorlar şu öğünlerde iç veya canın çektiğinde iç diyorlar sanırsam az miktarda nikotin var o da sigaraya olan isteği azaltıyor herhalde, yakın bir akrabam kullanmıştı oradan biliyorum.Bence denemelisin.

• Teşekkürler hastaneye gittim ve wellbutrin xl 150 mg bu ilaç sayesinde 2,5 aydır içmedim ama ara ara zorluyor beni kahrolasıca sigara : (

Kızlar Ne Diyor 11

• sence normal değilmi?

• 3,5 ay bende bıraktım canım istedi bi kere dedim ben aştım bu olayı nasıl olsa içiyim 1 tane bişey olmaz dedim ve anında başladım hiç bırakmamış gibi. yani ne yap et ama içme.

• Aynı durum benim başımada gelmişti:)Diğer bırakışımda bir tane dahi yakmadan buzamana geldim:)

• arkadaş ortamı çok önemli ya. bende 1 ay içmedim sonra ilk defa arkdşımın yanında içtim falan =/ yemekten sonrasında bi bitki çayı faan iç yalnız başına. hani sigaranın en çok içildiği zamanlar. alkol kullanıyorsan da sert içkiler iç.

• okadar zaman içmedikten sonra ilk önce tadı kötü gelir bogazın kötü olur ama yinede bi nefes çek başlayabilirsin ben başladım riske atma

• Ara ara yogun istek olması normaldir.Boyle zamanlarda naneli seker-bitki cayları buyuk kurtarıcıdır

• O kadar seneden sonra aşırı normal.Nikotin bantları faydalı oluyor aslında, çünkü vücuda zararlı olan nikotin değil.Arkadaşların içerken çık o ortamdan. Ya da katlanmayı öğren. Ama iki türlü de bir şeylerden fedakarlık etmiş oluyorsun.

• Normal içmiyom ben ama istemesi doğal gibi :D

• Normaldir. içme

• 1gün

bende bırakalı 2 hafta oldu canım ıstıyor. 2. gun 3 tane içtim 1. hafta 1 tane ıctım ama baslamadm. 1 haftadır hıc ıcmedm. beyin çekilmesi oluyor bende daha. o bı geçse rahatlıycm

• bence normaldir ama sabretmelisin çünkü sigara hem sağlığa hemde maddiyata çok zararlıdır.

• Maddiyata baya zarar veriyormuş yeni farkettim.Sırf sigarayı bıraktım diye çok sevdiğim filtre kahvemden ve çok kullanmasam da arkadaş eş dost ortamında aldığım alkolden alı koydum kendimi sigara isteğimi tetikler diye : (

• hiyar ye :D

Erkekler Ne Diyor 15

• patlıcan yemeği ye kendini spora ver ben bırakalı 2.5 seneyi geçti 8 sene içmiştim

• benim 2.5 sene oldu hala arada ister

• içme .. bu kadar dayanmışken tekrar içme .. keşke ben de bunu yapabilsem ..

• Etrafıma bakınca herkes içiyor sanki bir eksiklikmiş gibi geliyor bana zor frenliyorum kendimi : (

• etrafındaki sigara içen bizleri gerizekalı olarak düşün .. 2. sınıf insan .. sen kendini bize göre geliştirdin .. bu durumu bozma .. aramıza dönme ..

• Kardeşim benimde 2,5 ay oldu bu şeyi kafanda bitirdin gerisini koy g... gitsin içme eğer özeniyorsan zaten başlarsın ben sana söyleyim benide zorluyor ama içince yine oo zulme devam ağzım kokacak öksürcem hasta olucam devamlı s... taaaa içmiyorum a.q sende içmeee

• içme geçiyr oda zamanla..onlar içince içme bunada alışıyorsun zamanla hatta içtiklerinden rahatsız oluyorsun azcık kokusunu bile alsan..içmek gibi bi hata yapma..3 5 kere bırakıp başlıyan biri olarak bunu tavsiye ederim..o 1 taneler çoğalıyor

• Eğer bir kaç tane içeceksen paket alma imkan varsa tek tek al yada arkadaşından filan iste eğer paket alırsan bırakamazsın...

• Bir tane bile içsem sil baştan yeniden başlarım o hatayı daha önce bir kere yaptım ardından 3 yıl kadar içtim 3 yıl tekrar bırakıyorum!

• 9 ay oldu bırakalı ve tek bir fırt dahi çekmedim... ama canım çekiyor... sigara kokusuna tahammül edemiyorum tiksiniyorum ... sigara içen birinin üzerindeki koku miğdemi bulandırıyor...aslında ben sigarayı aramıyorum...sigaranın verdiği hazzı arıyorum..ancak bu saatten sonra sigara içsemde tiksinirim ve miğdem bulanır . o hazzıda bulamam yani . o yüzden artık sigara olayı benden geçmiştir.

• ha 1 sefer içince ben tiksinirim iğrenirim 2. de yine miğdem bulanır... ama ahmak gibi içmeye devam edersem yine başlarım tabii ... buda ahmaklıktır

• Nikotin sakızı al talimatlara göre çiğne, daha önce nedne kullanmadığın için o hıyarı alıp ... :D kafan da kıracaksın :)

• su ic sakin puro nargile filan icme ben nargile iciodum arada onuda biraktim haftada aanca 1 artik onuda icmiycem tebrik ederim cok iyi yapmssin bende nerdeyse 2.5 ay oldu birakali :)

• Siagarayı 4,5 sene bırakan bi arkadaşım hala canının çektiğini ama 4,5 seneye kıyamadığı için içmediğini söylemişti. :)

• 2.5 ay oldu bırakalı benim de dün gittim aldım. En hafifi hemde. Pall Mall Orange. İnan sanki Samsun 216 içtim :( Rezillik. Paket hala duruyor ve 1 günde sadece 2 tane içtim. Pall Mall içicisi detected.

• normaldir ben 1 sene bıraktm tekrar başladım

• çevrende içen yoksa biraz daha sabret

• sigara içmek 31 çekmek gibi sanırım yapmak istiyorsun :)

• normaldir tabi ama sakın başlama devamı gelir 1 taneden birşey olmaz deme

Yükleniyor...